Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най сетне и аз се престраших

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най сетне и аз се престраших

    Поздрави на всички!
    След 2 годишно четене на това което споделяте и анализ на собствения джоб от 5дни съм собственик на Терано 2.4 бензин 1995г- 91киловата, дълга база. Автомобила ми е преди всичко като семейна машина за дълъг път и леки разходки за гъби. Сложена е обикновенна газова уредба преди 3 месеца, когато е вкаран в България, тогава са сменени и всички консумативи, но за това време са му навъртяни 15 000км, преди 2000км е сменено маслото (на пръчката си личи че е ново).
    Отпред ръчно се включва в режим 4х4 (ако правилно съм разбрал от прочетеното в сайта -ръчни хъбове ) .
    След обстоен преглед майстора при който откарах играчката каза, че трябва да смени само два гумени тампона отзад на автомобила и по мое настояване (според него излишно) да се смени гарнитурата на капака.
    Стресираме, че според майстора маслото в ЛСД диференциала нетрябва да се сменя, небило нужн да се сменя и това в раздатъчната кутия, тук прочетох толкова много коментари и мнения, че вече тотално ми се обърка глават.
    Молба към всички и особенно към собствениците на бензинови машини от този вид, конкретно да ми посочите, на какъв пробег какво точно сменяте, посочете ми и вида на консумативите, щото ще ме е яд да прецакам тази иначе добре поддържана машинка
    Последно редактирано от Димо; 30-09-09, 23:07.

  • #2
    До: Най сетне и аз се престраших

    Смени и в дифовете, и в скоростите, и в раздатката. Това че е бистро не значи нищо дурго, освен че дифовете са читави. За задния - задължително масло за LSD. Принципно това масло се сменя на 2 години, независимо какво ти разправят.

    На двигателя - 10W40 полусинтетика някаква. Не слагай пълна синтетика засега, особено ако е от Италия. Чак на втората - третата смяна е добре да се направи това упражнение с пълната синтетика, макар че според мен не е нужно. 10W40 си му е перфектно.

    Ако ще сменяш антифриз - вземи от розовия на ЛУКОЙЛ - добър е.

    Де що има грес по джипката - по книга е обикновена литиева.

    Ако има друго - питай.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Най сетне и аз се престраших

      Честито и от мен.

      Аз понеже на скоро си смених маслото в задния диф.- сложих му Кастрол 75W-140 специално за самоблокиращи се такива.
      Цената е 35лв л. - събира 2.8л.
      Много-внимавай какво се опитват да ти пробутат по магазини/сервизи щото лично се убедих че почти никой не прави разлика кое масло е за тези дифове. "Нали е трансмисионно- казват".
      Накратко ще ти трябва това:
      заден мост: HP GL-5 80W-90 LS -2.8л (вземи 3л) или 75W-140 за LSD
      скорости: GL-4 75W-80 или GL-4 75W-90 - 3.5л.
      за раздатката същото като за скоростите -2.3л
      преден мост: GL-5 75W-90 - 1.3л -тук може да сложиш и същото като на задния мост но не и обратното.
      Тези с червеното трябва да се спазят точно.Не трябва на скорости и раздатка да се слага масло тип GL5, понеже разгражда месинговите части вътре.
      За справка пише в ръководството или пък тук може:
      http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/select.asp.

      пс:като за новак тук доста работи понаучих






      Коментар


      • #4
        До: Най сетне и аз се престраших

        Благодаря много на всички.

        Коментар


        • #5
          От: До: Най сетне и аз се престраших

          Докато си уговоря сервиза/майстора дето да смени каквото трабва, направих белята -размазване на джипчето в един стълб, слава богу замина си само то, аз оцелях без сериозни щети. От април 2010г. съм с Маверик 97г., определено по-приятен за каране въпреки десния волан или може би именно заради него. Когато го докараха от Англия беше доста зле с гърнетата, смениха цялата система. Монтирах обикновенна газова уредба с която дава разход от 16/100 в градски условия и около 12.5/100 на магистрала при нормална скорост 120км/ч. След изминати около 2000км. се появи проблем -гърмеж в задното гърне при по-рязко намаляване на скоростта. Проблема изтормози доста газаджията, накрая качих машината на канал и се наврях под нея за да установя, че оксижен датчика (ламбда сонда) е бил завързан от специялиста сменял гърнето с тел и съответно е изпаднал. Подмених датчика с този от стария джип, разликата бе, че стария бе с 4 кабела, а досегашния с 3, сециалист замери двата и ми обяснии, че единия кабел в повече всъщност бил маса и може сокойно да се отреже. Смених буксите, включих датчика и поне гърмежите спряха (според мен поради факта, че се запуши дупката). Поразрових се доста из нета и намерих един много добър пост по темата във форума на БМВ http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=109677
          Сега обаче имам много по-голямо притеснение, докато се завирах за датчика ми направи впечатление, че скоростната кутия е доста омаслена, нямам проблем със скоростите, превключват чудесно, но това омасляване ме притеснява, възможно ли е да се получи в следствие на слагане на повече масло ( според мен майстора който го пълни до протичане от отвора за пълнене)? Ще ви бъда благодарен ако ми дадете съвет.
          Още един въпрос искам да задам, предишния джип като че ли беше по-пъргав, вярно 125коня срещу 118 на сегашния, но дали тази разлика е толкова осезаема. Последните 2 седмици отново препрочитам почти всички теми във форума и видях пост, в който е посочено, че компресията на този двигател 2.4 би следвало да бъде около 10.5, смятам скоро да го закарам за замерване и тъй като ми писна от всякакви опашати "маайсторски" лъжи да присъствам при измерването, затова ви моля потвърдете това лие стойността която трябва да очаквам.
          Благодаря предварително за отговорите.

          Коментар


          • #6
            От: До: Най сетне и аз се престраших

            Долна граница - 9,8, горна - 13,2 bar-а.
            Човека добре е напълнил с масло до пробката.

            Коментар


            • #7
              От: До: Най сетне и аз се престраших

              Да разбирам ли, че е нормално това омасляване, изчетох поне -3-4 теми тук за всякакви омаслявания, в т.ч. и такова от горната страна откъм лоста, та меко казано почана да ми настръхва косата, направо се притеснявах да измия кутията.
              За стойностите на компресията много благодаря, веднага си ги записвам и ще опитам още следващата седмица да намеря свестен майстор да премерим.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X