Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипа се вдигна, а предницата избяга в ляво... !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Венцислав Петров
    Това което написа по-горе Близнака е единственото правилно решение. Регулируеми щанги!
    ето като тази ама еднa предна и задна излизт колкото едно окачване +5см
    поздрави

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA
      Абе това удължаване е малко ахмашка работа ...които го е правил знае защо наи добре си е амове с по дълги ходове
      Това не е точно така.
      Или спираме да говорим за увеличаване на хода на окачването или някои магйосник да ми обясни как.
      Давам пример със задницата на Г класата за да е по ясно. При другите джипки е аналогично.
      Заводското окачване е изчислено да поема артикулации от 17см. Разтоянието между гумата в долно положение(ограничена от разпънатия амортисйо на мах или ограничитерен колан) и гумата в горно положение при опрян демпферен тампон в моста. Демек ход. Отклониме ли се много от тези 17см трябва да смениме генерално концепцията на окачването. Наи вече местата за захващане на носачите за рамата. Което не е невъзможно но е много скъпо. Петър е от малкото хора дето го знаят.
      Хода на задните амортисйори при Г класата е по голям с близо 4см от хода на окачването. Както и при повечето джипове с цял мост.
      А имено L min 375mm - L max 584mm = 20.9см ход на амортисйора.
      Чрез удължителните планки които показах спокоино можем да увеличим хода на окачването от 17см на 20см при това на 5см лифт.
      Оставяме на страна другите елементи от окачването и се концентрираме върху амортисйора като едно от наи важните неща за хода на окачването. За да увеличим хода трябва да увеличим Lmax.
      Когато дължината на амортисйора Lmax е по голяма задължително и дължината в згънато положение Lmin е по голяма горе доло на полвина. Например заден Нисан Патрул 417-660=24.3 ход
      Така че търсим амортисйор с дължина в згънато положение която позволява на моста да се спре в ограничителния тампон и дължина в разгънато положение която не позволява отлепяне на пружината.
      Оригиналния не се брои. С него става. Да не пропуснете малката подробност че краиния резултат трябва да е ход на окачването по голям от 20см.
      Играта се казва мръднеш = губиш. Успех Ще ви трябва.
      Късмета няма нищо общо

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от kinex
        Първоначално публикуван от Венцислав Петров
        Това което написа по-горе Близнака е единственото правилно решение. Регулируеми щанги!
        Правилно да
        Единствено не. Иначе щяха да ги слагат още в завода.
        Даже и наи правилното не е. При положение че имаме лифт (в случая малък и не е толкова фатално) щангата застава под ъгъл при което окръжноста която описва се отдаличава от линията по която се движи моста. Така когато двете уши на щангата не са в приблизително една равнина или дърпат или бутат моста.
        Естествено имал съм в предвид когато окачването е нестандартно! В този случай регулируемите щанги са единственото правилно решение. Което освен всичко и подлежи на хомологация в страните в които това се изисква. А в завода не ги слагат защото много добре са сметнали всичко към всичко... Когато промените обаче едно, то иска и друго...
        А че тези щанги са скъпи е факт. До момента сме продали много окачвания но такива щанги сме си купили само за нас...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          Венци аз също говоря за лифт 2" и на горе.
          Представи си как се движат елементите на окачването и ще разбереш че не си прав. Не казвам че щанга с променлива дължина е неправилен варянт. Казвам че ако двата края са в една равнина е по правилно. Абстрахирайте се от формата на щангата. За движението няма никакво значение каква форма има между двете уши.

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от kinex
            Първоначално публикуван от Венцислав Петров
            Това което написа по-горе Близнака е единственото правилно решение. Регулируеми щанги!
            Правилно да
            Единствено не. Иначе щяха да ги слагат още в завода.
            За кафето и разходки да

            За душмански състезания НЕ

            Ако от завода колите излизат за състезания нямаше да съществуват фирми за реис- перформанс Колкото до разпробиването на ексцентрични отвори в тази планка мога само да кажа че след време целият отвор се разхлопва и започват да се кривят крепежните елементи За какво е нужно да подготвяш един автомобил със слабите щангички е друг въпрос ДОРИ УСИЛЕНИ ЩАНГИ ПРИ ПРОБЛЕМ ПО СОКАЦИТЕ МОГАТ ДА ВИ ПРАТЯТ В ДЕРЕ ДЕТО ЦЕЛИЯТ АВТОМОБИЛ Е ЗА БРАКУВАНЕ да не говорим за хората вътре

