Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вредно ли е - отдушника отвън ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Маслоподобните гадории не цапат карбуратора, ако с въздуха не влиза и прахоляк. Виж и това.
    Виж сега колега,изглежда нещо неможем да се разберем.Не ми следиш мисълта. Значи когато маркуча си е на мястото отредено от конструктора , тогава няма как да влиза прахоляк нали ? Да обаче тогава вкарва маслоподобните гадории. Затова съм го извадил от мястото му .Сега разбираш ли какво искам да ти кажа ?

    Коментар


    • #32
      До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

      Много добре разбирам. За да се зацапва карбураторът, значи освен маслени пари има проблем с въздушния филтър. Примерно неплътност. Иначе, маслото си е масло, маже карбуратора.

      А за това, че маркучът никога не смучел, а само духал - замислете се какво значи "регулатор на разреждането"...

      Коментар


      • #33
        До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Много добре разбирам. За да се зацапва карбураторът, значи освен маслени пари има проблем с въздушния филтър. Примерно неплътност. Иначе, маслото си е масло, маже карбуратора.

        А за това, че маркучът никога не смучел, а само духал - замислете се какво значи "регулатор на разреждането"...
        Филтъра е оригиналния ,със масленатата вана. Няма откъде просто да бъде неплътен. Към карбуратора е стегнат със скоба .Абсолютно плътно.Регулатора на разреждане сам по себе си няма как да осъществи разреждане.Това се постига чрез връзката му с карбуратора.А именно със големия маркуч към филтъра или с малкия за режим на празен ход , който се намира под карбуратора.Целта е да се създаде разреждане в картера , а не картера да осигури разреждане на регулатора.Регулатора не позволява разреждането да стане прекалено голямо .Това е ... Но не искам повече да спорим защото се отдалечаваме от темата. Мисля че получих достатъчно мнения за което благодаря на всички!!!!!Не съм задал въпроса си за да споря с теб и да проверявам докъде достигат техническите ти знания .

        Коментар


        • #34
          До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

          Така, имам двигател ГАЗ 24, но на него няма маркуч за картерните газове, вентилацията става единствено от капачката за наливане на маслото, една такава голяма крепяща се на две пластинки, но на филтъра има отвор за такъв маркуч. Някакви идей защо е така, ако приемем, че през дългите години на неговата служба никой нищо не е преправял?
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #35
            До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

            Капака на клапаните ти е от Газ21 или от уазков мотор 451.
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #36
              До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

              И аз имах такъв маркуч на ладичката навремето,нищо странно не виждам.
              [COLOR=navy][I]TLC 80[/I][/COLOR]

              Коментар


              • #37
                До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                Капака на клапаните ти е от Газ21 или от уазков мотор 451.

                Така си мислех и аз но сега съм убеден.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #38
                  До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

                  Това колега, че от масленния отдушник ти пуши (изкарва маслени изпарения) на 95 процента е износени компресорни сегменти. Двигателят пак може да ти покаже, че има компресия защото може да качва масло през маслените сегменти и то да уплътнява. В случая изгорелите газове слизат в картера, в следствие на което се изпарява маслото и затова се получават маслени пари които ти зацапват карбуратора. За това сваляй долу маркуча и карай смело докато не започне да ти пречи високия разход на масло и гориво и намалената мощност.
                  Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                  Коментар


                  • #39
                    До: Вредно ли е - отдушника отвън ?

                    Първоначално публикуван от pepino2829 Преглед на мнение
                    Това колега, че от масленния отдушник ти пуши (изкарва маслени изпарения) на 95 процента е износени компресорни сегменти. Двигателят пак може да ти покаже, че има компресия защото може да качва масло през маслените сегменти и то да уплътнява. В случая изгорелите газове слизат в картера, в следствие на което се изпарява маслото и затова се получават маслени пари които ти зацапват карбуратора. За това сваляй долу маркуча и карай смело докато не започне да ти пречи високия разход на масло и гориво и намалената мощност.


                    Благодаря ти колега за мнението,аз така и си го карам вече втора година.Просто се притеснявах да не вземе да му стане нещо по-кофти. Иначе засега си върви чудесно ,пали добре ,и разхода на косумативи е приличен.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X