Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2' teraflex budget lift ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2' teraflex budget lift ?

    Някой има ли впечатления от подобен лифт. Доста четох във форума и някой хора си ги правят на стругар.
    Ходове и нещо друго променя ли се?

  • #2
    До: 2' teraflex budget lift ?

    Първоначално публикуван от netsurfer Преглед на мнение
    Някой има ли впечатления от подобен лифт. Доста четох във форума и някой хора си ги правят на стругар.
    Ходове и нещо друго променя ли се?
    Колега здравей.Щом си чел трябва да знаеш какво ще ти се отговори на този въпрос.

    Първоначално публикуван от Злой
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=12660

    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7398

    Виж тези две теми - доста са интересни.....




    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%E0%F6%E8%FF

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...4%F2%26quot%3B

    Има мнооого много други.Четене му е майката.Успех.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
    0877стоидевет215–Радослав

    Коментар


    • #3
      До: 2' teraflex budget lift ?

      Премери хъб/фендер за да ти кажа колко трябва да е размера със звездичката.

      Коментар


      • #4
        До: 2' teraflex budget lift ?

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Премери хъб/фендер за да ти кажа колко трябва да е размера със звездичката.
        Ще го премеря.
        Май ще изчакам да се скапе оригиналното окачване и тогава ще мисля за лифт с пружини и амортисиори.
        А да те питам за 4' лифт, пак да кажа, че съм изчел 99% от темите във джип подфорума, включително и тази за твоя джип, регнат съм отдавна, отдавна чета ...

        кое от тези е за предпочитане - това и това и наистина ли са plug and play, защото като чета другите теми все се налага по нещо да се прави,
        и това заслужава ли двойно по-висока цена и нужно ли е long arm за 4' лифт, защото до колкото четох ти не си слагал?
        И също така заслужава ли си да се вземе кит-а без амове и да се купят други? Чета, че ти имаш доста впечатления от различни

        Коментар


        • #5
          До: 2' teraflex budget lift ?

          Аз да те питам, къде ще караш колата и какво очаваш от нея след лифт ?
          Дългите носачи са за гигантски ходове и американците ги ползват за РокРоулинг... катерене по камънаци.
          Подложките са само за да мушнеш малко по-големи гуми. Другите 2 кита са почти идентични с разлика, че единият има А - рамо. ( увеличава ходовете на задният мост )
          Но всичко зависи какво искаш от колата.
          Джипа е скъп конструктор за не пораснали големи деца
          С брат ми монтирахме 3.5" кит, който включваше носачи, пружини, амове и планки за изместване на напречните щанги. Отделно си взех разкачващи биалетки и дълги дъмпстопопве. Идеален кит за да си направиш Джипа за експедиции и туризъм.
          LZ1RED

          Коментар


          • #6
            До: 2' teraflex budget lift ?

            Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
            Аз да те питам, къде ще караш колата и какво очаваш от нея след лифт ?
            Дългите носачи са за гигантски ходове и американците ги ползват за РокРоулинг... катерене по камънаци.
            Подложките са само за да мушнеш малко по-големи гуми. Другите 2 кита са почти идентични с разлика, че единият има А - рамо. ( увеличава ходовете на задният мост )
            Но всичко зависи какво искаш от колата.
            Джипа е скъп конструктор за не пораснали големи деца
            С брат ми монтирахме 3.5" кит, който включваше носачи, пружини, амове и планки за изместване на напречните щанги. Отделно си взех разкачващи биалетки и дълги дъмпстопопве. Идеален кит за да си направиш Джипа за експедиции и туризъм.
            честно казано и аз не знам какво искам, но ако все пак ако за около 2000 лева става да му се смени цялото окачване и добие по-агресивна висия - заслужава си
            Не мога да му прежаля боята
            Иначе съм чел и темата за вашия Jeep

            Коментар


            • #7
              До: 2' teraflex budget lift ?

              Първоначално публикуван от netsurfer Преглед на мнение
              Ще го премеря.
              Май ще изчакам да се скапе оригиналното окачване и тогава ще мисля за лифт с пружини и амортисиори.
              А да те питам за 4' лифт, пак да кажа, че съм изчел 99% от темите във джип подфорума, включително и тази за твоя джип, регнат съм отдавна, отдавна чета ...

