Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гърнета -с тях или без тях..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Гърнета -с тях или без тях..

    Слагай тръба Ще звучиш все едно имаш спортна изпускателна система.
    Трифоне, ако катализатора е запушен няма ли да качи разхода на ... ракия?
    Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

    0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
    /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

    Коментар


    • #62
      От: Гърнета -с тях или без тях..

      Теоретически на мощността на четиритактовия двигател влияят три параметра
      -входно налягяне-колкото по голямо е толкова по голяма е мощността
      -изходящо налягане-колкото по малко е толкова по голама е мощността
      -степен на сгъстяване-колкото е по голяма талкова по вече мощност дава.
      Всичко се прави за да повлияе върху подобряване на някой от тези параметри. Върху всеки си има физически ограничения и конструкторите се съобразяват с тях. Отделно на различните режими влияние се постига по различен начин.
      В производството се търсят оптимални параметри на повече от един режим на работа изатова се правят компромиси и различни системи работещи във различните режими.Увличането на работилите газове във колектора е един от способите.Но гърнетата и катализаторите затормозяват потока и съответно повишават изходящото налягане-понижават мощността. И все в този дух. А за правилната работа на лабда сондата има значение скоростта на потока от газове-времето на сработване.

      Коментар


      • #63
        От: Гърнета -с тях или без тях..

        Ако катализаторът е запушен, ще имаш симптоми за основен ремонт и ще се хванеш за главата от невежи майстори, има много патили, принципно живота на катализатора е 100 000км или 10 години, малко снимков материал:

        Принципно устройство на втората снимка и постфактум след дългогодишна употреб на първата
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от trent; 24-08-10, 21:34. Причина: допълване

        Коментар


        • #64
          От: Гърнета -с тях или без тях..

          Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
          Не виждам какъв е проблем да се кара с издънен катализатор, в който няма нищо, освен по-добрият и плътен звук, като отидеш на ГНП никой не може да ти каже че нямаш катализатор
          Тук-там гледат. Като закарах Fabia-та последния път (1.2 12V 2005-та), беше голямо шоу с газовете. Трябва маслото да е с еди ква си температура, пък после трябва да поддържаш 3000 оборота нам колко си време, с което се поизмъчих, понеже фабията, поне с тоя двигател, има малко странно поведение на педала за газта. Прави се на умна, и макар да не си мръдваш грам крака от някакво положение на газта, щом няма товар, компютъра тръгва да мени оборотите на където реши.

          ...ама, минах. Че ми дадоха и за 2 години, вместо за една.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Гърнета -с тях или без тях..

            Продънени гърнета смущават ламбда сондата и качват разхода на гориво.Незнам защо,ама при повечето пълни инжекциони се проявява и спад на мощноста.И мирис на бензин от ауспуха и около него
            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

            Коментар


            • #66
              От: Гърнета -с тях или без тях..

              да споделя и моито творение на витарката махнах всички гърнета и катализатора също ! още от двуцефката сложих две гърнета от ауди а6 2005 година 2.5 тди средните гърненца са много малки сложих и двете едно след друго и стигнаха малко след раздатката (неопират никъде) мощноста се вдигна , звука е доста оглушителен витарата е 1.6 м.и. .2 месеца карам така и съм доволен.
              Поздрави !!!
              Сузуки Витара 1.6 М.И. - R.I.P. 1995-2016
              Мъжът е като хладилна чанта, ако го напълниш с бира, може да го носиш на всякъде.

              Коментар


              • #67
                От: Гърнета -с тях или без тях..

                Първоначално публикуван от bat-zdravko Преглед на мнение
                ...звука е доста оглушителен витарата е 1.6 м.и. .2 месеца карам така и съм доволен.Поздрави !!!
                Дали звука е като моя? Аз нямам първо гърне Дай да се срещнем и да мерим

                Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                Продънени гърнета смущават ламбда сондата и качват разхода на гориво.Незнам защо,ама при повечето пълни инжекциони се проявява и спад на мощноста.И мирис на бензин от ауспуха и около него
                В моя случай (като нямам едно гърне) може ли да се говори за висок разход? Преди 5 дена сложих 20 лева бензин, 20лв. - газ. Преди да пълня газ имах все още нещо, което да се блъндика в бутилката, след като напълних имах малко повече от 3/4 а след преход от ~140 км. със скорост 80км/ч. нямах почти нищо в газовата. На бензин горе доле същата работа ;(. Имам и още един проблем но не е за тази тема ...
                Последно редактирано от Nik16; 26-08-10, 10:58.
                Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                Коментар


                • #68
                  От: Гърнета -с тях или без тях..

                  Странични наблюдения за "без гърне": случи ми се да ми падне изпускателната тръба от двигатела към гърнето. Спряха ме полицаите на път за Калиакра и ме попитаха "Кво прайм? Ще пишем акт...". А предния ден същите бяха ме проверили и тогава нямах проблем... Е, обяснението, че аварията се е получила по черните пътища на Камен бряг до някъде ги наведе мисълта, че е възможно да е така (което си бе истина, а и гърнето и тръбата бяха напряко в купето). Тъпото бе, че нямах излишни 10-20 лв за ремонт (при бюджет на почивката 40 лв за 5 дена). Обърнах на 5 км от Калиакра (понеже в тази посока няма сервиз, както уточниха полицаите) и така и не я видях. Лафа беше, че "Ако те спрем другия път пак без гърне - акт..." ...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #69
                    От: Гърнета -с тях или без тях..

                    Щом иде реч за бензинов двигател отговора е СЪС ГЪРНЕТА!Въобще при смяна на части от ауспухната система трябва да се гледа параметрите(фи на тръбата,съпротивление на проходимост на)гърнета да са максимално близо до оригинала!
                    А,че се вдигала мощността без гърнета е една от широкоразпространените заблуди!По-скоро е внушение от увеличения звук,докато разхода категорично ще се вдигне!
                    За да се вдигне мощност без гърнета трябва да се "пипне" де-що е настройка по двигателя и упр.блокове!
                    Изказвам лично мнение,с което не ангажирам никой!
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Гърнета -с тях или без тях..

                      Без гърнета ли?! Половин година съм без гърнета, само на изтърбушен катализатор. Да - интересен е звука, да забавно е да можеш да го изръчкаш и да е стабилен звука, НОООО....
                      .... няма по-голям кеф от това да си върнеш гърнетата.
                      За да ти е гот от звука - ... нека мотора да е поне 2.5. Естествено си говорим за бензин. То друго в кръвта не тече.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Гърнета -с тях или без тях..

                        Моето предложение е средно и задно гърне от Лада Нива и около 1.5м. допълнително тръба. Резултат - чисто нова генерация с минимални инвестиции...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Гърнета -с тях или без тях..

                          Аз си мислих нещо преди няколко дни: дали ще стане (с малко корекции де) първо гърне от голф 3 GTI ?
                          Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                          0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                          /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                          Коментар


                          • #73
                            От: Гърнета -с тях или без тях..

                            аз карах с изгнило гърне и накрая го гръмнах,карах 5-6 дена така и накрая ме хвана страх да не ме спрат от движение-гореше ми около 20-25газ - отдавах го на изпаритела чее стар.след като си намерих читав ауспух го напснах и веднага започна да ми гори 13-14газ, а и започна да върви повече......без да пипам нищо друго!!!!!!!!
                            898450701

                            Коментар


                            • #74
                              От: Гърнета -с тях или без тях..

                              не може без гърнета, поне едно, може и да не е заглушително, но трябва нещо да спъва изгорелите газове, най-образно казано....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X