Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Примамки за едрия дивеч.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Примамки за едрия дивеч.

    Аз направих една импровизирана примамка след като съвсем случайно ме усени идеята да взема 5 л шише
    от минерална вода,пробих на дъното не голяма дупка(малко по голяма от царевично зърно)...след което го напълних с наронена царевица и се закача на дърво на височина около 1м. близо до калище или пътека на диво прасе...около него се хвърлят 3-4 кучана царевица...
    След като дивото прасе открие примамката първо изяжда кучаните по земята и после започва да бута шишето с муцуната си и от него започва да падат царевични зърна но по малко и тук прасето си намира занимавка и неможе да ги изяде наведнъж,за да го направи му трябва доста време...което го кара да се върне...
    В моя случай,прасето се връщаше няколко пъти...
    Интересното в случая е,че мислех че няма да проработи защото беше съвсем като на майтап и експериментално...а и мислех,че ако го намери и започне да бута шишето ще се изплаши и избяга...но факта е че после се беше върнало...
    П.П:Проработи
    [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

    Коментар


    • #17
      До: Примамки за едрия дивеч.

      Става и с дупка в земята със свредел -около 10см. диаметър и 40-50см. дълбока. Пълни се с царевица на зърна и задържа сюрията доста дълго в района. А и така царевицата е добре скрита от разните други мераклии.
      Това с пастата го пробвахме през сезона 2006-20067 и имахме успех - 36бр. за сезона, от тях 3 хубави нереза, другото приплди и една майка за съжаление. Но дали пастата беше причина за успеха, не съм сигурен, защото мазахме само в един участък, а лов имаше в целия район.

      Коментар


      • #18
        До: Примамки за едрия дивеч.

        Незная,това за примамката ,ловен виц,ли е или не но при нас един тирикат през зимата изръси един колега,който има строителна фирма с добра сума,за примамка от Австрия.Мазаха-кляфаха,висяха,и резултат нула.Мисля че метода на колегата с царевицата е по-удачен.

        Коментар


        • #19
          До: Примамки за едрия дивеч.

          Ами да, то пастата си е като захарния памук - лапнеш нещо, глътнеш нищо. Номера с дупките в земята е готин и го ползуваме не само за задържане на дивеча в района, но и за подхранване през зимата.
          Всъщност от ароматна примамка за през сезона, бих се съгласил че има ефективни такива, но те са с феромонен състав и в българия не съм ги виждал да се продават засега. Привличат и задържат в района главно сериозни нерове.

          Коментар


          • #20
            До: Примамки за едрия дивеч.

            Незнам как седи въпроса и ефективноста при използването на тези машинки който издават звуци и примамват дивеча,отнасящо се за диви прасета... ???
            Имам наблуденя за тях само върху хищници и пъдпадъци резултата беше мн добър...Но така ли е при прасеттата???
            Последно редактирано от Ivailo_; 22-05-08, 19:01.
            [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

            Коментар


            • #21
              До: Примамки за едрия дивеч.

              С пътпадъците,съм съгласен но за прасета не.

              Коментар


              • #22
                До: Примамки за едрия дивеч.

                Абе я си я карайте както по канон.Какви са тези примамки? Примамки за пъдпъдъци,примамки за риба,примамки за хищници.Нищо няма да остане в природата както сме я подкарали.

                Коментар


                • #23
                  До: Примамки за едрия дивеч.

                  Нищо няма да остане от шибаните бракониери!
                  В момента пазарувам онлайн примамка за диви прасета, че вече два излета - капо!
                  Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                  Коментар


                  • #24
                    До: Примамки за едрия дивеч.

                    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                    Нищо няма да остане от шибаните бракониери!
                    В момента пазарувам онлайн примамка за диви прасета, че вече два излета - капо!
                    бракониери бракониери ама не са само те,кво ли правят горските
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      До: Примамки за едрия дивеч.

                      Първоначално публикуван от e100 Преглед на мнение
                      Ми я се представи че му стане ?! Ебати секса ще падне , мазачите ще трябва да разправят, като в ония мухабет с мечката и да викат кво гледате бе изяде ма.
                      Днес ми го казаха:
                      Един ловец решил да отиде и на лов за прасета.Питат го защо и той-Да видя как се вдига адреналина.
                      Връща се и на другия ден-Е как беше видя ли?
                      Абе аз видях как се вдига ,ама разбрах и от къде изтича.
                      Тъй,че и за прасета има
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Примамки за едрия дивеч.

                        Ползвал съм от пастата и дави кажа има ефект също така и царевица задължително е и ,като се ходи до там да се сипе и 5-10 литра горяло масло на подходящо място.
                        0887 526 564/ 0897 933 755 /

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X