Обява

Свий
Няма добавени обяви.

втора зима с кални гуми - не!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: втора зима с кални гуми - не!

    Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
    За неотъпкания сняг разбрах,че се държат добре.Толкова зле ли са на лед и отъпкан сняг?
    да, на лед са логично - кофти, след престой в планината - на алеко така се бяха втвърдили че при опита ми да тръгна се запарзалях срещу паркираните пред мен завсеобщ ужас... трябва с доста повишено внимание и е желателно с абс, и по възможност без резки движения. най лошо обаче ми се получи на последният сняг - в 10 см киша на стръмно с асвалт и остър завой.... въртях гуми на място...не ножах да издрапам. с една кофа пястк се реши проблема...
    но тази зима ще пътувам доста по страната...

    п.с.: на дълбок сняг , при страничен наклон съм се свличал надоло. трябва внимателно...
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

    Коментар


    • #17
      До: втора зима с кални гуми - не!

      най добре една зимна гума ако се кара само на асфалт ако се навлиза и по черно тогава аз бих се спрял на АТ.едно от качеставта на една зимна гума е че на ниски температури се държът по добре
      така че една АТ няма как да е по поджодяща от зимната.за МТ си е направо ,,лудост,, според мен да се кара на лед и отъпкан сняг.
      поздрави

      Коментар


      • #18
        До: втора зима с кални гуми - не!

        касуса бе решен радикално - с четири бр.мишелин латитюд алпин за 940лв. разходих се до златните мостове преди малко да ги пробвам, за съжаление и помен от онзиденшният сняг няма.... на асвалта колата се държи повече от чудесно, много по комфортно и стабилно. жалко че в калта ще е на опаки. онзи ден като ходих да хапна горе на първи сняг М/Тто ми се сториха още по кофти от миналата зима и инвестирах първите пари които докопах.
        не бързам за никъде...
        XJ 2.5TD '98

        Коментар


        • #19
          До: втора зима с кални гуми - не!

          Първоначално публикуван от Ivan Stoinov Преглед на мнение
          Колега и аз съм пред същата дилема. И направо отидох на място да видя, и си харесах http://www.avtogumi.com/bg/tires/tir...hp?model_id=42 Според мен ще е много подходящ вариант. По-големички ще сложа 215/75/15 на Витарката ми. 1во защото нямам чак такива тежки терени за преодоляване и цената е много добра. С помощ от приятели 160 лв. бр.
          аз си взех същото кумхо преди месец само че 195/15 и днес след снега по асфалта бях като пате в калчища.определено за утъпкан сняг не са много добри,задницата на наколко пъти щеше да ме изпревари.като влязох в черния път с неутъпкан сняг 10 см нямах проблеми със занасяне.
          kia sportage 2.0 128 h.p.

          Коментар


          • #20
            До: втора зима с кални гуми - не!

            тези дни карах мишелинките в зимни условия. никакви бележки нямам. перфектно поведение при нормална експлоатация дори по заледените завои на бистрица и железница. чудесни в завой, перфектни в снега. задно почти не съм пускал, нужда нямах. пробвах ги и извън пътя, на полянка с тревица и 15-20см сняг с 4х4 е безгрижно . на черен път с баир - на разклона за плана се качих до антената за гъсъмъта в страни, не че е много стръмно ,но достатачно за да се ориентирам в снега и калта - безпроблемно. по дълбоко не ми се газеше че бях една кола...
            не бързам за никъде...
            XJ 2.5TD '98

            Коментар


            • #21
              До: втора зима с кални гуми - не!


              добре му стоят на Белчо мишелинките... снимката е на връхчето след антената при разклона за плана, днес следобеда. никакво пробоксуване.
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • #22
                До: втора зима с кални гуми - не!

                За сняг зимни,за кал кални за сухо летни.Всичко останало както е при мен е компромис.От почти три години съм с Кобри и днес на ловен излет за пореден път изненадах "истинските" джипове,колкото и да не им се вярваше на собствениците им.Просто за толкова време знам възможностите на колата и на гумите и знам къде как да карам ,къде да внимавам,скорост,наклони и т.н.Виждал съм с гуми за мъгла преди 3 години Голди как ми изкара джипа от безнадеждна ситуация.Леко,кротко и с много опит се компенсира липсата на подходящи за момента гуми.Днес сутринта ми трябваха зимни в Родопите,след обяд като се затопли и се разкаля максимално ми трябваха кални,като си тръгнах към София ми трябваха летни.За един ден това,какво да правим???Карах както обикновенно,съобразявах се със ситуацията.
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #23
                  До: втора зима с кални гуми - не!

