Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезващ вид - Запорожецът.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Изчезващ вид - Запорожецът.

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Най-после гласът на разума сред тази какафония носталгични вопли по този неподлежащ на описание сандък
    Гоблин не обиждай това чудо на съветската инженерна мисълАко се направи качествено си е кола дедото с такъф е ходил на екскурзия до Истамбулс 4 човека зиматаИ когато всички коли спрели щото супер поледица Жожо си вървел като змей а турците гледали така
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #62
      До: Изчезващ вид - Запорожецът.

      [Виж, за предноприводните - таврията си е дрвце, а фелиция/форман и тн са си коли.[/QUOTE]
      Да бе, темата е за ЗАЗ. Таврията по едно време(1983-4) ми беше мечта, ама докато я показваха като т.т.данни и снимки на прототипа в " За Рульом". На живо не става.

      Коментар


      • #63
        До: Изчезващ вид - Запорожецът.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        По логиката на Гоблин зачеркваме и всички УАЗ, ГАЗ ,МАЗ, КРАЗ и тям подобни боклуци. Както и кия, тата и всичко що не е Америчко, арийско или какво?
        Колега, не ми приписвай логики през твоята призма. И между другото - по-кротко. Рано е за дрегерни проверки все още.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #64
          До: Изчезващ вид - Запорожецът.

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Колега, не ми приписвай логики през твоята призма. И между другото - по-кротко. Рано е за дрегерни проверки все още.
          ??? Не разбирам каква е твоята логика да отричаш някой етап от развитието, пък дори и да е бил зад желязната завеса.
          На колко години си, ако не е тайна?

          Коментар


          • #65
            До: Изчезващ вид - Запорожецът.

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            ??? Не разбирам каква е твоята логика да отричаш някой етап от развитието, пък дори и да е бил зад желязната завеса.
            На колко години си, ако не е тайна?
            10 помалко от менене му найди маанаНищо че живи у Америчко
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #66
              До: Изчезващ вид - Запорожецът.

              Светът зад Желязната завеса е се е оправял и без Запорожки - и то добре, повярвай ми! Имал съм Опели (народна кола) от 1955 и 1962. Нужно ли е да обяснявам 8-те разлики със Запотрошката и Москвича???
              Айде стига демагогия! Етапи на развитие... Много бавноразвиващи се...
              Просто виж народът зад Завесата какво е карал и какво ние.
              Пък и там едва ли са имали 20 годишни вноски в за Жигули от Мототехника и т.н.
              Забелязвал ли си примерно разликата между мотоциклет БМВ от Втората световна война и уродливото му съветско копие?
              И не всичко съветско е гадно. Имам един прекрасен неубиваем тирбушон например.
              Зазът е копиран от NSU и VW, но нещо индигото се е разместило...
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #67
                До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                10 помалко от менене му найди маанаНищо че живи у Америчко
                Е аз как да съм? Дъртия ли? 1957г.
                Кой от младите ще направи статистика?

                Коментар


                • #68
                  До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                  Не виждам твоята логика да ми приписваш вкусове към машини на базата на едно мнение което ти не харесваш.

                  Малко по-млад съм от теб.
                  Достатъчно съм живял по ония времена и достатъчно съм видял тази фаза на техническо развитие. И дори зад Желязната Завеса, дори в тия диви технически времена, заз-а си беше утайката на отровата. С измислен двигател с междуремонтен ресурс като на мотопед, и какви ли не други радости. Е, чувал съм че скоростната им кутия била страхотна. Дори съм чувал че по нея имало някакви супер интелигентни решения които на ония години имало само при Порше например.
                  И кво ? Слаба утеха. За да пробваш кутията колата трябва да върви. Въобще не броя че на ония години де що задочни познати измряха по катастрофи бяха все със заз. И все излетели от купето, ИЗПАДНАЛИ от купето, и каквото още се сетиш. Как се изпада от кола в движение ?!? Хайде мерси. Да слагаш УАЗ, КРАЗ и ЗАЗ в едно изречение е кощунство. Човекът ви го е казал, трябва ви кола със заден двигател - ето ви шкодичка, нито е нужно да лежиш под нея 8 дена в седмицата, нито трябват три пилотски курса за да се научиш да я караш и да и предвидиш всичките номера.

