Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за CAPTIVA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какво мислите за CAPTIVA?

    Тук има една зловещо дълга тема за Каптива от много ноториъс форум:

    Каптива - Общо
    http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...sed&sb=5&part=

    Каптива - Проблеми
    И още една:
    http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...sed&sb=5&part=

    Каптива - На черно
    http://www.bulphoto.com/events/13223/

    Каптива - Стара тема от този форум
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19052
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

    Коментар


    • #32
      До: Какво мислите за CAPTIVA?

      Първоначално публикуван от subi999
      Каптива 2.0 дизел, автоматик:
      -Закупена 05.2007 от София Ауто
      - Към момента - 83 000 км.
      Проблемите до сега са:
      1. Смяна двигател на 1 300 км. -чупи се клапан, пробива бутало и т.н.
      2. Изпада в резонанс около 130км./ч., все едно ще се разпадне. Няколко пъти бе оставена в сервиза, но така и не успяха да отстранят проблема. Накрая свикваш и се стремиш да избягваш тази скорост.
      3. Смяна филтър твърди частици - на около 50 000 км. Три седмици чакане в сервиза- нямаха наличен.
      4. Смяна разпределителни валове на около 68 000 км. От тогава пуши като стар кмион ROMAN, да те хване срам да я караш.
      5. На около 82 000 км. при движение на магистрала "Тракия" със 140км./ч. изгасва двигателя. Пак ще повторя - изведнъж светва "check engine" и двигателя изгасва. За малко да се пребием, представете си какво би станало на двупосочен път при изпреварване.Причина според София Ауто -дефектирал някакъв чип. Сега ни е страх да се движим извън София и не знаем какво да я првим. Каква е гаранцията, че проблема няма де се повтори? Как да я продадеш -та тя е подвижен ковчег?!!

      Оставям коментарите на Вас...
      Честито на печелившите.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • #33
        До: Какво мислите за CAPTIVA?

        Избора става все по-труден! Наистина впечатли ме цената и вазможността да се варне ДДС,колата е заводски сас 7 места,без доработки,без Технотест. А относно двигателя 3.2L четох някаде,4е е разработка на GM и се монтира на GRAND VITARA. Така ли е наистина?
        А относно предимствата и недостатаците преобладават вторите! Но все пак,на цена 39 000лв. за нов автомобил,било и корейски не е ли добър избор? Другите марки,който ме интересуват вдигнаха цените доста и от там дойде колебанието ми!
        Поздрави на всички!
        Последно редактирано от vasilvvs; 30-09-09, 10:46.

        Коментар


        • #34
          До: Какво мислите за CAPTIVA?

          Първоначално публикуван от vasilvvs Преглед на мнение
          А относно двигателя 3.2L четох някаде,4е е разработка на GM и се монтира на GRAND VITARA.
          http://en.wikipedia.org/wiki/GM_High_Feature_engine

          Тук пише, че Сузуку монтират 3.6 V6 версия на серията Alloytec на GM единствено в Сузуки XL7, но не и 3.2 V6 версия на Гранд Витара. Двигателят, който се слага на 3.2 Витара е N32A. Търси в нета дали е съвместна разработка. Но не виждам какво значение има дали този бензин е на GM или на Сузуки ...

          Между другото Каптивата се нарича Daewoo Winstorm в Азия! Звучи почти като Daewoo Brainstorm .


          Първоначално публикуван от vasilvvs Преглед на мнение
          Наистина впечатли ме цената и вазможността да се варне ДДС,колата е заводски сас 7 места,без доработки,без Технотест.
          Няма проблем да ползваш услугите на Технотест - абсолютно законно е стига да си преоборудваш колата в 6+1. Ако я направиш баничарка 1+1 и в последствие върнеш седалките, резилът може да е голям.

          Ако държиш да имаш ново 4х4 6+1 заводско за малко пари, вариантите ти са:

          - Аутлендър/4007/Ц-Кросър
          - Деу Уинсторм (Каптива)
          - Санта Фе

          От тия трите, най-приемливият вариант сякаш е Санта Фе дизел, ама на мен лично нито едно не ми харесва особено. В клас СУВ 1 има доста по-стойностни модели. Пиши накрая какво си избрал.
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #35
            До: Какво мислите за CAPTIVA?

