Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за CAPTIVA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво мислите за CAPTIVA?

    Първоначално публикуван от Giraz Преглед на мнение
    Хе, за тая цена бих си купил Honda CRV
    Имах "щастието" да карам каптива-ЛЕКА КОЛА, малко по-висока.Фрилендъра ми мина там, където капито се напъваше....
    Между другото това хич не е лоша идея предвид, че ЦРВ в момента е на добра промоция заради ниския паунд (произвежда се в Англия) и излизането на фейслифт през Януари. Можеш да си вземеш 2.2 дизел средно ниво на оборудване за 50000 с ДДС като цената включва автокаско за първата година и преоборудване в Технотест за 6+1. За мен между Шевролетски дизел и I-CTDI дизела на Хонда място за сравнение няма, но хора всякакви. Имай предвид, че дилърската мрежа на Хонда е леко странна. Оставя някак усещането, че малките дилъри в градове като Варна и Бургас дават по-добри отстъпки отколкото централния в София.

    Сравни например:
    http://www.honda.bg
    http://www.honda-varna.com
    http://www.honda-burgas.com

    Що се отнася до Каптива 3.2 бензин, ако това нещо ти дава комбинирано 11-12 литра на сто, то за 100 000 км ще дадеш 11 500 литра х 2.00 лева = 23 000 лева. За ЦРВ комбинирано е 6.5 нафта => 6500 литра х 1.90 лева = 12350 лева. Тоест разлика от 10000 лева. Сложи, че тая Каптива втора ръка на 5 години, особено 3.2 бензин , ще бъде поне 5000 лева по-евтина от ЦРВ 2.2 дизел. Жизненият цикъл на ЦРВ дизел ще ти излезе с 10000 + 5000 - 1000 (ЦРВ 50 с автокаско, Каптива 47 без) = 14000 лева по-евтино от Каптива. Допускам, че ще караш 3-5 години и ще минеш 100 000 км до момента на продажбата. Изводите оставям на теб.

    P.S. Сигурен ли си, че Каптивата 3.2 струва 47 с ДДС след отстъпката? Да не би това да е цената преди отстъпката?
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

    Коментар


    • #17
      До: Какво мислите за CAPTIVA?

      Имам познат,който имаше Каптива и след много мъки с нея успя да я върне на дилъра. Аз нямям лични наблюдения,но от него знам,че не стават за нищо. Сега е с ТЛК( една с неизплатен лизинг - излезе му даже малко по-евтино) и най-после има джип! Много помисли за Каптива!
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • #18
        До: Какво мислите за CAPTIVA?

        И аз имам познат с един такъв екземпляр и точно като падна сняг,заден датчик на ABS даде фира и остана на предно,звъняхме на дилъра в Търново който първо му каза ,че му загрявал дифа от много бoксуване и изкл. ,много се смях с тия хора и така чака около 3 месеца за доставка на нов!
        LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
        Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

        Коментар


        • #19
          До: Какво мислите за CAPTIVA?

          Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
          Между другото това хич не е лоша идея предвид, че ЦРВ в момента е на добра промоция заради ниския паунд (произвежда се в Англия) и излизането на фейслифт през Януари. Можеш да си вземеш 2.2 дизел средно ниво на оборудване за 50000 с ДДС като цената включва автокаско за първата година и преоборудване в Технотест за 6+1. За мен между Шевролетски дизел и I-CTDI дизела на Хонда място за сравнение няма, но хора всякакви. Имай предвид, че дилърската мрежа на Хонда е леко странна. Оставя някак усещането, че малките дилъри в градове като Варна и Бургас дават по-добри отстъпки отколкото централния в София.

          Сравни например:
          http://www.honda.bg
          http://www.honda-varna.com
          http://www.honda-burgas.com

          Що се отнася до Каптива 3.2 бензин, ако това нещо ти дава комбинирано 11-12 литра на сто, то за 100 000 км ще дадеш 11 500 литра х 2.00 лева = 23 000 лева. За ЦРВ комбинирано е 6.5 нафта => 6500 литра х 1.90 лева = 12350 лева. Тоест разлика от 10000 лева. Сложи, че тая Каптива втора ръка на 5 години, особено 3.2 бензин , ще бъде поне 5000 лева по-евтина от ЦРВ 2.2 дизел. Жизненият цикъл на ЦРВ дизел ще ти излезе с 10000 + 5000 - 1000 (ЦРВ 50 с автокаско, Каптива 47 без) = 14000 лева по-евтино от Каптива. Допускам, че ще караш 3-5 години и ще минеш 100 000 км до момента на продажбата. Изводите оставям на теб.

          P.S. Сигурен ли си, че Каптивата 3.2 струва 47 с ДДС след отстъпката? Да не би това да е цената преди отстъпката?
          Все ми става смешно като почнеш да правиш едни сложни сметки... Не че са грешни,просто спора дизел или бензин е в друга тема,естествено неизчерпаем. За парите на ЦР-В ще си вземеш Санта Фе или 4007(Аутлендър). Санта Фе-то е по-голям и „проходимо“ + комфорт,а 4007 е по-японско и евтино.

