Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шкода Мадара 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Шкода Мадара 4x4

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Почти две години си изкарвах хляба с мадара след нея се качих на легендарния Мерцедес 1632 и разбрах че всичко което съм карал преди за нищо не става. Качих се на мерцедеса на над 1 300 000 и изпитах истински шок караш в комфортна кабина с климатик и нищо не се чупи качвах витиня пълен с 80-90 и не слизах от камиона като пребит. Знаеш ли къкво има в заводския инструмент на 1632 ? Крик ; кръстачка ; маркуч и манометър за помпане на гумите и една пластмасова кутийка в която има обръщаема отверка и раздвижни клещи една кутийка с резервни крушки .Качи се покарай един читав камион и мадарата ще я закараш с пълна газ за вторични. Тия камиони вече са морално и физически остаряли и трябва да бъдат спряни дори само защото нямат телма или ретардер и за задържане при спускане по наклон разчиташ само на двигател моторна спирачка и кекави барабанни спирачки.
    И аз нещо подобно се опитах да кажа,но не толкова директно.Дано е станало ясно за какво говориме.

    Коментар


    • #32
      До: Шкода Мадара 4x4

      Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
      Аз съм карал колега и това което е написано по-горе си е вярно особенно с греенето и изпи..ването под гумата,след нея седнах на Камаз,ако искаш ми вярвай се родих,мислех че по-добро от него няма,после кво ли не беше Мерцедес,Даф,Волво,Щаер и да ти кажа нямат нищо общо с Мадарката.Това е лично мое мнение за километрите които съм изминал с камиони, а те въобще не са малко,но всеки има право на мнение.Ако питате мен,трябва да ги забранят въобще да се движат по пътищата,а като гледам твоята на снимката с тези надстроики на коша и тя влиза в това число.Спомни си катастрофата на моста на Бяла преди няколко години и Тя същата Шкода беше с такива надстройки и претоварена,доколкото си спомням около 25 жертви.
      Беше Шкода Европа, не че има значение.
      Не беше виновно момчето на 100% но той го отнесе.
      В тая връзка шкодата,за който не знае,има слаби спирачки,както и 90% от соц. камионите.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        До: Шкода Мадара 4x4

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Да, така е,само че скоростната кутия е обърната настрани и лостовата и система е друга.Включването на скоростите при европата е по-трудно,трябва повече усет и целене на оборотите.Явно причината е в усложнената лостова система.
        Двигателите са еднакви.На европата е наклонен настрани а другия е прав.На практика са и взаимнозаменяаеми с леки корекции.Разликите са в капака на картера, кожуха на съединителя и стойките на двигателя.Европовия блок има усилване на блока в областа на основните лагери(има едни допълнителни болтове)което го няма в повечето Мадари,но специално тези с двойното предаване са със същия,усилен блок. Буталата са различни заради наличието на турбо(и интерколер в някои модели) при Европата.
        Не са еднакви двигателите.И блока е различен и главите и всичко нали съм ги карал и двете като Европата беше си мояИ помпите са различни и за старите и по новите ЕвропиТова за усиления блок е верно ама не е блока а капачките на лагерите беше забравил съм.Компресорът се маже различноАбе не ми се мисли и спомня ше ти изкарам всичко за тия машини . Поздрави
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #34
          До: Шкода Мадара 4x4

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Почти две години си изкарвах хляба с мадара след нея се качих на легендарния Мерцедес 1632 и разбрах че всичко което съм карал преди за нищо не става. Качих се на мерцедеса на над 1 300 000 и изпитах истински шок караш в комфортна кабина с климатик и нищо не се чупи качвах витиня пълен с 80-90 и не слизах от камиона като пребит. Знаеш ли къкво има в заводския инструмент на 1632 ? Крик ; кръстачка ; маркуч и манометър за помпане на гумите и една пластмасова кутийка в която има обръщаема отверка и раздвижни клещи една кутийка с резервни крушки .Качи се покарай един читав камион и мадарата ще я закараш с пълна газ за вторични. Тия камиони вече са морално и физически остаряли и трябва да бъдат спряни дори само защото нямат телма или ретардер и за задържане при спускане по наклон разчиташ само на двигател моторна спирачка и кекави барабанни спирачки.
          Триесе и двойката е велик камион за времето си кога бехме номер едно в международните превози.И аз съм карал хубави камиони е мале има си разлика
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #35
            До: Шкода Мадара 4x4

            Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
            На моста на бяла не беше претоварена и момчето го изкараха виновен защото нямаше як гръб а що се отнася до безопасност има много западни камиони движещи се с по40-50т товар и не разпаднали се все още само по божията воля. Не казвам че Мадарата и Европата са върха на сладоледа но си има и добри страни а сравнение с Камаз не правете там е 6х4 или 6х6 а Шкода 4х4 си е доста проходим камион а и 4х2 е доста по-проходима в сняг от доста западни камиони питайте тия с Актросите и TGA-та по 420-500коня как буксува и на сух асфалт да неговориме за сняг и кал но това е друга тема.
            В този случай момчето не беше виновно а май рейсаджията излезе като дома си а има стоп и как ше спре Мадарката като не си очаквал ненормална реакция от другите в случая рейсът.Свириш с тромбите и ги удряш.Чудиха се гадовете как да извъртят нещата та момчето с Мадарката да опере пешкираАбе като случая в Лим изкараха шофьора виновенче фирмаджиите са техни хора комуняги
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #36
              До: Шкода Мадара 4x4

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              непрекъснато каране 14 часа ама бех на 22 години па млад па луд па як
              И аз така нямаше тахошйби гадове от ДАИ и други подобни само пишеш един пътен лист. Хубави времена бяха.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #37
                До: Шкода Мадара 4x4

                Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                На моста на бяла не беше претоварена и момчето го изкараха виновен защото нямаше як гръб а що се отнася до безопасност има много западни камиони движещи се с по40-50т товар и не разпаднали се все още само по божията воля. Не казвам че Мадарата и Европата са върха на сладоледа но си има и добри страни а сравнение с Камаз не правете там е 6х4 или 6х6 а Шкода 4х4 си е доста проходим камион а и 4х2 е доста по-проходима в сняг от доста западни камиони питайте тия с Актросите и TGA-та по 420-500коня как буксува и на сух асфалт да неговориме за сняг и кал но това е друга тема.
                Аз не говоря за проходимост,а за надежност,здравина,сигурност и не на последно място безопастност.

                Коментар


                • #38
                  До: Шкода Мадара 4x4

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Почти две години си изкарвах хляба с мадара след нея се качих на легендарния Мерцедес 1632 и разбрах че всичко което съм карал преди за нищо не става. Качих се на мерцедеса на над 1 300 000 и изпитах истински шок караш в комфортна кабина с климатик и нищо не се чупи качвах витиня пълен с 80-90 и не слизах от камиона като пребит. Знаеш ли къкво има в заводския инструмент на 1632 ? Крик ; кръстачка ; маркуч и манометър за помпане на гумите и една пластмасова кутийка в която има обръщаема отверка и раздвижни клещи една кутийка с резервни крушки .Качи се покарай един читав камион и мадарата ще я закараш с пълна газ за вторични. Тия камиони вече са морално и физически остаряли и трябва да бъдат спряни дори само защото нямат телма или ретардер и за задържане при спускане по наклон разчиташ само на двигател моторна спирачка и кекави барабанни спирачки.
                  80-90 на водата ли щото и аз съм карал на един приятел 32ката но в баира беше доста тромав иначе кабината готина но друг да натиска съединитела адски твърд педал виж следващите модели 38.44.48 може да се каже че са прилични машинки макар и не така здрави като 1632 а за комфорт номер едно е DAF също така икономичен и бърз а телмите и ретардерите са за дечковците ако умееш да караш се оправяш и без тях в много западни камиони ги няма пък си вървят без проблем с по 40т товар а ако искаш да ти е гот си седиш дом във фотьоила с бира в ръка и мацка на колена.
                  0887284106-Митко
                  http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                  http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                  Коментар


