Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезващ вид - Запорожецът.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Изчезващ вид - Запорожецът.

    Ей, Момчиле, чудни железа си открил. Аз с желание бих придобил едно таковка, за бъдеща реставрация. Трябваше да се обадиш. Ще пърпоря с модифицирани шумоувеличители из града и околностите и ще стряскам тихите модерни зверове с дрезгавия, V-образен глас на пусковия мотор от дизелова подводница.

    Дребно, чуковно, грозно, долно и проклето. С кофти характер, пълен боклук, безмилостно лукаво и небрежно сглобено. Шибано, като самото себе си. Такова искам...за сега. Така де, бивши железца, жалко. Де да знам, бе. На мен ми е симпатичен ЗАЗ-ът-азът-азът-адът...(шепне самия дявол на солетените шпилки). Мани бе, все такива противни твари ми допадат. Просто са шантави. В това им е чарът. Два такива мотора ми се наложи да ремонтирам, като бях по-млад и наивен. И двата имаха общ проблем - шпилките, измъкнали се, оглозгани резби. Е, те и двата си вървяха до последно. Единия в момента е на нещо комбинирано...самоходно. Косачка, циркуляр и теглилник за мъкнене на разни неща през поляните. Даже се опитва да понавървява, да му се невиди.

    ПС Между впрочем, излязъл ти е прякор. Не от мен, разбира се. Назовават те ,,Гробаря". Не се притеснявай, ние тук една гилдия гробокопачи сме се насъбрали, та се не траем. Като дойдеш някой път, ще те помъкна с катафалката из вечните бойни полета.

    Коментар


    • #17
      До: Изчезващ вид - Запорожецът.

      Колеги искам да ви покажа какво сътрорих в бързината с един зазов двигател който ми стоеше в двора 7 - 8 години. Не съм и предполагал че въобще ще запали някога бях тръгнал да го изхвърям но в последния момент ми щукна идея в главата и от него се получи перфектна машина за вдигане но шум
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        До: Изчезващ вид - Запорожецът.

        Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
        Колеги искам да ви покажа какво сътрорих в бързината с един зазов двигател който ми стоеше в двора 7 - 8 години. Не съм и предполагал че въобще ще запали някога бях тръгнал да го изхвърям но в последния момент ми щукна идея в главата и от него се получи перфектна машина за вдигане но шум
        То станало като драгстер

        Шпилките верно са малко нещо кекави, но къде с течен метал (проверено), къде с нови от по-читав материал (също проверено) се оправят.

        ... Интересно, като съм такъв фен на ЗаЗ-ката, що ли не искам и да чуя да използувам каквото и да било от нея за евентуалното ни бъдещо бъги? Много cool машинка, стига някой друг да си троши нервите с нея
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #19
          До: Изчезващ вид - Запорожецът.

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          То станало като драгстер

          ... що ли не искам и да чуя да използувам каквото и да било от нея за евентуалното ни бъдещо бъги? ...
          Щото някои неща са като фашизма. По-добре да останат единствено под формата на лош спомен
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            До: Изчезващ вид - Запорожецът.

            Вижте това http://vbox7.com/play:602525d9 . Top Gear тестват Лада, Москвич, ЗАЗ и Чайка Намесват малко и България за което ми идва да наритам задника на Джереми но какво да се прави
            https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

            Коментар


            • #21
              До: Изчезващ вид - Запорожецът.

              Не ме подсещай за тия плиткоумници. Няма случай в който да не оплюят "изпитваната" машина, независимо каква е тя.
              Това е по-скоро шоу, от колкото обективен тест на автомобили.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #22
                До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                Ех,до миналата година притежавах едно такова возило.Бях го взел за реставрация от първия му собственик.Беше създадено през 1972 година и в доста добро състояние за годините си.Колата си беше напълно редовна.Само дето от стоенето й се бяха заварили от ръжда спирачните цилиндри.И тъй като не можах да намеря нови или да приспособя от някаква друга кола я продадох на един по-запален от мен фен-с повече свободно време и повече желание.А иначе конструкцията носи духа на времето си-задно разположен двигател,въздушно охлаждане.Ако нещата с качеството на материалите и сглобката бяха приоритет,може би нямаше да е чак толкова лоша кола.