          Първоначално публикуван от vankata_fly
          И аз имам познат с един такъв екземпляр и точно като падна сняг,заден датчик на ABS даде фира и остана на предно,звъняхме на дилъра в Търново който първо му каза ,че му загрявал дифа от много бoксуване и изкл. ,много се смях с тия хора и така чака около 3 месеца за доставка на нов!
          Задния датчик на АБС няма нищо общо с многодисковия съединител (дифа). Просто отиде ли си дори 1 датчик на АБС,компютъра на 4х4-то решава,че няма данни и изключва на цяло многодисковия съединител,АБС и ЕСП. Обаче то така са всички коли и джипове,паркети и тн. Многодисковия съединителм,поне при Хюндай, е направен така,че дори и да прегрее,ще светне една лампа на таблото да те информира, спираш,чакаш 15 минути да изстине и караш все едно нищо не е станало. Все едно да ти прегреят спирачките->като изстинат пак си работят. Аз сигурно съм човека,които най-много кара своя градско,асфалтов,паркетен и тн. „джип“ на черно и досега ми е светвала само веднъж тази лампа,за не повече от 5-6 секунди,когато предните гуми бяха на хлъзгаво,задните на твърда почва и вече вях буксувал около 10 минути. Пак си работи,нищо му няма. Ходих и на диагностика,като превантивна мярка, и там нищо е откриха.


          Edit: Относно поста ми по-горе за спирачките и потъването на педала. Колата пак си спира,но с много по-големи усилия от страна на шофьора. Не знам дали при ръчтните скорости е така. А като натовариш 8 торби цимент и двама души на предните седалки и става голямо шоу,ама да не изпадаме в подробностти. С две думи-even worse.
          Последно редактирано от Dino; 29-09-09, 18:06.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • #20
            До: Какво мислите за CAPTIVA?

            Брат ми си взе Каптива, по-големия дизел към150кс. автомат. Хм, разход градско София-12л. извън градско-10л. По малко не може да го смъкне. Скърцане няма. Стегната кола. Ускорение, динамика-средно и малко на долу като усещане. На утъпкан сняг-бива, малко кал-остава си там, от ония прехвалени автоматични системи не е остава нито една, колелата си буксуват както си искат.
            Успех с избора!

            Коментар


            • #21
              До: Какво мислите за CAPTIVA?

              И аз да се изкажа, мой приятел имаше Каптива (не знам дизел или бензин), жена му се "блъсна" при паркиране (т.е. с 5 км/ч)...и задната броня се огъна много и се напука....след един месец я махна. Беше я купил чисто нова, а това се случи на 7-ия месец някъде....
              След това си купи Волво XC90 и е доволен уж...

              Коментар


              • #22
                До: Какво мислите за CAPTIVA?

                Първоначално публикуван от Dino
                Все ми става смешно като почнеш да правиш едни сложни сметки... Не че са грешни,просто спора дизел или бензин е в друга тема,естествено неизчерпаем. За парите на ЦР-В ще си вземеш Санта Фе или 4007(Аутлендър). Санта Фе-то е по-голям и „проходимо“ + комфорт,а 4007 е по-японско и евтино.
                Сметките са доста точни и приложими. Не ми се коментира с теб проходимоста и комфорта на Санта Фе. А пък къде го видя тоя японски дух в 4007, само ти си знаеш ...
                Vitara 2.0 V6
                Honda CRV (Gen 1)
                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                ВАЗ 2131

                Коментар


                • #23
                  До: Какво мислите за CAPTIVA?

                  Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                  Сметките са доста точни и приложими. Не ми се коментира с теб проходимоста и комфорта на Санта Фе. А пък къде го видя тоя японски дух в 4007, само ти си знаеш ...
                  А ти къде видя нещо японско в ЦР-В??? 4007 е Аутлендър отвсякъде,освен двигателя. И аз няма да коментирам корейската кола,че пак ще ме обвинят в пристрастеност (има нещо вярно),хвалене без нужда(врели-некипели) и тн. Каквото съм го казал мога да го подкрепя с факта,че съм карал (преди да купя СУВ) поне 15 модела такива коли и то за повече от 60км. Многодневните тест-драйФове. Взимаш и казваш връщам я едикога си,или те ти казват. Ти си плащаш горивото.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво мислите за CAPTIVA?

                    Тук се говори само за Каптива, нали ? Ето и моят отговор:
                    Собственик съм на Каптива 2.0 дизел от преди около 2 години. Известен съм с това, че не държа на външния вид на автомобила, но пазя двигателя, не че се старая, а поради причината, че имам много опит в експлоатацията на различни МПС-та и това си идва естествено.
                    Вече съм на 100 000 км и през това време съм имал само два проблема. Първият е смяна на биалетки на около 70 хил.км и вторият - прекъсване на маркуча към интерколера поради, поради това, че се търка в ръба на капака на двигателя (досадна конструктивна грешка).
                    Та това е всичко. Паркетникът върви очудващо стегнато все още на всичкото блъскане, което съм му правил вкл. и на off road.
                    Не е много бърз, но достатъчно. Не вози страхотно, но много по-добре от други прехваляни SUV-ове.
                    Приятно съм изненадан от Каптива !
                    Друго не мога да кажа, защото просто нямам впечатления.
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво мислите за CAPTIVA?