            Та колко струват едни добри щанги аз не мога да изчисля

            Колкото за амовете не ти трябват толкова дълги обеснения При реисинг амове във всяка част от хода системата мисли Всеки желае да са хванати възможно наи ниско на моста Другото е че за спорт при по дълги ходове ти трябва и по голям обем иначе всички щяха да са по 5см с планки до небето При такива планки има още един проблем но нека темата стане по интересна и другите да кажат При всички случаи обаче това не е начина за подобряване на окачването Даже и наи гадните окачвания болт-он не пестят амортесьорите Единствено се допускат къси планки за променяне на захвата шиш ухо и то при уни бални захващания

            Коментар


            • #21
              само си говорим тук, искам някой да ми покаже такава предна щанга за Г класа каде се продава

              освен това тази работа с реголируемите щанги е пробвана, нищо нестава защото заради резбите и другите глупости става много слаба. ако някой не ми вярва мога да му покажа две такива от най - скъпите които приличат на макарон.

              най - добре става когато тази щанга се изработи специално за съответната кола от правилната стомана и с правилните тампони. за съжаление за Г класата това е почти невъзможно.
              drive alive

              Коментар


              • #22
                Много си се наплашил с твоя проблем по щангите Това не значи че всички автомобили го имат Има разработки на такива щанги на Г ета Друг е въпроса че е голяма занимавка докато се изчисти щялата концепция

                Коментар


                • #23
                  е точно за голямата занимавка говоря, не е нужно. за Гто има някаква щанга, от по - стара или от по - нова, незнам тчно. но има вариант за по - дълга оригинална
                  drive alive

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA
                    Колкото за амовете не ти трябват толкова дълги обеснения
                    Аз пак гледах да съм кратък
                    Краино време е да се разбие мита за лифт китовете които подобряват окачването и увеличават хода.
                    Че променят - Променят. Въпроса е в каква посока.
                    Че увеличават хода - увеличават. Въпроса е с колко. Сантиметър два? За сметка на какво и на кого. На кои му пука. Да не говорим за случаите когато китовете намалят хода. Примери бол. Ама някои ще се обиди.

                    Я кажете според вас коя беше колата с наи правилно окачване на Шумен 2006.
                    Според мен беше Г класата на Мишко.

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от kinex

                      Я кажете според вас коя беше колата с наи правилно окачване на Шумен 2006.
                      Според мен беше Г класата на Мишко.
                      Къде го видя и какво е променил Мишко .Когато я видях неговата на Бистрица ,промяна в визията НЯМАШЕ.
                      Пламене,имали я на снимки или....
                      B+

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от go go go
                        освен това тази работа с реголируемите щанги е пробвана, нищо нестава защото заради резбите и другите глупости става много слаба. ако някой не ми вярва мога да му покажа две такива от най - скъпите които приличат на макарон.
                        Става слаба защото натоварването е друго. Работи под ъгъл и при движение дори на равно блъска моста на ляво на дясно. За това по дългите щанги са по еластични и са криви като макарон. За да поемат ударите.

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от vokel
                          Къде го видя и какво е променил Мишко .Когато я видях неговата на Бистрица ,промяна в визията НЯМАШЕ.
                          Пламене,имали я на снимки или....
                          Представа нямам какво е променял. Направи ми впечетление на видео клиповете че купето стои наи стабилно.
                          И Анатолий на Г класата предните и задните амортисйори са с различно захващане Голямо дърво щях да ям ама ми се размина.

                          Коментар


                          • #28
                            това за еластичните щанги са глупости, ластици има на гащите

                            трябва яко кораво желязо и дебели болтове иначе нищо нестава
                            drive alive

                            Коментар


                            • #29
                              Тогава що са криви. Най-здрави ще са ако са абсолютно прави.

                              Коментар


                              • #30
                                криват се защото са слаби, що тая дето я направихме не се икиви
                                drive alive

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X