Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Досадния луфт при потегляне и отнемане рязко и подавана на газ в трансмисията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Досадния луфт при потегляне и отнемане рязко и подавана на газ в трансмисията!

    Здравейте,и аз както доста колеги тук във форума имах налично досадното причаткване при рязко потегляне или при рязко отнемане на гаста и после рязко подаване на скорост.
    Говоря за онова причаткване,което звучи сякаш някъде има луфт по трансмисията и той се обира...
    Понеже винаги съм искал автомобила ми да е в пълна изрядност и да ми носи надежност при каране,а и комфорта на един стегнат и безпроблемен автомобил,този чаткащ откъм кардана и задния диф шум ме побъркваше!
    Многократно във времето всичко беше сваляно и проверявано....кардан,карета,луфтове в задния диф,но проклетия луфт не го намирахме никъде...
    Съответно всичко и редовно го гресирахме и каретата и кардана,с идеята ако има някъде незабележим луфт при изпробването на ръка,греста да го уплътни,но уви.....шума си оставаше
    В крайна сметка се примирих и приех че с употребата на джипа навсякъде по трансмисията ...кардан -зад. диф....има някакво износване и комбинирано с заводските луфтове се получава този приличащ на обиране при потегляне на частите на трансмисията звук.
    Поне утехата ми беше,че всичко е сервизирано ,дори по няколко излишни пъти и ако нямах комфорта на безшумното потегляне/без гадното .."тък"....../,то поне бях сигурен че няма да остана на пътя или в гората заради това!
    Преди седмица вкарах Нисана за смяна на съединител и вчера си го получих готов и ......не вярвам на ушите си....шумът беше изчезнал!!!
    Направих му доста зверски тестове,очаквайки да чуя познатото "тък" при зацепването ,но....нямаше го вече бре....нямаше го...
    Замислих се веднага за връзката между смяната на съединителя и проблема който вече беше изчезнал....Последва моментално позвъняване до сервиза в който ми правиха колата и ...всичко стана ясно като бял ден
    Как не ми е дошло на акъла незнам,може би просто защото гадния дразнещ звук се разнася по купето и се чува от мястото на задния кардан и диф.....но ....
    Както и да е....проблема се оказа много прост и елемнтарен ....да не кажа и очеваден....
    Просто макар и имайки достатъчно феродо,феродовия диск беше с рабити демпферни пружини,а точно те обират първоначалния удар при пустането на съединителя и правят зацепването по-плавно...
    Ами много ясно че като са разбити вече няма какво да обира или поне не с нужната сила удара при зацепването и от там.....гадното ..."тък"...
    Проблема се оказа невероятно прост и логичен,но въпреки всичко на никой не му дойде на акъла да го търсим в пружините на феродовия диск....
    Сега вече вървя като с нова трансмисия....а да не говорим че съм на седмото небе от щастие!!!
    Доста колеги се оплакват от този проблем,има и доста изписано във форума ,но...дано в радостта си като реших да споделя с вас как без да искам проблема се реши,съм и помогнал на някого!!!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    До: Досадния луфт при потегляне и отнемане рязко и подавана на газ в трансмисията!

    Браво бе .Убих се да сменям тампони и втулки.

    Коментар


    • #3
      До: Досадния луфт при потегляне и отнемане рязко и подавана на газ в трансмисията!

      Тъкмо си мислех да сменям карета,а сега съединител

      Коментар


      • #4
        До: Досадния луфт при потегляне и отнемане рязко и подавана на газ в трансмисията!

        Ами...при мен се случи така,но това не означава че на всеки автомобил там ще е проблема
        Просто исках да спомена и за този вариант,за който и аз не се сетих....а предполагам и доста хора с този проблем!!!
        А що се отнася до каретата на кардана,много лесно се диагностицират дали са за смяна или не....
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Досадния луфт при потегляне и отнемане рязко и подавана на газ в трансмисията!

          Абсолютно същите симптоми има и моето Диско1 в комбинация с вибрации при ускорение на 3-та (по осезаемо) и на 4-та предавка.Вибрациите са особенно очетливи на баир.Каква би трябвало да бъде последователноста на диагностициране? Може би карета/кардани , ??нещо друго??? , съединител? Понеже набарах още една полезна тема(евала на форума) където се казва,че вибрациите по скоро са от каретата та ми се проясни ситуацията.Все пак ще съм благодарен ако някой изкаже мнение.
          Последно редактирано от gucko; 06-02-17, 00:03. Причина: Допълване
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • #6
            От: Досадния луфт при потегляне и отнемане рязко и подавана на газ в трансмисията!

            При Диското съединителя е последното място от което прави луфт. Обикновено е комплексно натрупване, защото е фултайм.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Досадния луфт при потегляне и отнемане рязко и подавана на газ в трансмисията!

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              При Диското съединителя е последното място от което прави луфт. Обикновено е комплексно натрупване, защото е фултайм.
              Благодаря за споделеното мнение targa !
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #8
                От: Досадния луфт при потегляне и отнемане рязко и подавана на газ в трансмисията!

                Здрасти колеги. И при мен го има този направо си е удар при потеглане, или разко отнемане и подаване на газ. Луфтове на ръка поне не напипвам, но аз лично го чувам откъм раздатката. Сава дума за Санта Фе 1. Появи се доста осезаемо след смяна на всички масла и семерингите на раздатката. Как да процедирам? А дали може да е скъсан тампoн на двигателя :s ?
                Последно редактирано от Alexander; 24-09-17, 19:58.
                УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Досадния луфт при потегляне и отнемане рязко и подавана на газ в трансмисията!

                  Кола без луфт по трансмисията още не съм виждал. Евентуално докато е нова, ама такава не съм човъркал. И пак си трябва някакъв минимален луфт.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X