                  • #39
                    До: Шкода Мадара 4x4

                    проблема,че повечето мадари са на частници като колегата дино и други,с нея си изкарва хляба,и затова я товари и т.н
                    я кажете кой камион кара по 30тона товар и струва 5-6к. е нема такъв.а това,че хвърля маслото и други си е нормално нали е на 30-40години.
                    обаче има и некой разлики дето требе ги изясниме. по новите европи и мадарити немат проблеми с спирачките.обаче има едни лиази,дето са изцяло на въздух ,освен тва са 4х2 и са влекачи с 30тона гондола,точно на тия им викат шкодите убийци,онова на моста беше друго,шофьорчето не беше виновем ,ама..стана..
                    иначе знам един човек лека му пръст.беше шофьор у ДАП-а караше такава лиаз .беше спрел на пеловския баир да прави нещо и камиона беше тръгнал,освен че го преби,мина през 4къщи и изсипа 30тона песък....като утрепа още 2ма старци в къщите..

                    Коментар


                    • #40
                      До: Шкода Мадара 4x4

                      Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                      Аз не говоря за проходимост,а за надежност,здравина,сигурност и не на последно място безопастност.
                      всичко това зависи от шофьора и най модерната машина с идиот зад волана е атомна бомба а по пътищата ги има много такива TIRаджий рейсаджии и темподобни който разчитат само на модерните джаджи от рода нa ABS ASR EBD телми ретардери и т.н и завършват безславно в канафките за това зад волана се мисли с главата а не с комютъра на машината защото той е безсилен пред идиотизма на задкормилното устройство.поздрави и много безаварийни километри.
                      0887284106-Митко
                      http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                      http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                      Коментар


                      • #41
                        До: Шкода Мадара 4x4

                        Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                        80-90 на водата ли щото и аз съм карал на един приятел 32ката но в баира беше доста тромав иначе кабината готина но друг да натиска съединитела адски твърд педал виж следващите модели 38.44.48 може да се каже че са прилични машинки макар и не така здрави като 1632 а за комфорт номер едно е DAF също така икономичен и бърз а телмите и ретардерите са за дечковците ако умееш да караш се оправяш и без тях в много западни камиони ги няма пък си вървят без проблем с по 40т товар а ако искаш да ти е гот си седиш дом във фотьоила с бира в ръка и мацка на колена.
                        То без много неща може ама що да се мъчиш ? За разлика от мадарата и другите соц. камиони на 1632 има поне десет различни вида скоростни кутии и диферинциали за различните условия на експлоатация. Моя мерцедес никога докато аз го карах къквото и да правех не прескочи 80 градуса на водата и си ги държеше и нагоре и надолу. Мадарата зимата я "завивах" отпред с кожен кожух а лятото свалях решетката. Колкото до съединителя нямам спомен да ми е бил тежък след мадара и камаз. Този тип камиони още са добри за сезонно обслужване на лично стопанство но да си изкарвам хляба въртейки с мадара по 500 километра на ден не мерси.
                        Последно редактирано от sek.1; 05-10-09, 22:10.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          До: Шкода Мадара 4x4

                          Аз колегата dino412 го познавам от години,и щом още си кара Мадарката значи е доволен от нея,и каквото и да казва знам че е вярно.А от личен 12 годишен опит със Мадарка и Европа които бяха лично мои до преди две години,знам че несъм изпитал нищо от горе споменатите проблеми.Имах много работа дори и през зимата така че почти не съм ги спирал,теглил съм и с двете ремаркета като последните5-6 години Мадарката я освободих от тази длъжност но пък Европката вървеше със 3-осно,и вериги съм и качвал един единствен път и то точно преди Враца,а на Мадарката такова животно верига никога несъм слагал.Европата ми палеше зимата от раз като изключа случая в Силистра когато на -26 градуса ми замръзнаха иначе новите акумолатори,бяха на 20дена-МОНБАТ,Мадарката също не е искала от мен да и паля факли като на ИФА-та,но поради липса на подгреваща свещ малко по трудно заработваше в големите студове на всички цилиндри.От две години съм със МАН вярно има всичко за което се сетиш клматроник,ретардер,изцяло на въздушни възглавници дори и на кабината,печка,хладилник,телефон,радиостанция,автопилот и още разни глезоти,върви като звяр него интересува с колко тона си го натоварил,но в снега спрямо Шкодичките пасти да яде.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Шкода Мадара 4x4

