Обява

Свий
Няма добавени обяви.

втора зима с кални гуми - не!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: втора зима с кални гуми - не!

    Аз купих колата с Латитюд Алпин с дот 2010г. Ми като за шест годишни се държат, но само толкова. 3 пъти се поднесох от които 2 пъти беше при цялото ми внимание върху пътя. Може и лед да имаше. Поднеса ли се още веднъж, само кризата ме спира да си купя нови гуми. Впечатляващо за мен е това че за 20 000км на асфалт не се износиха. Впечатляващо е че на 6-7 години при 150км/ч джипа не трепва. Няма биене, виене, и тн.

    Мисля да пробвам Силвърстоун АТ искам 3 лета и 2 зими от тях, възможно ли е?

    Коментар


    • #32
      От: втора зима с кални гуми - не!

      Гудиър Вранглер Дуратрак не е ли по-евтино от Мишелин-а? Той на сняг се държи чудесно, а грайдера е нещо средно между АТ и кална гума. Би трябвало и на черно да се държи прилично. Ще съм благодарен ако някой може да ги сравни с Мишелин Латитюд-а, че да ми даде насоки за следващите джипови зимни гуми .

      Коментар


      • #33
        От: втора зима с кални гуми - не!

        Е какво да им сравнява, като нямат нищо общо? Все едно сравняваш круша с ябълка.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: втора зима с кални гуми - не!

          И двете са кръгли, и двете се търкалят . Вранглер Дуратрак-а е със сравнително агресивна шарка и става за извън пътя. Крос Латитуд-а не изглежда да е с такава. Та интересува ме сравнение между поведението на сняг - отпъкан и не отъпкан.

          Коментар


          • #35
            От: втора зима с кални гуми - не!

            Без да искам да се налагам, но нямаш ли дилема какво се случа след и около 120км/ч? Аз WJ редовно си го засилвам и само заради това(и до някъде по финансови причини) май няма да сложа Дуратрак. Просто рошава гума не е за тази работа.

            Иначе проста логика трябва зимната си гума да е по-добра от кое да е АТ на утъпкан сняг. Интересно и за мен ще е сравнение на АТ срещу зимна гума на неотъпкан терен.

            Коментар


            • #36
              От: втора зима с кални гуми - не!

              Аз за Витара-та питам . Тя 120 вдига само на сухо.

              На Grand Cherokee-то съм сложил Nokian WR3 SUV и с тях няма проблеми със 120-140км/ч.

              Коментар


              • #37
                От: втора зима с кални гуми - не!

                M+S, трета година, без смяна лято/зима, нямам оплаквания, засега.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #38
                  От: втора зима с кални гуми - не!

                  Доста пъти е писано, че M+S не дава никаква друга информация освен за "едрината" на грайфера. Не казва нищо за типа му (ламели/без ламели) нито за типа на качука, което реално са двете неща правещи една гума зимна.

                  Като се говори за сравнение между зимни гуми и АТ-та е важно да се отбележи дали вторите са winter rated.

                  Коментар


                  • #39
                    От: втора зима с кални гуми - не!

                    Ако въпроса е за Goodyear Wrangler Duratrac-а - има ламели за сняг. Нормалните АТ или клани гуми без ламели на сняг са меко казано трагедия и нямаше да търся сравнение .

                    Коментар


                    • #40
                      От: втора зима с кални гуми - не!

                      Да попитам нещо . Кое играе за по-голямо сцепление на една гума . Една кална гума я дават зимна каква е разликата и със зимна гума която е с ниски и много на брой ламелни грайфери . Повечето контактна площ на гумата ли играе повече роля или вида на материала на съответната гума .

                      Коментар


                      • #41
                        От: втора зима с кални гуми - не!

                        Трябва да бъде достатъчно мека, при ниски температури.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #42
                          От: втора зима с кални гуми - не!

                          Въпроса е как (освен по опитен път) да се установи тази "достатъчност". Иначе казано - по спецификацията, преди да купиш гумата, да знаеш дали ще ти върши работа поне за 2-3 зими.
                          Мен също живо ме интересува намирането на гуми, които да карам целогодишно по асфалт + малко черен път (дори и като е леко кален).
                          До сега съм карал по-леки коли, но:
                          1. Взех да остарявам и да ме намързява да се занимавам със смени на гуми
                          2. Направих успешен опит с Toyo Vario всесезонни, на предишният си лек автомобил - две зими и едно лято - никакъв проблем и добро поведение.
                          3. Те тия зими нашите вече за нищо не стават (изключая днес + още 3 дни през зимата)

                          Коментар


                          • #43
                            От: втора зима с кални гуми - не!

                            HINT! - снежинка с планинка, ако човек не иска да си прави експерименти дали каучука зимата става или не.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #44
                              От: втора зима с кални гуми - не!

                              Принципно на гумите пише един надпис treadwear той беше пряко свързан с периода за стареене на каучука(според съставките на гумата). Примерно спортни гуми за кола Йокохама Парада бяха 160-200 седмици, Мишлен Енерджи Сейвър бяха нещо от сорта на 480. Та за вторите чудесно обяснява приключващата им "работа" като гума много рано. Това ми беше обяснено от състезателен колега когато спорихме дали хххх гума е добра! Всеки може да прочете по въпроса.

                              Предполагам е ясно да всички че гумите според старостта си са два вида:
                              -работещи.
                              -търкалящи се!

                              Коментар


                              • #45
                                От: втора зима с кални гуми - не!

                                Купувате по един Запорожец и не мислите за гуми
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zimni gumi.jpg
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:5739210

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X