Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за CAPTIVA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Какво мислите за CAPTIVA?

    Captiva -avtomatic.Има едно копче което се натиска при по голям наклон и колата сама слиза без да се натиска спирачка изобщо.
    По запознатите ще кажат как се казва това,използваите го.

    0887 377417
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • От: Какво мислите за CAPTIVA?

      Тук май аз съм с най-много стаж на Каптива - 4 години и 200 хил. км. Карам я и off road, лек уж, ама като ме нахапят кучетата става понякога и тежък.
      За това време: 2 пъти биалетки, веднъж амортисьори, кормилна рейка (вследствие теглене с угасен двигател след пробит картер), един път лагери на предните главини (те вървят заедно с главините) и сега разпределителен вал с кобилиците. Не знам това много ли е или малко, ама и не ми пука ! За такова душманско каране, дори не се е раздрънкала !
      Не се вманиячавам, вечна кола няма !
      Много коли и джипове съм имал, доволен съм от Каптива.
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • От: Какво мислите за CAPTIVA?

        Здравеите,между другото и аз имах-имам проблем с ниакои датчик на ABS изглежда.
        Зимата на 2-3 пъти през месец ми светват всички лампи на таблото :АBS,4+4, и още ниакава беше.
        Ходих до сервиза и преди да стигна изгасват,там ми казват ааааааа,не може да се разбере сега ,трябва да светят и тогава )
        А,доколкото знам компа на колата помни грешките от преди,но нали е в гаранциа ,и ги мързи да погледнат!
        От 6 месеца всичко е на ред ,като светне нещо пак ще ходя.

        Captiva 2.0 D 4+4
        Honda CRF 250 X
        Touareg 3.0 TDI

        Коментар


        • От: Какво мислите за CAPTIVA?

          Аха ето каде съм писал преди,сега проблема се задълбочи през два дни влиза в авариен режим ,още не излиза нищо като се закачи на комп.
          Honda CRF 250 X
          Touareg 3.0 TDI

          Коментар


          • От: Какво мислите за CAPTIVA?

            Аз да питам ,какъв е двигатела на Каптива 2.0 тд,тоест от какво ? Прилича ми на такъв от Хюндай Санта фе.Имат ли нещо общо ?
            РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

            0895шест29410 .

            Коментар


            • От: Какво мислите за CAPTIVA?

              Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
              Аз да питам ,какъв е двигатела на Каптива 2.0 тд,тоест от какво ? Прилича ми на такъв от Хюндай Санта фе.Имат ли нещо общо ?
              Шевролет отдавна е корейска марка, тъй че не се учудвай.

              Коментар


              • От: Какво мислите за CAPTIVA?

                Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                Аз да питам ,какъв е двигатела на Каптива 2.0 тд,тоест от какво ? Прилича ми на такъв от Хюндай Санта фе.Имат ли нещо общо ?
                Имат общо. VM-motori е общото. A 420 SOHC го водят VM.

                Накратко - края на 90-те VM правят A 315 SOHC, който Хюндай правят под лиценз за малките си модели, като Акцент и Гетц(три цилиндров 1,5 CRDI). Четирицилиндровия му вариант A 420 SOHC го правят по същата схема за Санта Фе и по-големите автомобили(като го кръщават D4A).

                2004г GM -DEWOO , строи фабрика в Корея и през 2006г почва лицензно производство на същия мотор. (GM е собственик на 50% от VM-motori между 2007 и 2013г, после ги продава на FIAT -Chrysler, които са 100% собственици до днес).

                Хюндай си доразвиват сами мотора във версия 2,2 и т.н.
                Последно редактирано от cecoa1; 11-05-17, 19:30.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Какво мислите за CAPTIVA?

                  Здравейте !
                  Имам Captiva 2.0 VCDI смених и задните биалетки на свързващата щанга.Трябва ли да я водя на реглаж ?
                  Пролета и смених почти всичко по предницата и мина на реглаж, но не остана вереме за задните биалетки.

                  Коментар


                  • От: Какво мислите за CAPTIVA?

                    Първоначално публикуван от milev5 Преглед на мнение
                    Здравейте !
                    Имам Captiva 2.0 VCDI смених и задните биалетки на свързващата щанга.Трябва ли да я водя на реглаж ?
                    Пролета и смених почти всичко по предницата и мина на реглаж, но не остана вереме за задните биалетки.
                    Здравейте!
                    Бихте ли споделили цените на ремонтите които правите по каптивите?

                    Отделно се интересувам се предимно от бензинов вариант, в някакъв момент за закупуване -кой е най-здрав/препоръчван/икономичен -и въобще дали има такъв? В днешно време заслужава ли си инвестиция в Каптива за семеен автомобил -разбирай товарене на багаж пътуване комфортно на 5-6 човека. Какъв и е разхода на бензиновия вариант?
                    Последно редактирано от mgmchannel; 26-10-17, 13:45.

                    Коментар


                    • От: Какво мислите за CAPTIVA?

                      Не мога да кажа за бензиновият нищо.Лично не бих си взел каптива за дълъг път и то най вече за семейство.Колата не е предвидена за това, а по скоро за работен кон поради проста причина, че возията и е твърда и си е доста шумничка вътре.С кофти гуми направо не се трае.В момента съм с NOKIAN и шумът си е поносим.
                      Сменял съм задни биалетки Lemforder - 36лв/бр, предни лагер главини SKF - 368лв/бр отделно майстора ми смени шенкели предни, външни,вътрешни кормилни накрайници(предни биалетки не помня)с обща стойност с труда мисля че ми взе 450лв.Имайте предвид че майстора ми е много добър познат и ми прави отстъпки за ремонта, частите които монтира са Японски и Английски основно.Китайски не монтира, препраща хората към други майстори.
                      Накладки на ръчната 45лв комплекта Италиански.
                      Масла + филтри(маслен, въздушен,горивен на купето не съм сменял не беше ароматен ) 240лв.До смяна на ангренажа имам още 50к км, явно е бил сменен преди да я купя.Майстора ми потвърди същото.
                      Каквото мога сменям сам.Другото на доктор
                      Каптивата е добра машина за работа, но не и семейна кола.
                      Евентуално ако не ви стигат парите може да вземете такава машина то 7 местна в противен случай се обезмисля покупката на този автомобил.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X