Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

    един малък лов който се превърна в гол. приключение по вр. на големия дъжд и ....точно когато вече нямаше никакво усилие се чу изпукване от двиг. и ...спря след сваляне на пластмасовия капак се видя че стърчи парче от баланс. ремък, който беше измъкнат с няколко прев. на стартер ,след което се охлаби и ангренажния рем./ може и тои да е скъсан/;та въпроса ми към знаещите е -задължително ли е свалянето на главата,след тъпотията която направих с въртенето на стартера, или има шанс клапаните да не са изкр.; ...или нещо по- лошо

  • #2
    До: скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

    Проверяваш по белезите дали ангренажният ремък не е прескочил. Ако не е - няма страшно, няма да сваляш главата.
    После задължителна смяна и на двата ремъка, като огледаш за теч на масло от някъде.

    Коментар


    • #3
      До: скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

      Отново бърз, както винаги....;-ангр. ремък се охлаби и направо излезе от зъбите на колелата в горната си част, та за това ме съмнява че и тои е скъсан, освен ако няма някои обтегач;..някаква схема за белезите които да гледам..

      Коментар


      • #4
        До: скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

        Обикновено като се скъса този на бал. валове, неговите парчета отиват под ангр. и се къса и той.
        Схемата е лесна, трябва да я има тук https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...igtel-4D56.pdf
        Трябва да те посъветвам да я свалиш (главата), такъв е редът
        Обаче ако съм аз, ще извадя свещите, ще кача новите ремъци и ще въртя кол. вал на ръка, като следя за движението и луфтовете на клапаните и за удари на твърдо. Ако ми се сторят добре - паля, по-лошо няма да стане.

        Коментар


        • #5
          До: Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

          точно това направих днес,само дето ангр. ремък не е скъсан , а обт. ролка се е разхлабила и излиза от зъбите свободно;по луфтовете на кобилиците и клапаните- няма проблем; сега мисля да пробвам със компр. въздух през отв. на подгр. свещи при затв. клапани на вс. цилиндър /докато чакам ремъците и ролките/и ако налягането на пада ,при свален радиатор и перка - паля за около минута,ако тръгне и не прекъсва добре иначе, .....главата и т. н. , ... по - знаещите да ми опишат реда

          Коментар


          • #6
            До: Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

            Аз сменявах ремъците без да свалям радиатора.
            Ако го палиш без охлаждане, минута ми се види прекалено много, не рискувай.
            Огледай добре около кобилиците и оста им, там някъде има заложени конструктивно слаби места, уж при удар те да го отнасят, за да не се кривят клапаните.

            Коментар


            • #7
              До: Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

              гледах уж и въртях вала на ръка;утре ще повторя процедурата; какво да очаквам при евент. минимално изкривявяне на клапан; благодаря предв.

              Коментар


              • #8
                До: Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

                Дори и минимално да е няма да има компресия, но щом не затяга никъде може и да ти се е разминало. Често пъти се е разминало и точно с въртенето на стартер става белята...
                Ако има нещо - нови клапани, шлайфане, пасване... А ако и главата е наранена лошо се преценява какво да се прави.

                Коментар


                • #9
                  До: Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

                  яснооо... утре ще бъде часът на истинатаааа.. и ще опиша подр. , ако се налага и със снимки

                  Коментар


                  • #10
                    До: Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

                    страх ме е да кажа,май съм имал късмет;-смяна на ремъци,ролки и смеринг на баланс. вал; малко зор при монт. на пружините на ролките/като за лаик/ и с Бога напред - запали, работи равномерно; последва монтаж на радиатора ,ост. ремъци и капаци и проба около 10км.; ... дали от внушение но, ми се струва че пали с един оборот повече; утре предстои по- хард проба -около 60км от които само 26 асфалт и.. дано да изкараме сезона;започвам да се замислям -дали тези двгатели нямат някаква по- сер. защита

                    Коментар


                    • #11
                      До: Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

                      Първоначално публикуван от k-1 Преглед на мнение
                      [I]страх ме е да кажа,май съм имал късмет;-смяна на ремъци,ролки и смеринг на баланс. вал; ...
                      А потърсихте ли защо е скъсал ремъка на балансиращите валове? Причината може да не е само стар износен ремък.
                      Че този път си имал късмет, но следващия ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

                        нямам представа за евент. причина ; казаха ми че може и без този ремък, ама нали не разбирам ,реших да си го сложа така , както е показно на схемата в аутодата;забелязах че е просълзило масло от единия вал и затова смених и смеринга; като цяло ,от това което видях като свалих капаците на ангренажа мисля че там не е пипано повече от 80 хил км.,за др. конкр. причина нямам идея

                        Коментар


                        • #13
                          До: Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

                          Никаква "защита" няма при този двигател. Все пак клапаните са перпендикулярно на буталата и изкривяване е малко вероятно да се получи. По-скоро може да има счупени кобилици и/или т.н. "кавал".
                          Все пак щом е запалил и работи равномерно... както се казва "с Бога си вечерял"

                          Успех!
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            До: Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

                            като свалих капака на главата -с това започнах :огледах кобилиците и оста им, и ориент. луфтовете на клапаните... и за това се реших на тази проба ; не знам какво е т. н. ''кавал'', но в крайна сметка това джипче е добро защото е прежалено ; м/у другото след съботния лов който се превърна в кална баня, започнах повече да уважавам марката

                            Коментар


                            • #15
                              До: Скъсан ремък на баланс. валове на 4д55/2.3 тд/

                              Колега,мн. често се къса този ремък при болкиране и превъртане на лагерите на балансиращите валове.Провери си налягането на маслото и за необичайни шумове.Аз съм имал такива проблеми няколко пъти,не може да се скъса този ремък без причина.Там няма толкова натоварване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X