Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучкарник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кучкарник

    Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
    С каква големина и с какъв обем си ги виждал тия ремаркета?
    Съвсем стандартно ремарке, или хайде да кажа- от "средните"('щото аз имам едно с дължина 2 метра). Цялата горна част на ремаркето е направена от ламарина и ремаркето е разделено на 2 клетки. Всяка от тях има врата, тоест задната част на ремаркето е от 2 врати с малки прозорчета изрязани в тях. Според мен, във всяка една клетка може да се возят поне по 2 кучета с габаритите на немска овчарка. Обикновено от кучкарника до стадиона или полигона...

    Коментар


    • #17
      До: Кучкарник

      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
      Един приятел в София продава регистрирано ремарке за кучета направено от задницата на Вартбург комби. Ако искаш мога да питам за цената.
      Питай!Ще ти бъда благодарен.

      Коментар


      • #18
        До: Кучкарник

        Да ви кажа каква ми е идеята!мисля да намера 2 гуми с капли от средно голямо колело.Една рамка от кух профил 0.8/0.8/0.4.Раздерям я на две равни части с дървена птеграда/примерно с ОСБ/.Таван от тънка поцинкована ламарина и страници от оградна мрежа,с две врати отзат.Това с къс теглич за УАЗа и напред.Регистрация не ми трябва.Какво ще кажете?

        Коментар


        • #19
          До: Кучкарник

          Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
          Да ви кажа каква ми е идеята!
          На мен засега не ми харесва! Това "ремарке" ще се мята по пътя като бясно. Много леко ще е и без никаква амортизация.И на кучетата ще им се вземе акъла... Абе, нехуманно е някак си

          Коментар


          • #20
            До: Кучкарник

            Прав си човече.Затова се консултирам с вас.Мисля,че няма толкова да подскача щото все пак ще карам в планина.Там няма висока скорост.Търся вариянти и идеи.Нямада се откажа от намерението ми.

            Коментар


            • #21
              До: Кучкарник

              Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
              Няма да се откажа от намерението ми.
              Нямаме и намерение да те отказваме! Аз лично съм затъвал заради ремарке, добре, че се усетих навреме да го откача и после да го прекарам "на ръка" и товара претоварих... Голям зор беше! Не бях и с УАЗ де, но в гората наистина ремаркето ще ти пречи, казаха ти го и други колеги. Много е добър багажника на Николай Малинов... Просто измисли клетката вместо с капли да е с куки за закачане... Успех!

              Коментар


              • #22
                До: Кучкарник

                Твърдо съм за ремаркето, а ако може да се свалят и клетките от него ще е най добре. Може да се возят повече кучета, а и други неща.
                До някъде трябва да се съобрази и височината за да не се обръща по чукарите. Но пък е с по- нисък център на тежеста, което е плюс. Не смятам, че ще друса нехуманно. Верно, че ако се кара бързо и невнимателно би могло.
                Последно редактирано от Гергин; 02-10-09, 19:48. Причина: допълване
                Пийте червено вино! Дава здраве.
                А то ни трябва за да пием ракия!

                Коментар


                • #23
                  До: Кучкарник

                  Добре бе хора, защо говорите глупости? Вие по асвалтирани пътища ли ходите на лов? Как ще карате в гората с ремарке?
                  99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                  It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кучкарник

                    Ето едно решение - тая Нива я снимах преди няколко часа на пристанището на Тасос



                    Помислено е и за регистрационния номер

                    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                    Volvo XC90 D5 Executive '12
                    Volvo XC60 D5 Summum '11
                    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кучкарник

                      Не смятам, че някои тук говори глупости.
                      И ходим на лов чат пат и не се сещам за чак такива непроходими места та да не може да се извлачи ремарке с 4-5 кучета. Да наистина зависи от терена, но мисля, че колегата може да прецени. От ремарке до ремарке има разлика. Що то гледах по около 1000 лв. в Практикер и ми се видя подходящо. Гледам има и такива, кола да качиш. Както всичко в живота и тук в най добрия случай има две страни. Да заварява, да прави ,да кичи щом го влече и има възможност.
                      Нямам кучета и клетки, разсъждавам на глас и малко от това което съм видял. Живи и здрави, и наслука.
                      Пийте червено вино! Дава здраве.
                      А то ни трябва за да пием ракия!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Кучкарник

                        А какво би направил с ремаркето когато се наложи да атакуваш препятсвие (кална локва, или снежна пряспа) и е необходимо да се върнеш 2-3 пъти? А когато трябва да обърнеш на "широките" горски пътища? А когато трябва да прекрачваш коловозите от дървоизвозващите машини? Има и още хиляди ситуаций, в които е невъзможно да се справиш с ремарке в гората.
                        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Кучкарник

                          Днес един колега в дружинката ме изпревари и ми "гепил"идеята.Направил го е като сандък от тези,куфражните плоскости,монтиран върху задна ос на Голф ама е много тешко.Кара Самурайче и го качи в планината.Това в събота,на по лесната гонка.Днес не излиза с него и не можах да проследя ситоацията.Днес определено беше по труден маршрута и сигорно зато ва го е оставил.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Кучкарник

                            Aдаш, минах през всички етапи и от опит споделям
                            - клетка в багажника - като на Нивата горе - трудна за намиране, обемна - влиза едно куче а заема целия багажник, а миризмата си е същата само е малко по-чисто. Кучето влиза когато клетката е вън и след това качваш - колегите се подиграват че е кафез за канарчета.
                            -теглих ремарке-лекото на скорост почти не стъпя на асфалта и се мята мноого, а извън пътя два пъти му измъквах теглича и един път от друсане се отдели основата на която стои и движението от страниците -оказа се че лекият уж покрив много тежи. Тежкото ремарке е удобно само за дълъг път
                            -клетката отзад я оставих два пъти при преминаване на канавки.
                            Та от моя опит най-добро решение е ровера на Маринов но бих го попитал как е решил клатенето - аз бих помислил и за закрепяне горе
                            поздрави

                            Коментар


                            • #29
                              До: Кучкарник

                              Само една лека поправка - Малинов съм, не Маринов

                              На тази снимка се вижда и закрепването посредата, а клатене няма абсолютно никакво.
                              99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                              It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Кучкарник

                                Ако не бе газбутилката имаше още място за по-дьлбок кафез.
                                Прикачени файлове
                                088пет16пет3пет7

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X