Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за CAPTIVA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво мислите за CAPTIVA?

    Здравейте! Интересува ме мненито на запознати за този модел на CHEVROLET? Кой двигател е за предпочитане 2.0 D или 3.2 бензин? Как се държи автоматичната скоростна кутия при двата двигателя? Струва ли си покупката на този автомобил сега с това намаление на цените? На ясно сам,че не е най-доброто в класа си,но е един от най-евтините. Дизайна и интериора на мен лично ми допада,а материалите в салона са по-качествени,като че ли,от използваните в други по-престижни марки. Моля, споделете!

  • #2
    До: Какво мислите за CAPTIVA?

    Първоначално публикуван от vasilvvs Преглед на мнение
    Здравейте! Интересува ме мненито на запознати за този модел на CHEVROLET? Кой двигател е за предпочитане 2.0 D или 3.2 бензин? Как се държи автоматичната скоростна кутия при двата двигателя? Струва ли си покупката на този автомобил сега с това намаление на цените? На ясно сам,че не е най-доброто в класа си,но е един от най-евтините. Дизайна и интериора на мен лично ми допада,а материалите в салона са по-качествени,като че ли,от използваните в други по-престижни марки. Моля, споделете!
    Много приятен интериор - може би най-добрия в класа си. Комфортно и меко окачване и много добра шумоизолация. Автоматика при дизела няма значение как се държи защото двигателя е много слаб за това купе и липсва каквато и да е динамика. Поради липсата на динамика - и окачването си е супер безопасно, нищо че е меко. Бензина не съм пробвал - предполагам, че е по-добре от гледна точка на динамика, но звучи като икономически неефективно решение. Ако не бързаш за никъде и не искаш да ходиш по кални и/или стръмни места е чудесна просторна и предполагам сигурна кола. Не знам как ще е с поддръжката след фалита на опел...Във всеки случай - от СУВовете в този клас е с една от най-ниската проходимост. На равно място където минаха навара (на 4х2), лада нива и кашкяи - каптивата легна по корем в калта и ни напред ни назад...

    Коментар


    • #3
      До: Какво мислите за CAPTIVA?

      Какво стана с Гранд Витара и Форестър? Последно се колебаеше между тях.
      Vitara 2.0 V6
      Honda CRV (Gen 1)
      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
      ВАЗ 2131

      Коментар


      • #4
        До: Какво мислите за CAPTIVA?

        Да,продалжавам да се колебая! Миналата седмица видях рекламата на CAPTIVA с отстапката от 30% и се поинтересувах,даже ходих да покарам. Хареса ми! Наистина не е това кам ,което се бях насочил-full time 4х4,но ес изгодна цена без ДДС. Блазни ме мотора V6 3.2L!

        Коментар


        • #5
          До: Какво мислите за CAPTIVA?

          След Пловдивския панаир се надявам да имам по-ясна представа и да взема решение наи-накрая!

          Коментар


          • #6
            До: Какво мислите за CAPTIVA?

            Колко е цената без ДДС с 30% отстъпка за 3.2 V6 бензин и 2.0 дизел? Личното ми мнение по въпроса е, че трябва да вземеш това, което те влече, даже и да е 3000-4000 хиляди отгоре. Защото сега Каптивата ти се струва много изгодна, но може след 5 месеца, ако фалира корейският Шевролет, да я дават с 40% отстъпка. Тогава ще имаш чувството, че си се минал, ако не ти харесва силно като машина и гледаш само финансовата страна. А ако гледаш финансовата страна, нова кола не би трябвало да си вземеш. Но пък живееш веднъж ...
            Vitara 2.0 V6
            Honda CRV (Gen 1)
            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
            ВАЗ 2131

            Коментар


            • #7
              До: Какво мислите за CAPTIVA?

              CAPTIVA V6 3.2L ниво high за около 47 000лв. с ДДС

              Коментар


              • #8
                До: Какво мислите за CAPTIVA?

                Приблизително толкова струва и 2.0D.

                Коментар


                • #9
                  До: Какво мислите за CAPTIVA?

