Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вредно ли е - отдушника отвън ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вредно ли е - отдушника отвън ?

    Здравейте колеги .Имам УАЗ- 31519 - Купе и двигател 1999г.Когато го купих ми направи впечатление че маркуча за вентилация на картера е изваден от регулатора на разреждането и е изведен отдолу и назад под купето. Вече втора година го карам така.Върви отлично , пали лесно и има приличен разход на гориво. Когато загрее от маркуча излиза сиво-бял пушек.Въпроса ми е :
    Вредно ли е че регулатора на разреждането в картера е изведен от употреба ? Какви могат да бъдат последствията ако е вредно ?
    Предварително благодаря .

  • #2
    До: Вредно ли е ?

    Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
    Здравейте колеги .Имам УАЗ- 31519 - Купе и двигател 1999г.Когато го купих ми направи впечатление че маркуча за вентилация на картера е изваден от регулатора на разреждането и е изведен отдолу и назад под купето. Вече втора година го карам така.Върви отлично , пали лесно и има приличен разход на гориво. Когато загрее от маркуча излиза сиво-бял пушек.Въпроса ми е :
    Вредно ли е че регулатора на разреждането в картера е изведен от употреба ? Какви могат да бъдат последствията ако е вредно ?
    Предварително благодаря .
    За този регулатор не знам, но пушека след загряване, говори за неуплътняващи сегменти или други по-дебели работи.
    Провери компресията.
    Масло гори ли?

    Коментар


    • #3
      До: Вредно ли е ?

      Умерено количество пушек през този маркуч е нормално при висок режим, колко точно - някой уазовист да каже. Това, че маркучът се вее навън, не е добре. В ниски режими той засмуква замърсен въздух към двигателя без никакво филтриране, от най-запрашената област под автомобила.

      Коментар


      • #4
        До: Вредно ли е ?

        Aз немога да се сетя за кой регулатор на разреждането става дума.
        Освен мотора ако не е 406 или 409 двигателите...,

        Имам наблюдение на 3 469б щото ги карам често- поуката до момента е как се уцели- върви ли не пипай, не върви ли търгва се както го пише по книгата...

        Единия кара се само на бензин - студен пуши черно ( на смукач) от аспуха топъл черен и синкав дим от аспуха и синкаво бял от отдушника който си е вързан в карбуратора както при 3те - върви прилично масло не харчи (умз417.1)

        Другия се кара само на газ- студен- топъл никъв цвят на пушека от никъде - мотора работи много добре и меко, пълна синтетика е маслото и вече над 3000км си седи бистро и не го пипа (змз 402.1)

        Третия - изкарва син и сив дим, топъл независимо от газта или бензина...Върви не много доволно, можеби защото е с бързите мостове и това играе голяма роля сигурно (немога да си обясня защо като буталата и сегментите са наред скоро свалях главата и нещата са повече от прилични)- (двигатела е УМЗ 451Ю), маслото направо капе като работи

        Иначе се разбира като работи на ниски и като се махне капачката на клапаните за доливане на масло колко "духа" и какво, но пак има изключения
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          До: Вредно ли е ?

          Освен за двигателя е вредно и за околната среда. Заедно с картерните газове се отделят и други мизерии.
          БИО пчелен мед и пчелни продукти
          0888 66 59 73

          Коментар


          • #6
            До: Вредно ли е ?

            Двигателя е мод. 4218 .Регулатора на разреждането стои от ляво на двигателя.




            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
            Aз немога да се сетя за кой регулатор на разреждането става дума.
            Освен мотора ако не е 406 или 409 двигателите...,

            Имам наблюдение на 3 469б щото ги карам често- поуката до момента е как се уцели- върви ли не пипай, не върви ли търгва се както го пише по книгата...

            Единия кара се само на бензин - студен пуши черно ( на смукач) от аспуха топъл черен и синкав дим от аспуха и синкаво бял от отдушника който си е вързан в карбуратора както при 3те - върви прилично масло не харчи (умз417.1)

            Другия се кара само на газ- студен- топъл никъв цвят на пушека от никъде - мотора работи много добре и меко, пълна синтетика е маслото и вече над 3000км си седи бистро и не го пипа (змз 402.1)

            Третия - изкарва син и сив дим, топъл независимо от газта или бензина...Върви не много доволно, можеби защото е с бързите мостове и това играе голяма роля сигурно (немога да си обясня защо като буталата и сегментите са наред скоро свалях главата и нещата са повече от прилични)- (двигатела е УМЗ 451Ю), маслото направо капе като работи

            Иначе се разбира като работи на ниски и като се махне капачката на клапаните за доливане на масло колко "духа" и какво, но пак има изключения

            Коментар


            • #7
              До: Вредно ли е - отдушника от вън ?

              Toва ли?
              Прикачени файлове
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #8
                До: Вредно ли е - отдушника от вън ?

                [QUOTE=Nik;869024]Toва ли?[/QU


                Да точно това е .

                Коментар


                • #9
                  До: Вредно ли е ?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Умерено количество пушек през този маркуч е нормално при висок режим, колко точно - някой уазовист да каже. Това, че маркучът се вее навън, не е добре. В ниски режими той засмуква замърсен въздух към двигателя без никакво филтриране, от най-запрашената област под автомобила.
                  Съжалявам колега ,но дори и в наи-ниски режими има налягане на изхода и никакъв вакуум.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вредно ли е - отдушника от вън ?

                    Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение


                    Да точно това е .
                    Tи отварял ли си го да видиш регулатора
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вредно ли е ?

                      Първоначално публикуван от Juraia Преглед на мнение
                      Съжалявам колега ,но дори и в наи-ниски режими има налягане на изхода и никакъв вакуум.
                      Колкото и да е издухан двигателя, като се спуснеш на моторна спирачка, точно вакуум ще получиш там. Освен ако ВЕЧЕ не се е запушило нещо.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

                        На моя УАЗ 31512 съм сложил маркуч от пералня който е пуснат надолу до кормилната кутия и така го карам вече три години. На другите две 452ки и на ГАЗката 69 няма никакъв маркуч.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

                          То е хубаво ако го карате на газ маркуча да си е вЪВ въздушния филтеЪр както си трябва, на моя е така. Понеже газта е по-суха от бензина тези изспарения пак да уОтиват да смазват малко от малко.
                          Последно редактирано от Жоро Донечки; 06-10-09, 15:03. Причина: ЪВ; Ъ; О;
                          [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

                            Първоначално публикуван от grahovski666 Преглед на мнение
                            То е хубаво ако го карате на газ маркуча да си е в въздушния филтер както си трябва, на моя е така. Понеже газта е по суха от бензина тези изспарения пак да утиват да смазват малко от малко.
                            Тези изпарения само цапат карбуратора според мен.
                            УАЗ 31512-Тото

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вредно ли е - отдушника от вън ?

                              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                              Tи отварял ли си го да видиш регулатора


                              Да ,отварял съм го .Изглежда съвсем нормално.Почистих го и го затворих. Мембраната е здрава ,пружината гъвкава...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X