                  Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                  За сняг зимни,за кал кални за сухо летни.Всичко останало както е при мен е компромис.От почти три години съм с Кобри и днес на ловен излет за пореден път изненадах "истинските" джипове,колкото и да не им се вярваше на собствениците им.Просто за толкова време знам възможностите на колата и на гумите и знам къде как да карам ,къде да внимавам,скорост,наклони и т.н.Виждал съм с гуми за мъгла преди 3 години Голди как ми изкара джипа от безнадеждна ситуация.Леко,кротко и с много опит се компенсира липсата на подходящи за момента гуми.Днес сутринта ми трябваха зимни в Родопите,след обяд като се затопли и се разкаля максимално ми трябваха кални,като си тръгнах към София ми трябваха летни.За един ден това,какво да правим???Карах както обикновенно,съобразявах се със ситуацията.

                  така си е... и основния въпрос е за какво е колата. ако е предимно за офф - кални са ок, ама ако наистина возилото се движи предимно извън пътя. моето е семейна кола. 70% съм он роуд. почти година карах с кални и бях супер доволен, но зимата при моята експлуатация е неразумно и твърде дискомфортно.
                  не бързам за никъде...
                  XJ 2.5TD '98

                  Коментар


                  • #24
                    До: втора зима с кални гуми - не!

                    Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                    ..... задно почти не съм пускал........
                    .............Че е случайна грешка ми е ясно, ама пък толкова асоциации ми дойдоха на ум, че не се сдържах....
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #25
                      До: втора зима с кални гуми - не!

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      .............Че е случайна грешка ми е ясно, ама пък толкова асоциации ми дойдоха на ум, че не се сдържах....
                      пардон, Дядо Владо, грешка! за двойното иде реч, ама и боб не съм ял
                      не бързам за никъде...
                      XJ 2.5TD '98

                      Коментар


                      • #26
                        До: втора зима с кални гуми - не!

                        Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                        пардон, Дядо Владо, грешка! за двойното иде реч, ама и боб не съм ял
                        Аз ли съм извратен ... или Дядо Владо друго имаше предвид...
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #27
                          До: втора зима с кални гуми - не!

                          бе и двамата сте....
                          не бързам за никъде...
                          XJ 2.5TD '98

                          Коментар


                          • #28
                            До: втора зима с кални гуми - не!

                            Здравейте, искам и аз да се обадя барабар петко с мъжете.Наложи ми се да ида до вилата онзи ден ( тя е преди своге във вилната зона) и там валя 1 1/2 ч сняг имаше натрупало около 3-4 см на слизане (е стръмничко и черен път е ) беше същински ужас страхотна пързалка на бавни слизах и се плъзгах и слава Богу само Той ме спаси да слезна безаварийно.С Cooper M/T съм и вече съм 100 % сигурен ,че за зима НЯМА да карам с тези гуми и не препоръчвам на никого да го прави.Имам BFG A/T ама не мога да намеря къде да си ги обърна, че джантите ми са с голям централен отвор 111,5 и на всякъде ме връщат,та сега ще ходя в Диана та дано там да имат втулка ,че иначе...

                            Коментар


                            • #29
                              От: втора зима с кални гуми - не!

                              кратка бележка : карам пореден сезон със зимният мишелин... 5 сезона никакви проблеми. за топлият сезон си взех мишелин крос латитюд - също се представят чудесно във времето, макар да се износват една идея по бързо.
                              не бързам за никъде...
                              XJ 2.5TD '98

                              Коментар


                              • #30
                                От: втора зима с кални гуми - не!

                                днес сложих зимните мишелин алпин латитюд за последен сезон... другата есен , живот и здраве ще сложа нови зимни. летният мишелин крос латитюд днес излезна в пенсия... и от двата вида гуми след пет-шест сезона съм много доволен. толква бой изядоха а проблеми никакви!
                                не бързам за никъде...
                                XJ 2.5TD '98

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X