            Santa Fe не е евтино! Миналата година беше окло 60 000лв.,сега с вкючена отстапка 20% ,както се рекламира ,цената пак е около 60 000лв. Старанно!
            Много съжалявам,4е интериора на FORESTER е толкова пластмасов! Нямаше да се колебая изобщо,макар че по-високата му цена сега също ме кара да се замисля!

            Коментар


            • #36
              До: Какво мислите за CAPTIVA?

              Първоначално публикуван от vasilvvs Преглед на мнение
              Избора става все по-труден! Наистина впечатли ме цената и вазможността да се варне ДДС,колата е заводски сас 7 места,без доработки,без Технотест. А относно двигателя 3.2L четох някаде,4е е разработка на GM и се монтира на GRAND VITARA. Така ли е наистина?
              А относно предимствата и недостатаците преобладават вторите! Но все пак,на цена 39 000лв. за нов автомобил,било и корейски не е ли добър избор? Другите марки,който ме интересуват вдигнаха цените доста и от там дойде колебанието ми!
              Поздрави на всички!
              Колеги разберете вече,че корейските автомобили не са онова от миналото. Може да имат по-тдвърди пластамси,но издръжливостта име е ПОНЕ равна на европейските коли,а от някои-дори по-голяма.


              ixeos,не че нещо,ама кои са по-достойните коли от 4007/Кросър/Лендър/Фе??? По-широки,комфортни и със седем места?
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #37
                До: Какво мислите за CAPTIVA?

                Уважаеми Dino, бихте ли споделили, колко и какви автомобили с повишена проходимост сте карали до сега? Лично за мен, би било интересно да разбера, каква база за сравнение и какъв опит имате.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #38
                  До: Какво мислите за CAPTIVA?

                  Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                  ..... Ето и моят отговор:... Паркетникът върви очудващо стегнато все още на всичкото блъскане, което съм му правил вкл. и на off road.
                  .....
                  Приятно съм изненадан от Каптива !
                  Друго не мога да кажа, защото просто нямам впечатления.
                  Само мога да добавя, че на сухата тревичка до тел. кула във В. Търново, преди теб там беше паркирало едно 1/4 вековно рено с 13" или 14" гумета, без 4х4, без блокаж в дифа, което изобщо не се замисли и не превъртя гума, а ти докато вдигаше пушилка на едно място и спомена някои роднини.

                  Та изобщо не съм очарован от офроуд качествата на каптивата. И като не ми трябва 6+1 места бих избрал лек автомобил 4х2 за тези пари.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какво мислите за CAPTIVA?

                    Първоначално публикуван от vasilvvs
                    Santa Fe не е евтино! Миналата година беше окло 60 000лв.,сега с вкючена отстапка 20% ,както се рекламира ,цената пак е около 60 000лв. Старанно!
                    Много съжалявам,4е интериора на FORESTER е толкова пластмасов! Нямаше да се колебая изобщо,макар че по-високата му цена сега също ме кара да се замисля!
                    Когато търсих през Май-Юни усилено кола, даваха Санта Фе средното ниво дизел ръчка за 51-52 хиляди лева. Но щом Тойота, най-големите, спряха с отстъпките постепенно всички ще ги последват и цените ще се върнат отпреди кризата като в средносрочен план за един и същ модел даже може леко да се повишат предвид чувствителното занижаване на произвежданите бройки и оттам по-ниската рентабилност на поточните линии при горе долу фиксирани разходи.

                    Между кои модели сериозно се колебаеш в момента? Може би не ти помагам като го казвам, но мислил ли си вариант за нова готина лека кола за всекидневна употреба и прежален кошник за истинско черно? Имай предвид, че ще ти е жал да си натириш новия паркетник в гората, за да го издереш подобаващо. Та ще бъдеш малко като осоподобните мухи дето мязат на оси, ама не жилят .
                    Vitara 2.0 V6
                    Honda CRV (Gen 1)
                    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                    ВАЗ 2131

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какво мислите за CAPTIVA?

                      Колебанията са ми между SUBARU FORESTER и SUZUKI GRAND VITARA основно,но вкючвам NISSAN X-TRAIL,HYNDAI SANTA FE, а от скоро и CHEVROLET CAPTIVA.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Какво мислите за CAPTIVA?

