Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезващ вид - Запорожецът.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Изчезващ вид - Запорожецът.

    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    Светльо не се продава но мога да ти я покажа Купена от първи собственик от село Шума за 100 лева ТошовиНека ми седи ни леб сака ни вода
    С най голямо удоволствие бих и се порадвал

    Коментар


    • #47
      До: Изчезващ вид - Запорожецът.

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      Който колкото иска да се ебава със запорожеца, но от личен опит знам, че това е практически непобедимо при -32С. Единствената в която запали сама беше мойта ЗАЗка.
      Ако някой ми каже, че зимата без 4х4 може да се сравни със запорожеца с която и да е съвременна кола или джипка.... дайте едни -40С и хващам бас на каса бира (или ром ако щете), че ЗАЗ-а ще умре последен и ще стигне най-далеч.
      И аз съм чувал едни такива легендарни истории от работещите по руския Север
      SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
      0878299791

      Коментар


      • #48
        До: Изчезващ вид - Запорожецът.

        Научил съм се да карам на Лада1200(на баща ми).Но никога няма да забравя емоциите които съм изпитвал когато с един приятел докопвахме семейният им ЗАЗ 968.Правехме страхотен офроуд (още ми е загадка как не сме се пребили).Никога не сме закъсвали а на какви места сме стигали въпреки скромните ни шофьорски умения.Напълно съм съгласен с колегите които смятат,че Запорожките са по-проходими от някои съвременни сюфове.

        Коментар


        • #49
          До: Изчезващ вид - Запорожецът.

          Ех,спомени,спомени,помня когато бях малък в село имаше една сиьо-жълта доста запазена зазка(май беше 968М) и помня как бяхме извън селото няколко коли(май бяхме за риба) и първата кола се развали,ние спряхме а зазката...ех..няма такава машина-през канавката с подобаваща скорост и помня че за кратко остана на една гума(е може и две да са били но от възхищението )

          Коментар


          • #50
            До: Изчезващ вид - Запорожецът.

            Хрущов, като видял ЗАЗ-а казал: Този завод правеше хубави комбайни, сега прави лоши коли.

            1. Предполагам, това първата съветска кола, която не е заимствала чужда конструкция.

            2. Тъстът ми от Русе - върл противник на всичко руско - след като си построи виличка на един невъзможен баир в Еленския Балкан и превози със ЗАЗ-а цимент, камъни, дъски, изрече: Свато, прекланям се пред тази кола!

            3. Повечето отзиви за ЗАЗ-а приличат малко на: "Първата мома в живота ми! Нищо че е циганка! Ама каква работа върши и никога не отказва...Първа боя! Първи шлайф"

            Коментар


            • #51
              До: Изчезващ вид - Запорожецът.

              [QUOTE=Симеон;866583]Хрущов, като видял ЗАЗ-а казал: Този завод правеше хубави комбайни, сега прави лоши коли.

              1. Предполагам, това първата съветска кола, която не е заимствала чужда конструкция.
              Не е така. Купето е на 100% НСУ, това след 965. За него не знам.
              Матора е доработен от боксера на ФауВе.Окачването не знам дали е копнато, но е супер за офф, че и за нормален път. След като се метнах от него на 2105, щях да се претрепя - така танцува по завоите от Юндола, където иначе си минавах с много по-добра скорост.А пък на сняг е като снегорин.
              Иначе съм и невероятен фен, не че сега си я бих купил, но за времето, когато е конструирана, има много авангардни идеи заложени в нея.
              Основниия проблеми бяха немарливата сглобка и некачествени гумени изделия - семеринги, гарнитури. всякакви О-пръстени и маркучи.
              От там: омасляване,прегряване и всичко по реда си.
              Та след като успях да намеря вносни(италиански и ГДР) аналози, нещата се успаха.

              Коментар


              • #52
                До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                Да драсна и аз нещо набързо:

                на баща ми едно време първата му кола е била ЗаЗ 965 (и аз я помня, една зелена беше ). С нея сме ходили къде ли не - аз, татко, майка, и още като аз 3 къщи багаж + 5 местна палатка сме ходили на море - къде сме го събирали всичкия тоя багаж не знам.
                После по някое време продаде ЗаЗ-а като малко преди това си купи трабант - каза, че ги е пробвал двете машини, по черен път, кално - горе-долу еднакво вървят, т.е. докъдето стига със Заз-ката, дотам стига и с трабантчето.
                После като поотраснах малко преди да навърша години за да карам курс за В категория, баща ми се ентусазира и отидохме от едно ловешко село (или май беше Плевенско ...) да ми купи Заз! Да съм се учел на него, пък после да ми било лесно на курса Подозирам, че го направи това, защото мира не му даваше "старата любов"
                Купихме я мисля за 5 000 лв, но коя година е било не помня, бил съм може би на 16-17 г, а съм 80-и набор.
                Купихме я, не в много добро състояние, дори нямаше джанти, хубаво, че баща ми имаше няколко в гаража
                Взехме я, стегнахме я ама колкото да върви, т.е. външния вид й беше ужасен общо взето.
                Тази Заз-ка я карах аз, караше я и баща ми, включително и зимата - палеше винаги, и единствено и само с нея можеше да отиде на работа при положение, че снегорина не беше разринал нашата улица (живеем на задна улица) - при това с гуми гладки като галош и без вериги съответно
                Иначе по едно време имаше пробеми със съединителя, затова аз включвам на първа, паля (без газ) и тя си поема, като можех да си обикалям навсякъде така без газ
                Кой каквото иска да ми говори, не че имам много спомени де, обаче Заз-а е една велика машина за времето си
                Тази втората Заз-ка не помня бащата продаде ли я, стои ли в нас още ...
                А, и си спомням татко какво ми говореше едно време - че само и единствено в гърбавата Заз-ка можеш да събереш готварска печка на дърва, комбинирана с фурна на ток (заради голямата врата)
                Да не говорим колко пъти сме ходили до старата къща, пътя беше доста лош, сваляме седалките и товарим чували с ябълки, сливи и т.н. - тогава още нямахме никаква друга механизация, а магарето не си вършеше работата качествено
                Ае със здраве, фенове на Заз-а, останете си такива винаги

