Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За какво мога да използвам Garmin 60CS?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За какво мога да използвам Garmin 60CS?

    Имам Garmin 60CS, модела е без външна карта, а вградената памет е 50-60мб. за какво мога да го използвам. В момента има някаква вградена карта на европа която обаче е много постна в София показва 5-6 чертички вместо пътища.

  • #2
    До: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
    Имам Garmin 60CS, модела е без външна карта, а вградената памет е 50-60мб. за какво мога да го използвам. В момента има някаква вградена карта на европа която обаче е много постна в София показва 5-6 чертички вместо пътища.
    Ако имаш GPSMap 60 CS, значи сме от един клуб. В този апарат можеш да зареждаш доста карти (но далеч не всички). Апаратът има прекрасен софтуер и въобще е много добър. В автомобила го ползвам само като приемник, а рутирането правя с лаптоп и програмата NRoute на GARMIN. Разбира се, трябва да имаш и помощник, иначе е опасно. Аз ползвам този апарат от години и все повече се убеждавам, че изборът ми е много добър. Ако ти трябва помощ, питай.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • #3
      До: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

      Еее супер мерси за отговора, ами понеже от няколко месеца имам гпс, който ползвам в колата, но той си има всичко само го включвам и тръгвам, не бях сигрен дали вобще ще мога да ползвам този. Модела е без външна памет и ми се струваше вградената 50-на мб. за много малко, така като разгледах май картите са по 5-15мб така че може би ще мога да кача. Никъде не мога да намеря информация колко е голяма картата на Събин, ако мога да ползвам нея ще я купя защото тя май е най-добрият вариант.

      Коментар


      • #4
        До: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

        Gichev, нещо не ми се спи тази нощ и реших да ти пиша по темата.
        На 60CS можещ да качиш и части от карта, не е необходимо да е цялата. Давам ти пример. Правиш пътуване от Констанца до Истанбул. Качваш 4-5 парчета от ROAD 2006 (румънската, има и 2008, но става само на лаптопа), 2 парчета от нашата OFRM 4.80 (4.90 не става на 60 CS) и 1 парче от Navcity. Апаратът ги побира. Единствената ти грижа е да "гасиш" от менюто на GPS-а съответната гранична част, защото при застъпванията той се шашка. Правил съм го неведнъж, работи перфектно. Е, ако правиш околосветско пътешествие, ще трябва да си носиш лаптопа и от време на време да зареждаш парчета от поредните карти. Събрал съм подходящи почти за всички страни. Само дето нямам време за дълги пътувания.
        Хубавото на 60 CS е, че батериите му освен че държат 15 часа, и са стандартни (АА). Има ги на всеки ъгъл. Освен това е удобен за ползване когато си извън колата.
        Що се отнася до рутирането, прави го отлично, но екранът му е малък.
        Единственото сериозно неудобство е това, че не поддържа карти във формат NT, а последните версии на почти всички минават на този формат.
        Аз правя така - на лаптопа имам последните версии, а в GPS-а качвам последните възможни. Става.
        Предпочитам рутиране чрез NRoute по следната причина : за мен пътуването не е просто придвижване от точка А до точка Б, а опознаване. По тази причина предпочитам да следя местоположението си имайки пред себе си обхват от поне 10-12 кв.км с достатъчно детайли, а не машинката да ми казва завий наляво, а после надясно и да ми показва само следващия завой. Това става ако екранът ти е голям. На никой автомобилен навигатор не става. Ако трябва да съм откровен докрай, не ми е необходимо дори картата да е рутираща. Като виждам местоположението си и околността, ясно ми е накъде да завия. Между другото има много хубави и подробни ТОПО карти (Германия, Франция, Испания, Норвегия, Швеция, дори и Исландия, където никога няма да отида с кола). Някои от тях дори са рутиращи.
        Това е, което засега се сещам по темата.
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • #5
          До: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

          Много мерси, защо няма покланящо се човече в емотиконите...
          Аз Гармина ще го ползвам за мотора предимно, за колата си имам друг, пък и засега не съм тръгнал из света, та се ограничавам с пътувания из България, което не ми пречи и тук понякога времено да не знам къде се намирам. В една от темите има карти на Витоша и Стара планина, не съм ги преглеждал още, но може би на този етап те ще ми свършат работа.
          Като гледам има толкова мого неща които трябва да науча за работата с гпс-а...