                Коментар


                • #23
                  До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                  Първоначално публикуван от Warszawa_203 Преглед на мнение
                  Вижте това...
                  Леле... Първи ще си призная, че не обичам руската техника и има защо, НО толкова тенденциозно и неграмотно нещо, не бах гледал наистина отдавна! Да кажеш, да са неграмотни пичовете - уж не са. Задните спираки били алуминиеви на Ладата ... алуминиеви са ви английските канчета непоръбени
                  Не ми стигнаха нервите за по-нататък.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                    Извинявам се за израза ,но тези др**льовци и понятие си нямат,то си личи ,че нарочно ги правят мизериите,пример:
                    С ладата-при потеглянето се изцепи-ммм това няма контрол на потеглянето-ами като сте каруцари и без 15 помощни системи неможете да карате-ваш проблем
                    2.Нивата сигурно с има -няма 10 км/ч я насади в блатото-е какво очаква,дори двойното не й пуснаха,едва ли знаеха откъде де..
                    3.изненадват се на возията на Нива-та при 80 км/ч - ами да ,вашите каруци нямат амортисьори братче-едни голи тръби-образно казано,особено Мустанг-ите-пълни каруци,но от онези със дървените колела с метален обръч

                    Селяни,покажете ми една ваша кола ,която на тази възраст да е в това състояние

                    Пружинки от български химикалки-дори и така да е-що не направихте клип за някой български автомобил или мотоциклет/мотопед
                    Рено алпин,Москив Рила,Рено булгар и т.н. ами Балкан-ите
                    Хайде де,многознайковци

                    Извинявам се,ама ми се бръкна ... да не казвам къде

                    Коментар


                    • #25
                      До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                      те си го правят за шоуто,това не са истински тестове,това е направо като пародия.....а иначе фифт гиът(има разлика м/у фифт и топ гиър!)
                      не е толкова зле..все пак не забравяйте да гледате руският топ гиър! как тестват ГАЗ 66 като му хвърлят лада ока,бутат го с кран,накрая го палят и потапят в ледена вода!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                        В този ред на мисли ако някой продава или знае някой да продава гърбава зазка 965 нека ме има в предвид

                        Коментар


                        • #27
                          До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                          Светльо не се продава но мога да ти я покажа Купена от първи собственик от село Шума за 100 лева ТошовиНека ми седи ни леб сака ни вода
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #28
                            До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                            Първоначално публикуван от gogo_spama Преглед на мнение
                            те си го правят за шоуто,това не са истински тестове,това е направо като пародия.....а иначе фифт гиът(има разлика м/у фифт и топ гиър!)
                            Tiff Needell oт Fifth Gear е бивш участник в Top Gear; за мое учудване е карал и във F1 през 1980г.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Задните спираки били алуминиеви на Ладата ... алуминиеви са ви английските канчета непоръбени
                              Не ми стигнаха нервите за по-нататък.

                              Алуминеви са. Това са едни от първите такива в целия Соц. лагер. Барабана е от алуминиева сплав, излята чрез центробежно леене. Във вътрешната си част, обаче има твърдометален пръстен. Накладките се трият в него. Няма как да бъде иначе, защото ще изяде алуминия за нула време, пък спирачния ефект поразително отвратителен. А, така хем спират прилично-хем топлоотдават в пъти по-добре от старите чугунени. Който чугунен барабан, до тогава е използван в множество марки, при това И на предните колела. Което пък е явен и нарочен дяволизъм.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Изчезващ вид - Запорожецът.

                                Много ми се ще да ти видя 965-цата... Мерак ми беше и на мене да докопам такава. Имах в квартала една - идеална, ама и тя си отиде преди години...
                                И все пак - и аз си имам Запорожец. На паркинга върху гардероба...






                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X