                Забравих да допълня - имам един комшия, която има 968 не знам си каква модификация (може би М) - ми че аз го помня с тая кола още от малък, и още си е с нея (е, сега май е с друго купе, че неговот си май го сгъна нещо насила) - ползва я само за офроуд
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #53
                  До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                  За разлика от това недоразумение, чешкият и аналог имаше допирни точки с автомобил... Зимата също няма ядове Но с нея обаче имаш реален шанс да стигнеш докъдето си тръгнал чист, неоглушал и без клечка на задния капак.
                  Естественият подбор си казва думата - шкоди със заден двигател има още доста по улиците а запорожките изчезнаха - отидоха на мястото си - при ценителите от "Надин"
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #54
                    До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    За разлика от това недоразумение, чешкият и аналог имаше допирни точки с автомобил... Зимата също няма ядове Но с нея обаче имаш реален шанс да стигнеш докъдето си тръгнал чист, неоглушал и без клечка на задния капак.
                    Естественият подбор си казва думата - шкоди със заден двигател има още доста по улиците а запорожките изчезнаха - отидоха на мястото си - при ценителите от "Надин"
                    Най-после гласът на разума сред тази какафония носталгични вопли по този неподлежащ на описание сандък
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #55
                      До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Най-после гласът на разума сред тази какафония носталгични вопли по този неподлежащ на описание сандък
                      Баф м..му. стой си там. Щом ти харесва.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        За разлика от това недоразумение, чешкият и аналог имаше допирни точки с автомобил... Зимата също няма ядове Но с нея обаче имаш реален шанс да стигнеш докъдето си тръгнал чист, неоглушал и без клечка на задния капак.
                        Естественият подбор си казва думата - шкоди със заден двигател има още доста по улиците а запорожките изчезнаха - отидоха на мястото си - при ценителите от "Надин"
                        Е колега то никой не я сравнява със шкода ама чак пък да има много шкоди по улиците не съм съгласен имам в предвид тези които са на годините на ЗАЗа
                        Последно редактирано от eti; 01-10-09, 19:46.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                          По логиката на Гоблин зачеркваме и всички УАЗ, ГАЗ ,МАЗ, КРАЗ и тям подобни боклуци. Както и кия, тата и всичко що не е Америчко, арийско или какво?

                          Коментар


                          • #58
                            До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                            То става банално, ама първата кола, която съм карал без придружител, беше ЗАЗ (зверски син). Бих могъл да имам и по-добри спомени, ако на конкретния екземпляр педалът на газта нямаше навика да се откача в движение.

                            Както и да е...

                            Не знам добре автомобилната история, но си мисля: не е ли ЗАЗ-ът (първо онова кръглото, а после това с кюнците) първи руски опит за масов, достъпен автомобил.

                            Най-първият такъв опит е някакъв Форд Т (1908 ), после се записва Германия, а малко по-късно Франция. Е, да не би първите "Рено 4" или "Ситроен-два-коня" да са били по-добри от запорожеца, на който така и не стигна времето да се усъвършенства?

                            Поздрави!
                            Последно редактирано от дядо Ники; 01-10-09, 19:56. Причина: Заради номера с осмицата и скобата...
                            Искам България чиста!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                              Може да са носталгични вопли, може и "циганка" да и викате, но си беше запомняща се Повече с добрите си страни. Последните години смених н-брой западни образци, за н-лева и само лошото си спомням. И безличието им...

                              Коментар


                              • #60
                                До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                                Вие пък. Шкодите (задноприводните) погинаха много преди ЗАЗ не от друго, а от двигатели - е няма такъв маслогор, а охладителната му уредба...! Реки от антифриз поглъща и пак намира как да го хвърли всичкия на някой баир, а иначе в купето пак студено като в ЗАЗ. Хем са доста по-млади от последния задноприводен ЗАЗ.

                                Виж, за предноприводните - таврията си е дрвце, а фелиция/форман и тн са си коли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X