Обява

Свий
Няма добавени обяви.

развалена резба на свещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • развалена резба на свещ

    здравейте
    днес като реших да си сменям свещите на колата не на джипката
    едната не искаше да се развива с малко осилие най - накрая я развих, причината за трудното развиване се оказа развалена резба на свеща която беше доста омазана , след като навих и развих новата свещ резбата пак беше леко намачкана
    въпроса ми е може ли да се оправи резбата в леглото на свеща и как .

  • #2
    До: развалена резба на свещ

    главата долу
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      До: развалена резба на свещ

      Зависи от колата. Може да е по-изгодно да вземеш нова глава, иначе - с главата в работилницата за двигателни глави. В Русе не знам, тук си имаме едни магьосници дето всичко могат. Сигурно има и при вас. Накратко, работата е разпробиване и набиване/завиване на втулка с резба за свещ. В домашни условия или гараж - забрави.

      Занапред да знаеш - свещ се навива с ръка и се затяга с ключ само накрая. И се затяга поне приблизително колкото пише в книгите, на студен двигател.

      Ако колата е за продаване, можеш да пробваш с "течен метал" и други подобни бози. Но вероятно пак няма да стане.

      Коментар


      • #4
        До: развалена резба на свещ

        Един добър стругар ти прави всичко на място без да сваляш главата. Разпробива, прави втулка и си готов.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          До: развалена резба на свещ

          По принцип е възможно, но рискува да попадне стружка вътре и да направи бели или да се получат усложнения по главата. Единственият ми опит за поставяне на втулка на място, завърши със спукана глава(и подмяна с нова, съответно).

          Коментар


          • #6
            До: развалена резба на свещ

            Никакви втулки! Има си специални комплекти, с които се възстановява с "пружина". Ако е алуминиева главата може да стане и на място, зависи коя свещ е.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: развалена резба на свещ

              Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
              По принцип е възможно, но рискува да попадне стружка вътре и да направи бели или да се получат усложнения по главата. Единственият ми опит за поставяне на втулка на място, завърши със спукана глава(и подмяна с нова, съответно).
              Прахосмукачка с присаден мъркуч от комресора върши работа,поне при мен още работи скутерчето/мотопед
              Око за око и светът ще ослепее

              Коментар


              • #8
                До: развалена резба на свещ

                Може да се направи без да се сваля главата. Някъде гледах комплект за ремонт на такива резби на Helicoil+
                В кутийката си има специален метчик, който в предната си част е за предназначен за резба М14х1 (каквато е на свещите на повечето автомобили) след това има плавен преход към новата резба, в която лежи специалната пружинна втулка. След навиването на последната в резбата, тя се задържа там и при следващите отвивания/завивания на свещите.

                Естествено, преди да се започне работа с метчика, той се намазва обилно с грес, за да не попаднат стружки в цилиндъра.
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • #9
                  До: развалена резба на свещ

                  Няма ядове със втулка има си ремонтна втулка на фирма Вюрт пренарязва се на 16х1.25 и се навива втулката с голяма бургия на ръка се прави лек фрезенк и втулката се маже с локтайт или друго лепило за резби . Със стружките няма проблеми духаш с компресора после въртиш на стартер и излизат и да остане някоя изгаря . Сложил съм поне 5-6 такива втулки на различни коли и няма грижи. Сега е късно и не ми се слиза до гаража да снимам дорника който съм направил за навиване на втулките метчик 16х1.25 е нестандартен и трудно се намира но аз си имам.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    До: развалена резба на свещ

                    благодаря за бързите отговори
                    колата е нов внос
                    и небеше загряла като развивах свещите
                    едвали и в италия са ги навили на криво
                    интересно ми е дали като са сменяли агренажа дали неса махали свещите да гледат ГМТ. майсторите

                    иначе ще търся информация за тези ..пружини'' в Русе

                    Коментар


                    • #11
                      До: развалена резба на свещ

                      Ето ти ги:
                      http://www.autonommetall.com/vtulki.html
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #12
                        До: развалена резба на свещ

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        главата долу
                        Да бе, да .
                        Има си специален ремонтен комплект с втулки с резба, става за 10 мин.

                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • #13
                          До: развалена резба на свещ

                          Брей, изостанал съм от технологията. Имало си инструмент за втулки, умно измислен.

                          А тази резба-пружинка, смята ли се за достатъчно близка по здравина до оригинала?

                          Коментар


                          • #14
                            До: развалена резба на свещ

                            Опитно е установено, че дори е по-здрава. Особено за алуминий. Някъде гледах експеримент - алуминиево парче, с резба М10. В него с динамометричен ключ затягат винт. При примерно 7кгм се изскубна резбата. След последващия ремонт с подобна втулка, винтът се скъса при отбелязания на главата му момент - не помня 10.8 или нещо подобно. Втулката - непокътната.

                            Увеличава се износоустойчивостта на резбовото съединение - даваха гаранция нещо над 200 пъти отвиване/завиване.
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #15
                              До: развалена резба на свещ

                              Ясно. Остава само въпросът, до каква дълбочина да се вкара втулка/пружинка, когато не виждаме от другата страна. Този въпрос как се решава?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X