Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

    Привет,
    Идва зима и имам желанието да мога да изключвам (или по-скоро да предотвратя включването) на 4х4 режима на колата. По принцип се включва или с бутон на таблото, или автоматично когато пребуксува... Ако някой знае как да го изключа перманентно, моля, нека каже. И може би пропуснах да спомена: всичко е с цел drift-чета в зимните дни

  • #2
    До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

    Свали предният кардан ,нееее,по-добре си купи BMW...
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

      на мнението сам на Таран

      Коментар


      • #4
        До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

        Ще се обърнеш някъде с това нещо, а и без lsd дрифт почти не става ...
        Иначе с 4х4 на сняг се получава много добър дрифт, могат и донъти да се правят

        Коментар


        • #5
          До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

          Това за BMW-то очевидно е несериозно, за кардана съм се сетил но мисля че трябва да има много по-фин начин при положение че при нормално движение колата е 2WD. Проблемите при 4х4 дрифт-а (поне в моят случай) са главно 2. Първият е че отначало (с помощ от ръчната) презавива, но после се включва предното и започва много мощно да недозавива...освен това няма достатъчно мощност. Другият проблем е че миналата зима скъсах тампон защото предна дясна рязко захапа на сухо. И въобще просто търся начин чрез електрониката да го изключа... мерси за отговорите все пак

          Коментар


          • #6
            До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

            Първоначално публикуван от angrymob Преглед на мнение
            Това за BMW-то очевидно е несериозно, за кардана съм се сетил но мисля че трябва да има много по-фин начин при положение че при нормално движение колата е 2WD. Проблемите при 4х4 дрифт-а (поне в моят случай) са главно 2. Първият е че отначало (с помощ от ръчната) презавива, но после се включва предното и започва много мощно да недозавива...освен това няма достатъчно мощност. Другият проблем е че миналата зима скъсах тампон защото предна дясна рязко захапа на сухо. И въобще просто търся начин чрез електрониката да го изключа... мерси за отговорите все пак
            Тази кола не е ли с вискомуфа за предния мост? И да, аз също мисля, че не е адекватната кола за упражнението, колкото и безсмислено да е то само по себе си.

            Коментар


            • #7
              До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Тази кола не е ли с вискомуфа за предния мост? И да, аз също мисля, че не е адекватната кола за упражнението, колкото и безсмислено да е то само по себе си.
              Tereios-a е с централен диф. Електрически се блокира с копче от таблото. Като е блокиран, предава въртящият момент предни/задни=50/50

              Коментар


              • #8
                До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

                Първоначално публикуван от bobyper Преглед на мнение
                Tereios-a е с централен диф. ... Като е блокиран, предава въртящият момент предни/задни=50/50
                ей тези две изречения не се връзват.

                Но, ако е с централен диференциал, не се сещам как изобщо ще стане фокусът с дрифта.

                Коментар


                • #9
                  До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ей тези две изречения не се връзват.

                  Но, ако е с централен диференциал, не се сещам как изобщо ще стане фокусът с дрифта.
                  Да вярно е грешно :-)
                  50/50 е като не е блокиран

                  Коментар


                  • #10
                    До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

                    Не става - фултайм е. Дори и да се разкачи предния кардан, пак не е добре - ще се прецака раздадката. А и не мисля, че с този център на тежеста, това е подходяща за дрифт машина.ИМХО.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

                      Здравейте!
                      Аз като не можах да разбера как се пише нова тема влизам в тази...за което моля за извинение. А иначе бързам щото току-що купих Териос 98 г. Със сервизна книжка и т.н. от Щвейцария, на 118000 км. И в много добро състояние. Тъй де ама като искам всичко да е под мой контрол и айде при моя си майстор - ремъци, ролки, масла и каквото видим. И тъй стигнахме до ск. кутия и майстора ми твърди, че няма пробка за източване на маслото, а нямало как да се изтегли от пробката за доливане/каквото има/ щото зъбните колела били много близо. Та въпроса ми е знае ли някой как се сменя масло на ск. кутия на Териос? Сменя ли се изобщо или само се долива? Бих бил благодарен и на информация за подръжка на колата - на колко км. или години се сменят маслата на диф, раздатка, ремъци, ролки и т.н. А ако съм нарушил драстично някое правило на форума за писане на теми - да ме прощавате...

                      Предварително благодаря

                      Коментар


                      • #12
                        До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

                        Здравей, гледайки схемите, които ще ти дам като линк по-долу си мисля, че скоростната и раздатъчната кутия на териоса са с общ картер (може и да греша разбира се). На картинките мисля, че виждам къде е пробката за източване. Това при положение, че е с ръчни скорости. Ако е автоматик видях само от къде се проверява нивото на маслото. В документацията има всичката информация, която ти е нужна, като например къде какви масла, на колко време се сменят и т.н. Успех и много да те радва. Пиши тук ако информацията ти е била полезна и дали си намерил пробката

                        http://terios-d.narod.ru/
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #13
                          До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

                          Маслото на скоростната кутия и на междинния диференциал е заедно. По спецификация е 75W85, вероятно трябва да отговаря на GL4, около 2.2 литра
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

                            Мда .. значи правилно съм видял пробката за източване. Точно това имах предвид. Благодаря ти!
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #15
                              До: Daihatsu Terios '02 Въпрос за 4х4

                              Пичове,
                              Благодаря ви много за отговорите. Наистина сте съпричастни Отговорите и линка са много полезни и ще свършат работа.

                              Милиони безаварийни километри !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X