              кое от тези е за предпочитане - това и това и наистина ли са plug and play, защото като чета другите теми все се налага по нещо да се прави,
              и това заслужава ли двойно по-висока цена и нужно ли е long arm за 4' лифт, защото до колкото четох ти не си слагал?
              И също така заслужава ли си да се вземе кит-а без амове и да се купят други? Чета, че ти имаш доста впечатления от различни
              Разбира се че все се налага по нещо да се добави. То само деца се правят от първия път и лесно.
              4" с къси носачи не става. Омръзна ми да го повтарям. Волана не е спокоен и пътното поведение е лошо. Имам над 200 промени по моето окачване и загубих две години и повече да се занимавам с глупости. Стига толкова. По едно време променях височината по четири пъти на седмица. Е, не става. Над 52см хъб/фендер е кофти.
              Конкретно за двата кита с късите носачи, уретановите тампони на носачите ограничават артикулациите на мостовете и маслените амортисьори са пълна трагедия. RC е за предпочитане.
              IRO правят изключително яки детайли и ги тестват зверски. Обаче техния лонг-арм не е за бързо каране.
              Общо взето за WJ има два вида окачване които си заслужават.
              Подложки до 50см Хъб/Фендер или за повече Клайтън хард-арм.

              Коментар


              • #8
                До: 2' teraflex budget lift ?

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Премери хъб/фендер за да ти кажа колко трябва да е размера със звездичката.
                Днес го премерих :
                отзад - 50 см
                отпред - 48 см

                като от ляво е по-нисък с около половин сант ...
                В багажника имаше 10 - 20 кила боклуци
                което ако това е вярно
                Hub to fender measurements on a stock WJ Grand Cherokee are about 18.2" rear and 18" front. OEM distance to the start of the bump stop is roughly 1.5"
                Моя не е със сток окачване 18.2' са 46.22 см, а моя е 50
                Гумите са ми 245/70/16 ... сега ще сляза пак да го измеря
                Последно редактирано от netsurfer; 25-10-09, 13:39.

                Коментар


                • #9
                  До: 2' teraflex budget lift ?

                  Пак го измерих, но може би меря грешно - аз меря от центъра на джантата и е 50 отзад, ако меря от края на капачката JEEP е 47

                  Коментар


                  • #10
                    До: 2' teraflex budget lift ?

                    Първоначално публикуван от netsurfer Преглед на мнение
                    Пак го измерих, но може би меря грешно - аз меря от центъра на джантата и е 50 отзад, ако меря от края на капачката JEEP е 47
                    Мери се от центъра на джантата. Масово дизелите са малко по-височки. Имам 2" терафлекс чисто нов. Взех го за мен, но ми се появи силна вибрация.

                    Коментар


                    • #11
                      До: 2' teraflex budget lift ?

                      Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                      Мери се от центъра на джантата. Масово дизелите са малко по-височки. Имам 2" терафлекс чисто нов. Взех го за мен, но ми се появи силна вибрация.
                      Значи все пак вярно меря и е 50 см отзад и 48 отпред
                      Продаваш ли го?
                      А ако сложа трябва да сменям гумите, а скоро си купих нови ...
                      Май за сега ще се задоволя с това което е

                      Коментар


                      • #12
                        До: 2' teraflex budget lift ?

                        Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                        Имам 2" терафлекс чисто нов. Взех го за мен, но ми се появи силна вибрация.
                        Полиуретанови ли са подложките или нещо друго.Я кажи какви пари му търсиш?Може и на лично.

                        Защо ти се е появила вибрация,оригинално е по висок ли твоя?Вибрация къде се появи?
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                        0877стоидевет215–Радослав

                        Коментар


                        • #13
                          До: 2' teraflex budget lift ?

                          Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                          Полиуретанови ли са подложките или нещо друго.Я кажи какви пари му търсиш?Може и на лично.

                          Защо ти се е появила вибрация,оригинално е по висок ли твоя?Вибрация къде се появи?
                          Уретанови са, да. Вибрацията (ШИМИ) не знам защо ми се появи. Не правих и опити да я лекувам на вдигнат джип - свалих подложките и след това смених напречната щанга и носачите отпред. Доста по стабилен е предния мост - явно е имало много умора в тампоните.

                          Може и заради това, че фабрично е малко по-висок и моят джип и с 2" подложки носачите вече са леко къси.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 2' teraflex budget lift ?

                            Добър ден,

                            Доста четох за lift-а Grand Cherokee 99-04, но и аз да попитам

                            Искам да го вдигна 4", съответно поръчвам един комплект long arm на Rough country(от Полша или Щатите), монтирам го при някой препоръчан майстор от форума, който и друг път е правил упражнението и какво следва :

                            1. Сменям ли кардана, ако да от къде го поръчвам и колко струва приблизително?
                            2. Четох за някакъв Steеring stabilizer , това амортисьорчето което се слага на кормилната щанга ли е или ? ...Съответно къде и колко струва ме интересува?
                            3. Гумите естествено, колко инча мога да сложа нормално без да режа нищо или с минимално рязане на предните калници?

                            Общо взето, какви ще са приблизителните допълнителни разходи освен кит-а за да тръгне нормално, да не тресе итн...
                            *За какво ще го ползувам- Разходки(любителски офроуд и разбира се по асфалта)
                            Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X