Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-големи гуми на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: По-големи гуми на Фероза

    Гумата минава размер 31 инча и са доста тежки.
    Bertone freeclimber 1.8 115hp

    Коментар


    • #32
      До: По-големи гуми на Фероза

      Гумите ги гледах вчера изложени на живо. Не сетих обаче да изкарам ролетката и да ги премеря колко са реално. sapporo е напълно прав, надписите са едно реалността друго.

      Вчерча четох няколко сравнителни теми на руски гуми. Позволявам си да цитирам Стефан:

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      През зимата на твърд път, не дай боже заледен асфалт, или там нещо мокър паваж, Я-192 е самоубийство.
      Това е щатната военна гума, като е правена нормалното шосе изобщо не е слагано в сметките. А с такъв пробег ще умрат от старост и от ултравиолета на Сънцето а не от износване.
      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      В калта Я-192 е звяр! Като и туриш вериги, изобщо и не гледаш през кво караш. Просто е много опасна на нормално шосе. И бучи.
      Това, което ми хареса е точно размера. Дава максимален клиренс, а е доста тясна. Остава въпросът кое ще товари повече трансмисията и двигателя - тясна и висока гума или ниска и широка.

      ПП:
      Данни за размерите и теглата:
      235/75 R15 на гудрич е 740 мм, тегло 18 кг. (29.1")
      215/90 R15 на Кама е 791 мм, тегло 20 кг. (31.1")
      Последно редактирано от Иван Горчев; 28-02-10, 18:50.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #33
        До: По-големи гуми на Фероза

        Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
        Вчера мернах едни гуми, на пръв поглед доста ми заприличаха на новата шарка на Гудрич - КМ2. Уви - не бяха


        Разпитах в магазина какви са. Руски, Я-192. Размерът обаче ми се видя доста удобен за Фероза - 215/90 R15.


        Леки сметки показаха следното:
        235/75 R15 са високи 733.5мм;
        215/75 R15 са високи 768 мм; Грубо се равнява на 30 х 8.5 х 15

        Според мен това е правилният размер на гумите.
        Отделно цената им излезе поразителна - 146 лева с ДДС.
        Абе друго си е бакърената жица....аз съм за тесните и високи гуми...не веднъж тия руски боклуци са ме вадили от калта със Уаз-ката и Нива-та.Иначе тия широки валяци,пак ви казвам...елате да пробвате Тракийската кал,но няма страшно имам приятели с трактори.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #34
          До: По-големи гуми на Фероза

          Иаз съм за по тясната гума , просто немога да разбера каква е логиката да се поставят по -широки гуми от предписаните . Ние ли сме по-умни или производителя неразбира . Май газарията е повече .

          Коментар


          • #35
            До: По-големи гуми на Фероза

            Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
            Иаз съм за по тясната гума , просто немога да разбера каква е логиката да се поставят по -широки гуми от предписаните . Ние ли сме по-умни или производителя неразбира . Май газарията е повече .
            Не става дума за гъзария или нещо подобно. Става дума за проста аритметика и клиренс.

            Няма друг начин да се вдигне цял мост освен с по-високи гуми. А височината на гумата е порцент от ширината и. Искаш да вдигнеш джипката - слагаш по-високи гуми. Като се изчерпят възможностите за по-високи при дадена ширина. Тогава минаваш на по-широки. При едни и същи порценти 215/75 15 и 235/75 15 се различават с 45 мм, което са над 2 сантиметра клиренс.

            В случая руснаците правят 215/90. До сега не намерих друг производител с такъв или близък размер.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #36
              До: По-големи гуми на Фероза

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Абе друго си е бакърената жица....аз съм за тесните и високи гуми...не веднъж тия руски боклуци са ме вадили от калта със Уаз-ката и Нива-та.Иначе тия широки валяци,пак ви казвам...елате да пробвате Тракийската кал,но няма страшно имам приятели с трактори.
              Карал ли си Я-192?
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #37
                До: По-големи гуми на Фероза

                Малко ще и е тегаво на джипката с тези,но пък някъде из темите един колега(и той с Фероза)беше сложил точно такива гуми,и отзивите му бяха много добри!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #38
                  До: По-големи гуми на Фероза

                  Ето я темата:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...hlight=%DF-192
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #39
                    До: По-големи гуми на Фероза

                    Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
                    Иаз съм за по тясната гума , просто немога да разбера каква е логиката да се поставят по -широки гуми от предписаните . Ние ли сме по-умни или производителя неразбира . Май газарията е повече .
                    Затъват по-малко. Простичко. По-голяма контактна повърхност, демек.

                    Гъзарийка.

                    Ако някъде се закъса с широките заради това че са широки, най-много някой да те изтегли. Но където се закопаеш с тесните до гуша, ще трябва да се вика трактор.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      До: По-големи гуми на Фероза

                      Един от колегите от Приморско караше такива на витарата си и се оплакваше че са много тежки и "спъват".
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #41
                        До: По-големи гуми на Фероза

                        Хм... Не ми се влиза в спорове , но мисля че и широката и тесната гума си имат предимства и недостатъци. В много от случаите, не зависи от каква е калта , а от колко е дълбока. При разкалян терен само повърхностно , тясната ще изрови по-лесно и ще достигне до твърда почва , но при яка кал с тясната ще легнеш на мостове по-лесно. Ферозата е лека и може да не усети толкова тези "ефекти" , но я да видим с някой Патрол , например...
                        За мен ЛИЧНО , изборът е по-широката. Няма да крия , че за мен има значение и визията , макар че отдавна минах възрастта за пред кафето. Просто Ферозата ми изглежда достатъчно висока и тясна като трамвай , за да я кача на някакви тесни гумета. Това, без да споменавам страничната устойчивост.
                        Колкото до обсъждания модел, ами харесват ми , но ако ще ми тежат повече (което е много вероятно) от едни 31-ци Кобри , то избора ми определено са Кобрите. Склонен съм да се лиша от осмиците джанти с -44ЕТ , за да избегна флекса
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          До: По-големи гуми на Фероза

                          Руската по каталог е 20 кила. Дават я да е с вътрешна + още 2 кила. Ако е вярно всичко, което се говори за баланса на руските + още 200 грама оловце Нямам идея колко тежат обаче 31" Кобри.

                          В сравнение на 215/90 с 31х10.5:

                          На височина е колкото 31". Даже малко отгоре. На ширина обаче е с 5 сантима по-тясна.

                          Иначе за височината на Ферозата - зависи къде и след кого караш На последната разходка доста се влачих по мостове в сняг и кал.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #43
                            До: По-големи гуми на Фероза

                            Молба колегите, каращи с 235/75 R15 :

                            Може ли някой да пусне една ролетка от носача до земята. Колко е клиренса с тези гуми?
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #44
                              До: По-големи гуми на Фероза

                              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                              Молба колегите, каращи с 235/75 R15 :

                              Може ли някой да пусне една ролетка от носача до земята. Колко е клиренса с тези гуми?
                              Ако ти е спешно , мога да сляза още сега , ако не утре сутрин.
                              Става въпрос за кални регенерат , обаче...
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #45
                                До: По-големи гуми на Фероза

                                Не е никак спешно.

                                Водя сметки колко ще се вдигне Ферозата с 235/75.

                                Моля те премери и колко са широки и високи гумите. Дали отговарят на 235 реално.
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X