Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шкода Мадара 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Шкода Мадара 4x4

    и нашите не отстъпват вярвай ми от 1991г имам Мадара верно 4х2 но се оказа доста жилав камион.
    0887284106-Митко
    http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
    http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

    Коментар


    • #17
      До: Шкода Мадара 4x4

      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      колега,като гледам линка и снимките,това са чешките шкоди,които са доста по добри,от нашите в много аспекти...
      В кои аспекти бе СпароуТа нали ги сглобявахме тука в Мадарата от техни части и агрегати.Но има и друг момент тези мадарки с по две ремаркета едно 12 и второ 8 тона построиха София.Как ги влачеха тия автовлаковес пясък и чакъл.10тона в нея 12 първото и 8 второто 30 тона общоа е 215 коня.А срещали ли сте автовлак да качва старата ВитиняПърва бавна от долу догореи зад него майка плаче
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #18
        До: Шкода Мадара 4x4

        с мойта Мадара съм товарил 31.5т с 8т ремарке мотора е като на локомотив спирачките като на велосипед не бих повторил беше цяло приключение тия 140км.
        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • #19
          До: Шкода Мадара 4x4

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          В кои аспекти бе СпароуТа нали ги сглобявахме тука в Мадарата от техни части и агрегати.Но има и друг момент тези мадарки с по две ремаркета едно 12 и второ 8 тона построиха София.Как ги влачеха тия автовлаковес пясък и чакъл.10тона в нея 12 първото и 8 второто 30 тона общоа е 215 коня.А срещали ли сте автовлак да качва старата ВитиняПърва бавна от долу догореи зад него майка плаче
          Двама мой приятели караха една Мадарка с ремарке преди години. На Витиня единя караше на първа бавна, а другия тичаше пред Шкодата и заливаше радиатора с вода
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #20
            До: Шкода Мадара 4x4

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            В кои аспекти бе СпароуТа нали ги сглобявахме тука в Мадарата от техни части и агрегати.Но има и друг момент тези мадарки с по две ремаркета едно 12 и второ 8 тона построиха София.Как ги влачеха тия автовлаковес пясък и чакъл.10тона в нея 12 първото и 8 второто 30 тона общоа е 215 коня.А срещали ли сте автовлак да качва старата ВитиняПърва бавна от долу догореи зад него майка плаче
            Мой съсед навремето е карал такъв автовлак точно през старата витиня та от него знам че спре ли по нанагорното натоварена няма тръгване чупи диферинциал той напуснал на десетия диферинциал . Навремето човека като ме видя че паркирам пред нас такава с ремарке ме ожали и ми подари една чисто нова шофьорска шуба с думите "идва зима да си завиваш колената че вътре духа като на мотор ще хванеш ревматизам" още си пазя шубата и редовно черпя човека прав беше . Най голямия кошмар беше резервара на хидравликата на волана набутан между педалите като караш по път с повече завои маслото загрява и по някое време избива от капачката върху краката на шофьора чисти обувки не ми бяха останали .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              До: Шкода Мадара 4x4

              Друг мой братовчед нямаше косми на десния крак от двигателя на Мадарката. Караше една с две ремаркета в ДАПа десетина години
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #22
                До: Шкода Мадара 4x4

                То радиатори, диференциали, масла, ризи, съединители, спирачки... "Ужостъ!"
                Голямо "приключение" е било!!!
                Последно редактирано от Малкия Румба; 05-10-09, 00:50.

                Коментар


                • #23
                  До: Шкода Мадара 4x4

                  Ле ле а пък аз псувам европата мислех че по лошо от нея няма

                  Коментар


                  • #24
                    До: Шкода Мадара 4x4

                    Тя по същество е мадара с друг двигател и кабина скоростите и мостовете са старите.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      До: Шкода Мадара 4x4

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Тя по същество е мадара с друг двигател и кабина скоростите и мостовете са старите.
                      Да, така е,само че скоростната кутия е обърната настрани и лостовата и система е друга.Включването на скоростите при европата е по-трудно,трябва повече усет и целене на оборотите.Явно причината е в усложнената лостова система.
                      Двигателите са еднакви.На европата е наклонен настрани а другия е прав.На практика са и взаимнозаменяаеми с леки корекции.Разликите са в капака на картера, кожуха на съединителя и стойките на двигателя.Европовия блок има усилване на блока в областа на основните лагери(има едни допълнителни болтове)което го няма в повечето Мадари,но специално тези с двойното предаване са със същия,усилен блок. Буталата са различни заради наличието на турбо(и интерколер в някои модели) при Европата.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Шкода Мадара 4x4

