Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опознавателни въпроси за Дискавъри 1 /след покупка/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опознавателни въпроси за Дискавъри 1 /след покупка/

    Понеже вчера го взех и не съм на ясно 2.5 ТДИ,та да питам има интерколер и радиатора му е от едната страна на големия радиатор а от другата му страна е радиатора за охлаждане на маслото,което от масления филтър отива в радиатора и обратно.Всички единици ли са така или това е някаква екстра,нямам представа от дизели.Още нещо парното ми се вижда слабо стрелката почти не мърда духа топло ама слабо.Освен от Мото-пфое от къде да търся части,дадоха ми един тел. в София за сравнение комплект съединител около 370 лв. термостат 17лв.Благодаря предварително.

  • #2
    това за парното дето духа слабо ама топло вероятно е задръстен поленен филтър (тоя на купето)
    за другото не мога да си попогна за съжаление.

    Коментар


    • #3
      тоз филтър и аз искам да го сменям, ама незнам каде се намира

      Коментар


      • #4
        За частите виж в Дару Кар.Там мисля че съединителя комплекта беше към 280лв. Пък и са добре заредени. Тва за парното не знам - моя си стопля нормално. А ти с кой двг си?
        M.P.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Насов
          тоз филтър и аз искам да го сменям, ама незнам каде се намира
          най-вероятно зад жабката - демонтира се самата тя - на щипки е и зад нея се намира таа гад .
          а може и да е ПОД жабката

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Slick
            това за парното дето духа слабо ама топло вероятно е задръстен поленен филтър (тоя на купето)
            за другото не мога да си попогна за съжаление.
            Не става много ясноза какво Диско говори колегата, ама 200tdi изобщо няма жабка...
            Поленов филтър не знам да има Диско I, може и да греша...

            Според мен това, което TT-Raa иска да каже, е не, че духа слабо, а, че не загрява достатъчно:
            Още нещо парното ми се вижда слабо стрелката почти не мърда духа топло ама слабо.
            Ако това е проблема, зависи с какво го сравнява... Карал съм една Тойота, която 1-2 минути след паленето почва да бълва жега в купето (когато пуснеш парното, де ), карал съм и Форд, който на градско каране така и не можеше да почне да духа топло...

            Моето Диско също загрява сравнително бавно - отиват поне 15-20 минути докато се затопли купето.
            А за дефендъра, който купихме на работа, колегите казват, че умират от студ (аз го карах само лятото).
            A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

            Коментар


            • #7
              Няма жабка, с 200 тди да, но духа като запушено малко, ще трябва да разкостя таблото да видя отдоле...

              за дефендър печката зимата е правило, не изключение

              Коментар


              • #8
                Аз не се изразих точно,вентилатора духа силно но не много топъл въздух и вярно,че досега карах японска джипка с много яко парно.Джипката е 94г поне така пише /взех я от автосалон/ 2,5ТДИ, та питах всички Диско-1 ли са със интерколер/въздуха преди да бъде нагнетен в цилиндрите минава през радиатор/ и на предпазителя на перката пише интерколер не съм компетентен затова питам и за охлаждането на маслото по горе обясних всички ли го имат?Яро, Цанко ми каза че имаш опит с Дискавъри ще съм ти благодарен ако ми обясниш това,а също някакви мнения и особености за тази машина.Имам още въпроси,но ако тук не е мястото коригирайте ме просто с търсачката не намерих достатъчно информация.

                Коментар


                • #9
                  Дискавъри 1 е с два двигателя, които на практика са еднакви (с твърде малко изменения) - 200tdi и 300tdi. И двата са 2.5, турбо дизел с интеркулер. За да разбереш най-лесно с кой си - отговори на въпроса - задна скорост при теб е до първа (200tdi) или срещу пета (300tdi)? 200tdi е в производство/ продажба до 1994г., след това 300tdi до 1998/1999г. Втората скоростна кутия (задна срещу пета) - R380 е най-добрата кутия на Ленд Ровър до момента - и до днес се слага на Дифендър.

                  Тук има малко систематизирана информация за Дискавъри от форума:
                  Land Rover Discovery

                  След като си карал японски джип до момента, парното в Ленд Ровъра ще те разочарова, като имаш предвид, че Диското е с на порядъци по-добро парно от Дифендъра. Каквото и да предприемеш - в крайна сметка бих те посъветвал да си вземеш една печка. Offset на този недостатък е, че трябва да си изключително талантлив за да прегрееш този двигател (за разлика от други не-английски дизели от тази и близка кубатура ).

                  Коментар


                  • #10
                    Да,задна е до първа , относно парното о.к. щом това е нормално.За мен е по важно да не прегрява защото съм свикнал да ръчкам бензинка.Днес я вдигнах на подемника,шасито е в мн. добро състояние,но едно нещо ме притеснява като подам газ отпусна и пак подам има едно лашкане като луфт в трансмисията.Като вдигнах на подемника и завъртях с ръка предния кардан имах чувството че в раздатъчната кутия има голяма хлабина и оттам към задния кардан и диф. нормално?Още да питам двойното май, че е като на нивата постоянно зацепени двата моста и междинен диф. в раздатъчната кутия

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от TT-Raa
                      Да,задна е до първа , относно парното о.к. щом това е нормално.За мен е по важно да не прегрява защото съм свикнал да ръчкам бензинка.Днес я вдигнах на подемника,шасито е в мн. добро състояние,но едно нещо ме притеснява като подам газ отпусна и пак подам има едно лашкане като луфт в трансмисията.Като вдигнах на подемника и завъртях с ръка предния кардан имах чувството че в раздатъчната кутия има голяма хлабина и оттам към задния кардан и диф. нормално?Още да питам двойното май, че е като на нивата постоянно зацепени двата моста и междинен диф. в раздатъчната кутия
                      Луфта го има при всички ЛР повече или по-малко, износва шлиците на вала към раздатката. Но кара много така. Всички ЛР напрактика от 1985г. (първите са от 1982г.) са full time 4x4, дефакто да - зацепени двата моста и междинен диф. в раздатъчната кутия.

                      Коментар


                      • #12
                        Да ти кажа това исках да чуя,че ще кара още с тия шлици,то отзад на раздатката,откъм барабана на ръчната го има повече ама сега точно не ми се човърка тъй че ще карам засега така.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X