Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-големи гуми на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • По-големи гуми на Фероза

    Темата произхожда от тук.

    Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
    Много ми е нисичка ферозката И с по-вискоки гумки не става
    Харесала съм си едно возило 6х6 хахах представяш ли си. Майтапя се. Още хляб има в таз Фероза, трее си заслужи парите
    Ох да идва есента и дъждовете и по станцията да чувам само "Марианкеееее, тука със засилка и всичката газ" подивявам чак....

    Поздрави.
    Сложи гумите. С тия аспиринчета в момента наистина е ниска. С 235-ците ще стои доста по-добре. Ще докараш 22-24см клиренс, което за такава малка джипка си е съвсем прилично.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 29-09-09, 09:32.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: 27.09.2009 Неделя - около София?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Сложи гумите. С тия аспиринчета в момента наистина е ниска. С 235-ците ще стои доста по-добре. Ще докараш 22-24см клиренс, което за такава малка джипка си е съвсем прилично.
    Ама верно си е! Аз я качих в петък на LASSA COMPETUS 235/75/15 - МНОГО добре, бих казал! Качи се нагоре дифа с около 3см. И стъпва чудесно - и на асфалт и на черно( за голяма кал не говоря!).

    Коментар


    • #3
      До: 27.09.2009 Неделя - около София?

      Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
      Ама верно си е! Аз я качих в петък на LASSA COMPETUS 235/75/15 - МНОГО добре, бих казал! Качи се нагоре дифа с около 3см. И стъпва чудесно - и на асфалт и на черно( за голяма кал не говоря!).
      Еми аз и друг път съм казвал че според мен това е оптималния размер гуми за фероза. Не че не може повече - хващаш флекса, и ще набуташ и 31-ци. Ама май няма голям смисъл. Да, ще има някаква промяна към по-добро, но не е съизмерима с усилията, които ще вложиш. Едни 31-ци KUMHO например биха и седяли много добре, но без флекс не влизат.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: 27.09.2009 Неделя - около София?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Еми аз и друг път съм казвал че според мен това е оптималния размер гуми за фероза. Не че не може повече - хващаш флекса, и ще набуташ и 31-ци. Ама май няма голям смисъл. Да, ще има някаква промяна към по-добро, но не е съизмерима с усилията, които ще вложиш. Едни 31-ци KUMHO например биха и седяли много добре, но без флекс не влизат.

        Aз пък си мисля, че ще влезнат с 3-4 см. бодилифт... Аз мисля напролет да пробвам едни 3 см. Не за да сложа 31-ци , а фланци на 235 - ците и разширители на калниците
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          До: 27.09.2009 Неделя - около София?

          Да, с фланците ще стане, без да губи стабилност.

          Ама нещо нито фланците, нито боди лифта са ми по вкуса.

          А дори и с боди лифта ще трябва да си "играеш" с флекса.

          По-скоро трябва да се търси начин да се махат тия ресори отзад, и да се направи лифт на окачването + увеличаване на ходовете отзад (отпред така или иначе чудеса не могат да се направят). Щото гумите са хубаво нещо, ама ходовете си остават сравнително малки, и ще продължаваш да се окантарваш на подходящи места.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: 27.09.2009 Неделя - около София?

            Така е , прав си . Аз по- скоро обаче мисля за динамични шекели (револвери) отзад , които значително бих подобрили ходовете с подходящи амове (говори се за от Паджеро 3.0 )...
            А за отпред мечтая за цял мост от нещо (Роки!?) пак на ресори.

            Еееех... Пак оспамихме темата. Извинявам се на колежката
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              До: 27.09.2009 Неделя - около София?

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Еееех... Пак оспамихме темата. Извинявам се на колежката
              Аз като разправях да се съберем на ферозаджийска разходка и да си ги обсъдим и да си ги мерим и да откриваме разлики и прилики.........
              А ся к'во стана пак Мариана на разходка, и коя е най-нисичка в колоната? - АЗ. Еееееее
              Спарки, и аз мисля да сложа кобри на алуминиевите, а тея зимните аспиринчета да са си за Хасвалта. И с флекса мисля малко да го подстрижа, пък догодина вече ще си купя "истински джип" (евентуално).

              Благодаря на колегите за снимките.
              Абе Петьо, ти защо не правиш снимки?

              Коментар


              • #8
                До: 27.09.2009 Неделя - около София?

                Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
                Спарки, и аз мисля да сложа кобри на алуминиевите, а тея зимните аспиринчета да са си за Хасвалта. И с флекса мисля малко да го подстрижа...
                Няма смисъл да го подстригваш. Ако джантите не са изнесени, 235-ците ще си влязат все едно са си за там.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: 27.09.2009 Неделя - около София?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Няма смисъл да го подстригваш. Ако джантите не са изнесени, 235-ците ще си влязат все едно са си за там.
                  Алуминиевите са изнесени А и подстрижката съм си я решила от едно известно време насам, така или иначе искам да го острижа малко
                  А железните джанти имам чувството, че са даже по навътре от стандартното (с положителна там к'во му се викаше). Страшно е нестабилна по завои с тях и с зимните гуми, които са 215/80/15. Възможно ли е? Тези, с които съм на разходката..

                  П.П. Май верно ще трябва да се резнат част от мненията в друга тема, знам ли. Модераторите да си преценят, ама пак се отплеснахме в друга насока. Извинявам се и аз за което.

