Обява

Свий
Няма добавени обяви.

тойота 3.4тд BJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • тойота 3.4тд BJ

    въпросът ми е този двигател на тойота ли е или на някой друг?сполучлив ли е?има една обява в мобиле бг. заслужава ли си?благодаря предварително за мненията.

  • #2
    Това е heavy-duty модел!!! Трудно някой ще ти даде мнение от личен опит, тъй като тези модификации са много редки тук, НО определено ако състоянието е добре машината е супер.

    Тук са основните показатели на двигателите слагани на Land Cruiser:

    http://land-cruiser.ru/index.php?menuid=2&smenuid=6

    Коментар


    • #3
      И аз щях да питам за нея , че едни приятели се интересуват от нея , даже мисля щяха да ходят да я гледат . Звучи добре ако е читава , но дали няма да има проблем с поддръжката. Става ли за всекидневна кола , ако е с турбо и наистина е 130 кс както пише?

      Коментар


      • #4
        Сега ги чух , гледали я , лош външен вид имала и нищо повече не са видяли...

        Коментар


        • #5
          И двигателя не бил цвете.

          Коментар


          • #6
            Хм, странно, аз звънях на човека - каза следното :

            - внос 2000 и някоя година от Германия
            - тук в БГ не е правено нищо по двигател, трансмисия, мостове и според него са в много добро състояние
            - пребоядисване е
            - сменяни са накрайници, лагери на главините и разни дребни по предница
            - твърди, че не е карана офроуд (що ли е с Малатести тогава?)

            Според Митко мотора е 13ВТ, много добър, и е 120к.с., а не 130к.с. Слава богу е Тойотовски, а не 3.1тд - VM. Джипката е тотална класика, но според мен ще има доста работа по нея - съдя по същата, която взеха Пламен и Венци преди време, само, че 4.0 бензин (3F). Тяхната беше на сходна цена, години и за мен е много вероятно състоянието на двете да е сходно - което ще рече по-сериозните проблеми са по ламарини, спирачки и т.н. Но все пак Венци може да даде по-изчерпателна информация (от извора).

            Коментар


            • #7
              Модела ме заинтригува и отидох в Русе с парите...Видях я и я чух,много ми допада като модел,но тая нещо После пак в Русе случайно видях една кукла пак BJ перфектна като купе и ходова част,но под капака ВМ Върнах се без кола,но вчера взех Диско1 2.5ТД-94,не сбърках ли?

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от TT-Raa
                Модела ме заинтригува и отидох в Русе с парите...Видях я и я чух,много ми допада като модел,но тая нещо После пак в Русе случайно видях една кукла пак BJ перфектна като купе и ходова част,но под капака ВМ Върнах се без кола,но вчера взех Диско1 2.5ТД-94,не сбърках ли?
                Ако си търсил нещо като ресьорната Тойота, определено си сбъркал. От ЛР аналога на тази Тойота е примерно Серия 3, но няма тоя мотор като на ТЛК-то (освен 3.5 V8 82 - ~130hp, който изключително трудно ще намериш). Иначе за други приложения Диското е удачно..

                Коментар


                • #9
                  тая тойота да не е случайно синя 73-ка /с бял хардтоп-таван/?
                  една такава и пак с тоя мотор се продаваше на горубляне повече от 1 година
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                    тая тойота да не е случайно синя 73-ка /с бял хардтоп-таван/?
                    една такава и пак с тоя мотор се продаваше на горубляне повече от 1 година
                    Не, не, не е тая синята (нея я знаем), която последно се оказа португалски VM.. Тази, която в момента се продава е точно като на Пламен и Венци, само, че 3.5тд...

                    Коментар


                    • #11
                      Аз говоря за синята от мобилето на 10800,че не ми хареса като състояние /персонално мнение/ човека е от София,но каза че е отпуска в Русе.Другата португалската е бяла с черен хардтоп и мн. добро състояние на купето и ходовата част и май пак Софийска рег.,но човека има апартамент в Русе.Ако някой се интересува имам телефона.И тя е от ресорните мисля БДжи-73.

                      Коментар


                      • #12
                        А бихте ли ми казали каква е разликата между VM, BJ и ВМ двигателите? И как стои въпроса с резервните части на тези Ландкрузери. Те май са произвеждани до 95г. Че нещо май съм се навил на такава
                        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                        Коментар


                        • #13
                          Едните са си японски тази BJ която гледах беше 3.4TD.Другата собственика каза,че е произведена за Португалия с италиански турбо дизел май,че2.4 а имало и 3.1 VM, но сигурно не съм много точен тъй като цитирам това което ми казаха.

                          Коментар


                          • #14
                            не знам с колко пари разполагаш, колега, но ако можеш вземи с мотор 1KZ-TE 3000сс 125кс - най-доброто слагано на "малкия" ТЛК...
                            определено пружинното окачване е за предпочитане...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                              не знам с колко пари разполагаш, колега, но ако можеш вземи с мотор 1KZ-TE 3000сс 125кс - най-доброто слагано на "малкия" ТЛК...
                              определено пружинното окачване е за предпочитане...
                              Аз също предпочитам пружината (вероятно субективно), но ресьора има своите предимства.

                              1KZ-TE върви страшно, но май не е толкова перфектен, колкото го мислим (проблеми с главата)..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X