          Коментар


          • #6
            До: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

            Също така можеш да ползваш и тази карта в 60CS http://www.gpsenjoy.com/maps/28-bgmo...mountains.html

            Коментар


            • #7
              От: До: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

              МАшината е без грешка. Има само един кусур, който обаче се оправя с купуване на външна антена. Ползвам такъв от 2004. Имам и ЦСХ който е по чувствителен но лесно се ошашква като загуби един два сателита. За големината на картите не се притеснявай, България не е като щатите. Може да е проблем единствено траклога но ако го копираш редовно и триеш ненужното е ок. Забравих да ти кажа че не поддържа компресирани карти на Гармин (Тия дето се водят НТ).

              Коментар


              • #8
                От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

                За да не отварям нова тема пиша тук. От седмица имам cs60. Работи супер машинкат но картата и е много оскъдна. Чета тук , че може да се смени, но имам следния проблем. Като свържа gps-а с лаптопа , който е с windows 7 professional x64 намери новото устройства инсталира си драйвера обаче не ми излиза в my computer като памет , за да си кача картата . Трябва ли да пипна нещо в настройките на гармина , за да ми излезне като памет?

                Коментар


                • #9
                  От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

                  Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                  За да не отварям нова тема пиша тук. От седмица имам cs60. Работи супер машинкат но картата и е много оскъдна. Чета тук , че може да се смени, но имам следния проблем. Като свържа gps-а с лаптопа , който е с windows 7 professional x64 намери новото устройства инсталира си драйвера обаче не ми излиза в my computer като памет , за да си кача картата . Трябва ли да пипна нещо в настройките на гармина , за да ми излезне като памет?
                  Няма да стане така лесно.
                  Ще трябва да си инсталираш Mapsource или Basecamp и да попрочетеш как се борави с тези програми.
                  Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                  Seat Leon 2007 1.9 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

                    Благодаря колега свалих mapsource инсталирах си БГ Топо Мап последната версия от този месец. Зареди се в mapsource ,тъй като картата е 190мегабайта а гармина има вградени около 55 , избрах 3 парчета от картата и му дадох send to device . Прави разни работи едно друго изписа . че данните са изпратени на устройството, но когато пусна GPS-a и ме локализира си стои само базовата карта на Европа. Някакви идеи защо е така .

                    Коментар


                    • #11
                      От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

                      А гпс-а изобщо успява ли да те локализира? На страницата със сателитите показва ли ти колко е хванал и колко метра е точността?
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

                        Да локализира ме къде се намирам не съм обръщал внимание колко сателита и с каква точност утре ще погледна и ще пиша . Ако някой колега от Бургас е качвал карта на такъв уред моля за съдействие. Бирата или по добре май греяното вино естествено е от мен

                        Коментар


                        • #13
                          От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

                          Хайде да кажа докъде го докарах по празниците , че от маси и приятели не остана много време . Значи първо сателита при облачно и мъгливо време ме намери с точност 2 метра. Пробвах доста OFRM карти (v4.90, v5.11, v5.20, 2013Q3 и Q2, както и топографската карта на България на Димитър Въжаров версии 13.12 и 13.11) .Разбивам ги на парчета с GMapTool и ги инсталирам в Mapsource. От там свързвам GPS-а и му давам да изтегли всичко от него след което избирам какво да ми изпрати. На GPS-a излиза надпис , че получава данни на компютъра изписва , че изпращането е успешно. Гася GPS-a изваждам кабела за данни и го цъкам при всичките опрерации резултата е, че няма никаква промяна в картата на устройството стои си с базова на Европа.

                          Коментар


                          • #14
                            От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

                            А картата в Мапсорс отключена ли е за съответния ГПС?
                            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                            Seat Leon 2007 1.9 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: За какво мога да използвам Garmin 60CS?

                              Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                              А картата в Мапсорс отключена ли е за съответния ГПС?
                              Ами тепърва се уча да работя с MapSource , но мисля че е отключена защото първо като я инсталирах картата ми изписа , че е заключена. Отключих я и чак след това когато я избера ми се показваше на монитора и можеше да си избера кои райони да кача на GPS-a. Започвам да имам съмнения , че картите са NT формат и затова процедурата е безрезултатна , но нямам идея коя карта е в NT формат и коя не за да пробвам с такава , която не е NT.

                              Иначе при мрачно време за по-малко от минута се върза към сателитите и даде местоположението с точност до 2м

                              п.п. Днес имам частичен напредък започнах да свалям картите от тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=74704 . При картата от Януари 2012 нещата се получиха картата се визуализира на Гармина. Така , че съм почти убеден , че формата на картата е проблем. Доколкото знам трябва доста мощен комютър за компилиране на карти , но има ли някаква програма чрез, която да мога да сменя формата на новите карти , за да станат съвместими с моя GPS?
                              Последно редактирано от bascho; 27-12-13, 16:46.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X