                  Коментар


                  • #10
                    До: По-големи гуми на Фероза

                    Оригиналните са 5.5 или 6 инча широки, с ЕТ +19.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: 27.09.2009 Неделя - около София?

                      Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
                      Алуминиевите са изнесени А и подстрижката съм си я решила от едно известно време насам, така или иначе искам да го острижа малко
                      А железните джанти имам чувството, че са даже по навътре от стандартното (с положителна там к'во му се викаше). Страшно е нестабилна по завои с тях и с зимните гуми, които са 215/80/15. Възможно ли е? Тези, с които съм на разходката..

                      П.П. Май верно ще трябва да се резнат част от мненията в друга тема, знам ли. Модераторите да си преценят, ама пак се отплеснахме в друга насока. Извинявам се и аз за което.
                      Помисли направо да смениш и джантите, при Явор има 15х8 ЕТ - 44 и на тях спокойно си слагаш 235/75/15. Ако можеш да отделиш 480 лв. + още една за резервната по-нататък и ще си имаш нови джанти за 600 лв. ама като сложиш и гумите и цифрата отиде над 1000 лв.
                      Последно какви гуми си взе ?
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #12
                        До: 27.09.2009 Неделя - около София?

                        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                        Помисли направо да смениш и джантите, при Явор има 15х8 ЕТ - 44 и на тях спокойно си слагаш 235/75/15. Ако можеш да отделиш 480 лв. + още една за резервната по-нататък и ще си имаш нови джанти за 600 лв. ама като сложиш и гумите и цифрата отиде над 1000 лв.
                        Последно какви гуми си взе ?
                        8-ци джанти ще са широчки според мен за 235-ци. На тераното съм със седмици, пък понасят перфектно 265-ци. На същите джанти 235-ци са си оригиналните. На осмиците ще им стърчи борда жестоко и всеки страничен камък ще удря в тях.

                        Инзче за изнасянето - всеки според вкуса си. Според мен повече от ЕТ 0 не трябва, поне на фероза. При -40 на предните лагери няма да им е особено комфортно, а и рязането отпред ще трябва да е зверско.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 27.09.2009 Неделя - около София?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          8-ци джанти ще са широчки според мен за 235-ци. На тераното съм със седмици, пък понасят перфектно 265-ци. На същите джанти 235-ци са си оригиналните. На осмиците ще им стърчи борда жестоко и всеки страничен камък ще удря в тях.

                          Инзче за изнасянето - всеки според вкуса си. Според мен повече от ЕТ 0 не трябва, поне на фероза. При -40 на предните лагери няма да им е особено комфортно, а и рязането отпред ще трябва да е зверско.
                          Не знам как на 7" събираш 265, ама ето как изглежда 235 на 8"
                          Прикачени файлове
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            До: 27.09.2009 Неделя - около София?

                            Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                            Не знам как на 7" събираш 265, ама ето как изглежда 235 на 8"
                            Еми правилото е джантата да е с 2 инча по-тясна от гумата, до колкото помня. Поне повечето производители така го дават. От това +/- 1 инч обикновено не е проблем.

                            Мойте гуми са 10.5, и производителя им дава от 7 до 9 инчова джанта.

                            235 са горе-долу 9 инча, значи оптимума е 7, а е правилно да се слагат на между 6 и 8 инчови джанти.

                            А практиката показва че 235-ци седят съвсем прилично и на 5.5. Явно и на 8 седят не лошо.

                            Но лично аз предпочитам борда на джантата да ми е по-прибран, за да е защитен от камъни.

                            Иначе, както и да го погледнаш, оптимума за мойте 31-ци си е баш 8 или 8.5 инчова джанта, обаче в тераното влизат на косъм, а оригиналните са с ET+24, и без рязане не мога да ги изнасям кой-знае колко. Едни 8-ци с ЕТ+15 ще му дойдат таман добре, хем и за гумите ще е по-добре, обаче още не съм се навил достатъчно, а ми се ще и първо да пробвам. Такива джанти обаче няма налични никъде. Ако има ширината, няма ET-то, и обратно.

                            ...някой ден ще полудея, и ще взема да се хвана за флекса, ама нейсе. Само да не докопам плазмата, че тогава ще стане страшно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: 27.09.2009 Неделя - около София?

                              Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                              Помисли направо да смениш и джантите, при Явор има 15х8 ЕТ - 44 и на тях спокойно си слагаш 235/75/15. Ако можеш да отделиш 480 лв. + още една за резервната по-нататък и ще си имаш нови джанти за 600 лв. ама като сложиш и гумите и цифрата отиде над 1000 лв.
                              Последно какви гуми си взе ?
                              Абе Ванка, аз съм бедна мишка и карам духатсу корозия бе, за к'ви пари ми говориш. Щях ли да те чакам и теб и колегата от Сливен и незнам си кой за да си намеря 2 гуми по-евтино, щот са ми подарили 2 кобри???

                              Още търся 2 броя 235/75 R15 КОБРА Джанти си имам. Чакам те да се наканиш, да тестваш, каймани-маймани и да кажеш цена. За момента съм си сложила едни аспиринчета зимни, щото с онези изтърканите не мога да карам вече - немам нерви. Казвай на ЛС цена за 5те броя кобри, че ме ядосваш вече. Виж, че съм се абонирала за твоята тема за гумите..............ааааааааааааааааа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X