                      Първоначално публикуван от Dino
                      А ти къде видя нещо японско в ЦР-В???
                      Произвежда се от напълно японска компания самостоятелно, една от двете най-истински, двигателите са японски, не по италиански лиценз, дизайнът е на японци, здраво, пъргаво и икономично като типична Хонда. Дали на теб ти харесва си е твой личен въпрос. Явно на хората им харесва след като това е най-продаваният малък СУВ в Щатите, Япония и Англия в последно време. Държи доста добра цена втора ръка навсякъде сравнено с конкуренцията.

                      4007 за БГ се произвежда в Нед Кар, Холандия, дизайнът е на французи, двигателят е френски в единствената смислена версия на тая кола. Дано поне електрониката да е японска. Продава се в трагично малки бройки по света и другият французин Ц-Кросър има значително по-изчистена и класическа визия.

                      Иде ми да кажа, че когато фактите говорят, боговете мълчат, а Дино разказва за Санта Фе .
                      Vitara 2.0 V6
                      Honda CRV (Gen 1)
                      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                      ВАЗ 2131

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво мислите за CAPTIVA?

                        Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                        Произвежда се от напълно японска компания самостоятелно, една от двете най-истински, двигателите са японски, не по италиански лиценз, дизайнът е на японци, здраво, пъргаво и икономично като типична Хонда. Дали на теб ти харесва си е твой личен въпрос. Явно на хората им харесва след като това е най-продаваният малък СУВ в Щатите, Япония и Англия в последно време. Държи доста добра цена втора ръка навсякъде сравнено с конкуренцията.

                        4007 за БГ се произвежда в Нед Кар, Холандия, дизайнът е на французи, двигателят е френски в единствената смислена версия на тая кола. Дано поне електрониката да е японска. Продава се в трагично малки бройки по света и другият французин Ц-Кросър има значително по-изчистена и класическа визия.

                        Иде ми да кажа, че когато фактите говорят, боговете мълчат, а Дино разказва за Санта Фе .
                        Моля те, не ме карай да броя в колко НЕ ЦР–В теми ти заговаряш точно за ЦР–В.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво мислите за CAPTIVA?

                          Брой като искаш. В тази тема постът на Giraz, колебанието на Васил какво да избере, добрите ми впечатление и солидните отстъпки, които дават в момента Хонда ме накараха да драсна в подкрепа на модела. Тогава се появи разбира се Дино и заяви, "ама от Санта Фе по-най няма, а пък 4007 е по-японско от ЦРВ". Да беше казал, че 4007 е по-корейско от Санта Фе, внимание нямаше да ти обърна ...
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво мислите за CAPTIVA?

                            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                            Брой като искаш. В тази тема постът на Giraz, колебанието на Васил какво да избере, добрите ми впечатление и солидните отстъпки, които дават в момента Хонда ме накараха да драсна в подкрепа на модела ... Да беше казал, че 4007 е по-корейско от Санта Фе, внимание нямаше да ти обърна ...
                            Абе то да се чудиш вече кое какво е. Двигател от Япония,табла от Китай,метали от Индия и какво ли още не. Само да не кажеш сега,че всичко идва от Япония и се сглобява в Англия.

                            Сериозно бих дал един глас за Рав 4,ако намериш в Тойтоа още някоя от старите бройки,Санта Фе (ама е много голямо и О БОЖЕ корейско),нещо от размера на Спортидж/Туксон или Дайхатсу Териос. С последното ще можеш да си правиш кефа както и когато искаш. Има ЕСП, фул-тайм 4х4,но е много малко и гори много бензин.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какво мислите за CAPTIVA?

                              Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                              Абе то да се чудиш вече кое какво е. Двигател от Япония,табла от Китай,метали от Индия и какво ли още не. Само да не кажеш сега,че всичко идва от Япония и се сглобява в Англия.

                              Сериозно бих дал един глас за Рав 4,ако намериш в Тойтоа още някоя от старите бройки,Санта Фе (ама е много голямо и О БОЖЕ корейско),нещо от размера на Спортидж/Туксон или Дайхатсу Териос. С последното ще можеш да си правиш кефа както и когато искаш. Има ЕСП, фул-тайм 4х4,но е много малко и гори много бензин.

                              Колеги, прочетете заглавието на темата!
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какво мислите за CAPTIVA?

                                Темата я знам,мерси за подканата колега. Стигна се до заключението,че има и доволни и недоволни от клата,абсолютно нормално. Затова тези,които знаят за недоволни такива предлагат други автомобили. Мога да редактирам поста,няма проблем.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X