                  Първоначално публикуван от vasilvvs Преглед на мнение
                  Здравейте! Интересува ме мненито на запознати за този модел на CHEVROLET? Кой двигател е за предпочитане 2.0 D или 3.2 бензин? Как се държи автоматичната скоростна кутия при двата двигателя? Струва ли си покупката на този автомобил сега с това намаление на цените? На ясно сам,че не е най-доброто в класа си,но е един от най-евтините. Дизайна и интериора на мен лично ми допада,а материалите в салона са по-качествени,като че ли,от използваните в други по-престижни марки. Моля, споделете!
                  Мой познат,адвокат (не че има значение,де), си купи такова, най-високо оборудване,дизел автоматик. Е по-умрял кон и скърцаща каруца от това чудо няма. На слизане от Бяла Черква до Пловдив педала на спирачката омеква дотолкова,че трябва да натискаш около два пъти повече,отколкото като са студени спирачките. Явно автоматика няма толкова добро съпротивление,за да действа двигателя като спирачка. А и на всички тестове за ЕСП и спирачен път се издънва с гръм и трясък. Скърцането в купето си го има от първия ден. Харчи му около 11 градско и 7-8 извънградско. Настъпва го,но не много. Оплаква се от висок шум при скорости над 110 км/ч и „подскачане“ по по-неравни пътища. Иначе си го обича и си го държи. Бил свикнал. Апропо,знам че няма общо с темата,но току-що получих месечния бюлетин на Пежо и там има едно доста изкушаващо предложение,ако прецените,че не е за тук-трийте без да се замислите.

                  Едит: Видях поста на един колега по-нагоре за 3.2 бензин. Като си взимал Каптивата,моя познат, искал да е 3.2 бензин,обаче какво му казал дилъра. Първите 4-5000км разхода ще е около 25-30литра,но после ще падне много рязко и ще стигне около 13. И просто взел дизела.


                  http://peugeot.bg/news/09a2009/BS_168x100.pdf

                  http://peugeot.bg/news/09a2009/4007&scooter_168x165_new23.09.pdf
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво мислите за CAPTIVA?

                    Жоро Хаджиев може да сподели повече впечатления
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво мислите за CAPTIVA?

                      Първоначално публикуван от vasilvvs Преглед на мнение
                      CAPTIVA V6 3.2L ниво high за около 47 000лв. с ДДС
                      И това им е т.нар. 30% отстъпка ?
                      Следих им цените близо една година, даже доскоро пазих някакви pdf-файлове с цените им, ама ги изтрих и сега "не мога да докажа"*. За малко да скоча на "недоразумението HHR", както тук някой го нарече във форума, за 25 000 лв. (свалено от 50 000 и кусур), добре,че не го направих (четох псувните по негов адрес в разни US-форуми и се разколебах).
                      *Отстъпката явно не е 30 % от предходните цени - това първо, второ - т.нар "кожен салон" е от "еко-кожа". Колата е доста тясна (поне за дебелак като мен), слаб двигател (пробвах дизел), ниска скорост за "паркетник", иначе е добре екипирана (те корейците отдавна се научиха да привличат клиенти), може би е здрава... НО - имам печален опит с относително "млади" GM-коли ( 2 бр. "опели" ), те стават до изтичане на гаранцията май (докато те щавят с гаранционното обслужване, така, че ти излиза още поне 6000 лв. отгоре цената)
                      Според мен трябва да "узреят" още малко и да ги пуснат "Каптивите" по 40 000 лв. и надолу, за да ги разпродадат.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво мислите за CAPTIVA?

                        По едно време бяха по 40000 лв и почти се бях засилил да я изплащам лекко полеко.НО.Единия от представителите ми е близък и дори ми предложи още отстъпка но ме предупреди,че нова каптива е като 8 годишен Мерцедес.Пластмаси,кори шум и вибрации,разбира се постоянна някаква поддръжка.Успех все пак.Добра кола като за цената си по скоро.
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво мислите за CAPTIVA?

                          2.0D 12-14/100км. за 2 месеца и и намерихме нов собственик, много е пъргава на задна скорост, докато се усетим и счупихме задна броня хем и парктроник имахме, никога повече такава голяма лека кола. Все пак званни като дойдеш на панаира.
                          Impreza WRC STI

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво мислите за CAPTIVA?

                            Първоначално публикуван от joro_bul Преглед на мнение
                            2.0D 12-14/100км. за 2 месеца и и намерихме нов собственик, много е пъргава на задна скорост, докато се усетим и счупихме задна броня хем и парктроник имахме, никога повече такава голяма лека кола. Все пак званни като дойдеш на панаира.
                            акава голяма лека кола" = може би е добро определение, `щото "джипка" явно не е... всъщност и голяма не е, ама нали е висока и малко кофти с ориентирането при паркиране на заден ход за несвикнали...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво мислите за CAPTIVA?

                              Първоначално публикуван от vasilvvs Преглед на мнение
                              CAPTIVA V6 3.2L ниво high за около 47 000лв. с ДДС
                              Хе, за тая цена бих си купил Honda CRV
                              Имах "щастието" да карам каптива-ЛЕКА КОЛА, малко по-висока.Фрилендъра ми мина там, където капито се напъваше....
                              Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X