                        А като разтегнахте толкова локум някой карал ли е в действителност такъв камион защото за 18години с Мадарката не съм изпитал подобни глупости а съм минал над 850 000км с нея http://dino412.snimka.bg/automobiles/liaz-madara.429356
                        0887284106-Митко
                        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                        Коментар


                        • #27
                          До: Шкода Мадара 4x4

                          Аз съм карал колега и това което е написано по-горе си е вярно особенно с греенето и изпи..ването под гумата,след нея седнах на Камаз,ако искаш ми вярвай се родих,мислех че по-добро от него няма,после кво ли не беше Мерцедес,Даф,Волво,Щаер и да ти кажа нямат нищо общо с Мадарката.Това е лично мое мнение за километрите които съм изминал с камиони, а те въобще не са малко,но всеки има право на мнение.Ако питате мен,трябва да ги забранят въобще да се движат по пътищата,а като гледам твоята на снимката с тези надстроики на коша и тя влиза в това число.Спомни си катастрофата на моста на Бяла преди няколко години и Тя същата Шкода беше с такива надстройки и претоварена,доколкото си спомням около 25 жертви.
                          Последно редактирано от Гена; 05-10-09, 20:09.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Шкода Мадара 4x4

                            На моста на бяла не беше претоварена и момчето го изкараха виновен защото нямаше як гръб а що се отнася до безопасност има много западни камиони движещи се с по40-50т товар и не разпаднали се все още само по божията воля. Не казвам че Мадарата и Европата са върха на сладоледа но си има и добри страни а сравнение с Камаз не правете там е 6х4 или 6х6 а Шкода 4х4 си е доста проходим камион а и 4х2 е доста по-проходима в сняг от доста западни камиони питайте тия с Актросите и TGA-та по 420-500коня как буксува и на сух асфалт да неговориме за сняг и кал но това е друга тема.
                            0887284106-Митко
                            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                            Коментар


                            • #29
                              До: Шкода Мадара 4x4

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Мой съсед навремето е карал такъв автовлак точно през старата витиня та от него знам че спре ли по нанагорното натоварена няма тръгване чупи диферинциал той напуснал на десетия диферинциал . Навремето човека като ме видя че паркирам пред нас такава с ремарке ме ожали и ми подари една чисто нова шофьорска шуба с думите "идва зима да си завиваш колената че вътре духа като на мотор ще хванеш ревматизам" още си пазя шубата и редовно черпя човека прав беше . Най голямия кошмар беше резервара на хидравликата на волана набутан между педалите като караш по път с повече завои маслото загрява и по някое време избива от капачката върху краката на шофьора чисти обувки не ми бяха останали .
                              Като тръгне да се пени маслото у хидравлика спираш вадиш ключе номер 10 въртиш волана пълен ляв и пускаш въздух от долното болтче после въртиш пълен десен и обезвъздушаваш от горното и о кейНямах честа да карам авто влаказ дърпах осем тонно ремарке с Мударестето.Тръгвах за Варна осем вечерта и сабале към десет часа бех пред завода след непрекъснато каране 14 часа ама бех на 22 години па млад па луд па як
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #30
                                До: Шкода Мадара 4x4

                                Почти две години си изкарвах хляба с мадара след нея се качих на легендарния Мерцедес 1632 и разбрах че всичко което съм карал преди за нищо не става. Качих се на мерцедеса на над 1 300 000 и изпитах истински шок караш в комфортна кабина с климатик и нищо не се чупи качвах витиня пълен с 80-90 и не слизах от камиона като пребит. Знаеш ли къкво има в заводския инструмент на 1632 ? Крик ; кръстачка ; маркуч и манометър за помпане на гумите и една пластмасова кутийка в която има обръщаема отверка и раздвижни клещи една кутийка с резервни крушки .Качи се покарай един читав камион и мадарата ще я закараш с пълна газ за вторични. Тия камиони вече са морално и физически остаряли и трябва да бъдат спряни дори само защото нямат телма или ретардер и за задържане при спускане по наклон разчиташ само на двигател моторна спирачка и кекави барабанни спирачки.
                                Последно редактирано от sek.1; 05-10-09, 20:53.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X