                  Иначе да, за бъги с вартбургов двигател ставаха. Не споря.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #69
                    До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                    Ама се захапахте... Ми приемето го с усмивка, не е съвършен, но е като магарето - с характер И спомени... аз си спомням с усмивка и ремаркетата на градските автобуси "Шкода", не щото бяха голяма работа, просто животът ни беше такъв

                    Коментар


                    • #70
                      До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                      Който колкото иска да се ебава със запорожеца, но от личен опит знам, че това е практически непобедимо при -32С. Единствената в която запали сама беше мойта ЗАЗка. После проправях път и изтеглях други разни машини цял ден. При руг случай с нея, заради единственото по рода си бензиново парно, за което не ти трябва работещ двигател оцеляхме 5 души на Шипка за 3 денонощия докато ни извадят. Със заза съм дърпал почти всякакви закъсали джипове през зимата. Ако някой ми каже, че зимата без 4х4 може да се сравни със запорожеца с която и да е съвременна кола или джипка.... дайте едни -40С и хващам бас на каса бира (или ром ако щете), че ЗАЗ-а ще умре последен и ще стигне най-далеч.
                      Това е неоспорим факт.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #71
                        До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                        Някои може да не знаят, но все още се произвеждат коли с марката ЗАЗ, макар и да са 1:1 Деу.
                        http://www.avtozaz.com/

                        Искам да кажа на всички които по един или друг начин обиждат тази количка, че сигурно след години вашите деца ще говорят за автомобилите които карате в момента, са били боклук. Така че всички коли са на един хал! А и май много от вас забравят истинското предназначение на автомобила: да стигнеш от точка А до точка Б.
                        Поздравявам всички притежатели и любители на автомобила ЗАЗ (Запорожец, Таврия, Славута и др.) и дано макар и малко такива да се радват когато ги карат, дори и с 70 км/ч по магистралата

                        Коментар


                        • #72
                          До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                          Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                          Ааааа не знам, може да ми направите сватбен подарък
                          Малеее то сигурно в Русия вече ги няма, ще съм уникална атракция
                          Преподавателят по научен атеизъм в "Груз 200" караше зазка...Филмът,между впрочем,е потрес...
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #73
                            До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Не виждам твоята логика да ми приписваш вкусове към машини на базата на едно мнение което ти не харесваш.

                            Малко по-млад съм от теб.
                            Достатъчно съм живял по ония времена и достатъчно съм видял тази фаза на техническо развитие. И дори зад Желязната Завеса, дори в тия диви технически времена, заз-а си беше утайката на отровата. С измислен двигател с междуремонтен ресурс като на мотопед, и какви ли не други радости. Е, чувал съм че скоростната им кутия била страхотна. Дори съм чувал че по нея имало някакви супер интелигентни решения които на ония години имало само при Порше например.
                            И кво ? Слаба утеха. За да пробваш кутията колата трябва да върви. Въобще не броя че на ония години де що задочни познати измряха по катастрофи бяха все със заз. И все излетели от купето, ИЗПАДНАЛИ от купето, и каквото още се сетиш. Как се изпада от кола в движение ?!? Хайде мерси. Да слагаш УАЗ, КРАЗ и ЗАЗ в едно изречение е кощунство. Човекът ви го е казал, трябва ви кола със заден двигател - ето ви шкодичка, нито е нужно да лежиш под нея 8 дена в седмицата, нито трябват три пилотски курса за да се научиш да я караш и да и предвидиш всичките номера.

                            Иначе да, за бъги с вартбургов двигател ставаха. Не споря.
                            Незнанието си личи. Непознаването - също. Както и нежеланието за разбиране и възприемане.
                            Спирам в тази тема. Бих говорил с някой,който има някакъв практически опит, а не "чух, казаха ми"

                            Коментар


                            • #74
                              До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                              Че ти от самото начало не говориш. Само възклицания виждам, и общо обобщение какво харесвам, какво не, какъв съм и какъв боб ям на обед на базата на това че смятам заз-за за кошница. Включително в сравнение със всяка друга съветска или просто соц. кола.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #75
                                До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Незнанието си личи. Непознаването - също. Както и нежеланието за разбиране и възприемане.
                                Спирам в тази тема. Бих говорил с някой,който има някакъв практически опит, а не "чух, казаха ми"
                                Пенчо почти сме набори не се впрегай и не обиждай хората.Има место за всички ни и у Бугарско и у Америчко
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X