                        Японската икономика почна да се съвзема и специално при Субару цената в EU се влияе от курса на йена/евро. От месец насам цените се вдигат по таз причина и мисля, че тенденцията ще продължи за съжаление. Оказа се, че колите на всеки следващ ферибот от япония до гръцко са все по-скъпи и незнам следващата доставка на кви цени ще дойдат. Колега онзи бял кръсавец те чака все още. Днес едвам го отървах от един запален фен.
                        Impreza WRC STI

                        Коментар


                        • #42
                          До: Какво мислите за CAPTIVA?

                          Първоначално публикуван от vasilvvs Преглед на мнение
                          Колебанията са ми между SUBARU FORESTER и SUZUKI GRAND VITARA основно,но вкючвам NISSAN X-TRAIL,HYNDAI SANTA FE, а от скоро и CHEVROLET CAPTIVA.
                          Ако се колебаеш между тия, аз лично бих избрах NISSAN PATHFINDER ниво комфорт 2.5 дизел фабрични 7 места до края на Пловдивския панаир за 54000 лева С ДДС или 45 000 без ДДС, което представлява около 20 000 лева отстъпка. Много просторен, ако си падаш по големите автомобили. Има супер визия - класика. Отвътре също е добре. Единствено разхода на нафта е доста - 10 средно, но пък ползва ДДС. Покрай него Деу Каптива и Х*йДай Санта Фе изглеждат като ... аре да не си довършвам мисълта.

                          Готина оферта, ако наистина искаш да имаш нещо, което става за черно.
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #43
                            До: Какво мислите за CAPTIVA?

                            Щом си се запътил към 5 местни взимай Renault Koleos. Много комфортен и икономичен е,а и си е почти Нисан по 4х4-то все пак. За лагендарното най-просто фул-тайм на Субаруто няма да говоря. Върши добра работа,но не знам защо е толкова прехвалено. Обикновен фул-тайм като на Дайхатсу Териос,например.Реното- сигурна кола е,има много системи и глезотийки и ако стоиш от умната страна на екстрите ще излезе и доста евтинко. За СФ-то няма да говоря,че вече съм: „дилър на Хюндай,единствената ми кола...“ и други такива. LET THE FORCE BE WITH YOU...


                            Първоначално публикуван от ixeos
                            Ако се колебаеш между тия, аз лично бих избрах NISSAN PATHFINDER ниво комфорт 2.5 дизел фабрични 7 места до края на Пловдивския панаир за 54000 лева С ДДС или 45 000 без ДДС, което представлява около 20 000 лева отстъпка. Много просторен, ако си падаш по големите автомобили. Има супер визия - класика. Отвътре също е добре. Единствено разхода на нафта е доста - 10 средно, но пък ползва ДДС. Покрай него Деу Каптива и Х*йДай Санта Фе изглеждат като ... аре да не си довършвам мисълта.

                            Готина оферта, ако наистина искаш да имаш нещо, което става за черно.
                            Що бе довърши си я мисълта,те тия с трите процента не са толкова @!№@!$%№@! колкото ги мислиш. Само се чудя къде в поста на човека видя Патфайндер??? Аз пък ще кажа Рено Колеос. Има колеги с такова,а и е почти идентично с Х-Трайл, и са много доволни. Да,изглеждат много по-европейски и щадящи околната среда.
                            Последно редактирано от Dino; 30-09-09, 18:16.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • #44
                              До: Какво мислите за CAPTIVA?

                              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                              Уважаеми Dino, бихте ли споделили, колко и какви автомобили с повишена проходимост сте карали до сега? Лично за мен, би било интересно да разбера, каква база за сравнение и какъв опит имате.
                              Би ли отговорил на човека, че и на мен ми е интересно?
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар


                              • #45
                                До: Какво мислите за CAPTIVA?

                                Първоначално публикуван от vasilvvs Преглед на мнение
                                Здравейте! Интересува ме мненито на запознати за този модел на CHEVROLET? Кой двигател е за предпочитане 2.0 D или 3.2 бензин? Как се държи автоматичната скоростна кутия при двата двигателя? Струва ли си покупката на този автомобил сега с това намаление на цените? На ясно сам,че не е най-доброто в класа си,но е един от най-евтините. Дизайна и интериора на мен лично ми допада,а материалите в салона са по-качествени,като че ли,от използваните в други по-престижни марки. Моля, споделете!
                                Колега,
                                купи си това, което ти харесва най - много все пак ти ще си караш кола, а не някой от форума и е важно теб да те кефи!
                                Сега на панаира ще има сериозни отстъпки отиваш харесваш и поръчваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X