Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезващ вид - Запорожецът.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

    Първоначално публикуван от Sancho Преглед на мнение
    Притежавам 968А, на който е сменяно купето с чисто ново 968М на времето. Проблема е, че колата е страшно изгнила и не знам какво да правя за да не поеме към скрапа. След седмица, две, като ходя натам ще я изрина от боклуците с които е затрупана и ще я наснимам детайлно.

    Беше на дядо ми, и когато той почина Заз-а беше зарязан на двора. За съжаление съм бил прекалено малък за да реагирам и да спася купето - едва няколкогодишен. Пък стои точно пред моя гараж и няма друго място за нея, само ми пречи във вид на паметник. Сърце не ми дава да го дам на циганите.

    Интересното е, че хромираните части не са мръднали, а на гаражния москал съвсем не са така.
    Наснимай колата,да видим какво има да й се прави.До миналата година и аз имах такава,но беше в добро състояние и я пордадох на ценител.В мобиле има обява за части за Заз,както и във форума на Москвич.Така че евентуално може да ти се помогне,ако си много навит да го стягаш и разбира се ,ако е останало какво да се стяга от колата.

    Коментар


    • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

      Първоначално публикуван от Sancho Преглед на мнение
      Притежавам 968А, на който е сменяно купето с чисто ново 968М на времето. Проблема е, че колата е страшно изгнила и не знам какво да правя за да не поеме към скрапа. След седмица, две, като ходя натам ще я изрина от боклуците с които е затрупана и ще я наснимам детайлно.

      Беше на дядо ми, и когато той почина Заз-а беше зарязан на двора. За съжаление съм бил прекалено малък за да реагирам и да спася купето - едва няколкогодишен. Пък стои точно пред моя гараж и няма друго място за нея, само ми пречи във вид на паметник. Сърце не ми дава да го дам на циганите.

      Интересното е, че хромираните части не са мръднали, а на гаражния москал съвсем не са така.
      Свали печката от нея (единственото хубаво нещо) и изхвърли останалото.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

        Не сваляй печката а за останалото ето няколко идей .
        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

          Един път гледах краш -тест на Таврия ( по-новото му ииме) и при скорост 64 км/ч се оказа че капака може да отреже главите на седящите отпред.Гърбавия "Запор" - така му викат в Русия,си е класика.Май още му казват "ушастий",т.е с уши,заради въздушното охлаждане.
          [COLOR=navy][I]TLC 80[/I][/COLOR]

          Коментар


          • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

            Първоначално публикуван от Mercury Преглед на мнение
            Един път гледах краш -тест на Таврия (по-новото му име).
            Да сравняваш таврия със запорожец е все едно да сравняваш трабант и камила - нямат нищо обшо по нито един критерий. Дори завода производител няма нищо общо в периодите, когато прави едното автомобилче и другото.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

              Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
              Я, какво са сложили в багажника!
              А какво ли има под капака на двигателя

              Коментар


              • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Я, какво са сложили в багажника!
                А какво ли има под капака на двигателя
                Ами доколкото виждам е V8 с 32 клапана, ясно се виждат двете глави. И мисля, че наистина е на Ауди. Като гледам сигнатурата на капака на ангренажа.

                Коментар


                • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                  upi,разбира се ,все пак са 2 различни епохи и 2 вида отношение към работата и качеството.
                  [COLOR=navy][I]TLC 80[/I][/COLOR]

                  Коментар


                  • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                    А какво ли има под капака на двигателя
                    П.П. Багажник.

                    Коментар


                    • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                      П.П. Багажник.
                      Тц, не позна Задното отделение са го направили резервоар, защото ламята много лапа
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                        Тц, не позна Задното отделение са го направили резервоар, защото ламята много лапа
                        Имаме познал

                        И за да не спамим само, да споделя една моя мечта от юношеските години.
                        Баща ми имаше гърбава зазка, двигателя и заедно с няколко кутии още седят в мазата.
                        Тъй като от малък съм запален по моторите, имах голям мерак да си направя мотор с двигател от зазката и рама от Урал или АВО
                        Най-сложно ми се струваше да обърна движението на главното предаване, за да имам 4 преди и 1 задна скорост, а не обратното.
                        Както повечето мечти и идеи от тази възраст и тази си остана само мечта.
                        Но явно някои успяват да си осъществят мечтите:



                        Последно редактирано от Ivan_J; 26-10-09, 10:04.

                        Коментар


                        • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          ...
                          Най-сложно ми се струваше да обърна движението на главното предаване, за да имам 4 преди и 1 задна скорост, а не обратното.
                          Както повечето ...[/IMG]
                          На 968 се обръща сравнително лесно (завърта се касетата на дифа на обратно), но дали на Гърбушко е същото не знам - такова чудо не съм отварял никога.
                          А за мечтите - като гледам и сега те "хапе кучето", колко му е да си намериш занимавка за през зимата
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                            Аз пък имах съсед,който използва двигател на 968 за една триколка,която за съжаление сега седи под открито небе и ръждясва.Доста шумен двигател има.
                            Ето 2 снимки от нета и от мен:





                            [COLOR=navy][I]TLC 80[/I][/COLOR]

                            Коментар


                            • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              На 968 се обръща сравнително лесно (завърта се касетата на дифа на обратно), но дали на Гърбушко е същото не знам - такова чудо не съм отварял никога.
                              А за мечтите - като гледам и сега те "хапе кучето", колко му е да си намериш занимавка за през зимата
                              Това за 968 го знам, но при 965 не става.
                              Кучето си хапе, ама няма я време, я пари, я и двете.

                              Коментар


                              • До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                                Позавъртях се из гаража на москвича, след като го закупих и какво видяха очите ми - запазена врата от оригиналното купе.
                                Историята е следната:
                                1970г. дядо ми купува ЗАЗ-968А, червен на цвят. Всичко е нормално до към 1983-84г., когато купето е страшно изгнило и няма къде да хванеш ламарина за да кърпиш. Тогава взимат от Шумен зелено купе 968М, чисто ново. Купето има всичко без окачване и двигател. Присаждат частите от старото купе, свалят някой части и някакъв взима старото купе, за да си го сложи на нивата. След 2г. и то цъфнало, а пък в гараж е държано. Баща ми обаче си трае че е е свалил една здрава врата от оригиналното купе и аз се чудя какво да правя. Сега реших - ще съхранявам частите от оригиналната кола и след 2-3г. ще си купя някое 968А купе или цяла кола. И ще пришия балтон към копчето. - врата, окачване и двигател. А това гадно зелено 968М купе ще го дам на скрападжиите в същата конфигурация, в която е дошло от Шумен - те тия М купета май само за скрап стават.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X