                            абсолютно вярно,нагледен пример-мадара с ремарке и кош,беше на комшите,те двама братя,единия олигофрен абсолютен,ако той караше мадарата и се налагеше после няколкоседмичен ремонт...другия беше много добър и предомно той караше по известни причини,минавали сме с него шипка с 30тона товар,качва първата част горе,долива вода и чака 30мин,да се охлади,после надолу само с двигател спира,на два пъти изхвърля маслото от казанчето,след което той го премести.
                            до преди бяха с европа ,сега си вземаха ивеко,абе все боклуци
                            за мене камиони са се признали магерус дойч и мерцедес особено 1630 пълноприводната версия 6х6 с две цистерни по 15тона вода в Либия.
                            тези два камиона са подържали сондьорите в Либия от 79 до 90година.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Шкода Мадара 4x4

                              Първоначално публикуван от stanimir.k1973 Преглед на мнение
                              Аз колегата dino412 го познавам от години,и щом още си кара Мадарката значи е доволен от нея,и каквото и да казва знам че е вярно.А от личен 12 годишен опит със Мадарка и Европа които бяха лично мои до преди две години,знам че несъм изпитал нищо от горе споменатите проблеми.Имах много работа дори и през зимата така че почти не съм ги спирал,теглил съм и с двете ремаркета като последните5-6 години Мадарката я освободих от тази длъжност но пък Европката вървеше със 3-осно,и вериги съм и качвал един единствен път и то точно преди Враца,а на Мадарката такова животно верига никога несъм слагал.Европата ми палеше зимата от раз като изключа случая в Силистра когато на -26 градуса ми замръзнаха иначе новите акумолатори,бяха на 20дена-МОНБАТ,Мадарката също не е искала от мен да и паля факли като на ИФА-та,но поради липса на подгреваща свещ малко по трудно заработваше в големите студове на всички цилиндри.От две години съм със МАН вярно има всичко за което се сетиш клматроник,ретардер,изцяло на въздушни възглавници дори и на кабината,печка,хладилник,телефон,радиостанция,автопилот и още разни глезоти,върви като звяр него интересува с колко тона си го натоварил,но в снега спрямо Шкодичките пасти да яде.
                              най-после някой да говори от собствен опит а не тоя и оня ми каза
                              0887284106-Митко
                              http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                              http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                              Коментар


                              • #45
                                До: Шкода Мадара 4x4

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                То без много неща може ама що да се мъчиш ? За разлика от мадарата и другите соц. камиони на 1632 има поне десет различни вида скоростни кутии и диферинциали за различните условия на експлоатация. Моя мерцедес никога докато аз го карах къквото и да правех не прескочи 80 градуса на водата и си ги държеше и нагоре и надолу. Мадарата зимата я "завивах" отпред с кожен кожух а лятото свалях решетката. Колкото до съединителя нямам спомен да ми е бил тежък след мадара и камаз.
                                Аз никога несъм я завивал с калъф нито съм и свлял решетката,просто карах със термостат и антифриз целогодишно,при което ми подържаше 80-90 градуса,съвсем нормална работна температура на двигателя.Азимата МАДАРКАТА я карах по къс ръкав,е вярна че лятото нещо климатика и неработеше,но пък чак да ми опадат космите на крака не се е стигнало,просто си имах маншон на скоростният лост без които иначе всичката топлина на мотора е вътре в кабината

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X