Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко ми е шумен Patrola м/у 2000 и 3000 об. (2000г., 2.8тд)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко ми е шумен Patrola м/у 2000 и 3000 об. (2000г., 2.8тд)

    Карам Нисан Патрол 2000г. 2.8 тд , струва ми се че шума от двигателя е по-висок от нормалното между 2000-3000 об. На какво може да се дължи или това си е нормално за този двигател ??

  • #2
    трудно е да се каже така ..
    има два варианта
    1 - отиваш при Митко Фулда и той го гледа /слуша .. (аз така бих направил)
    2. пускаш радиото по-силно

    Коментар


    • #3
      Запали колата и провери дали не е спукан изпускателния колектор Може и да са му издухани гарнитурките.
      Виж дали не липсва някое уплатнение между двигателния отсек и салона.

      Коментар


      • #4
        Проверих колектора, но маи всичко си е наред, на ниски обороти работи много меко и няма никакво виене или тропане . Може ли шума да идва от дюзите ? Може да ми се струва , но като заредя по-добра нафта става по-тих ???

        Коментар


        • #5
          От Дюзите на празен ход чатка. На 2-3 хиляди оборота шумът се слива с другия. Е пак е по шумно де.
          Там по колекторите бутна ли ръчичка да видиш дали не духа.

          Коментар


          • #6
            Re: Малко май ми е шумничък Patrola?

            Първоначално публикуван от Калиано
            Карам Нисан Патрол 2000г. 2.8 тд , струва ми се че шума от двигателя е по-висок от нормалното между 2000-3000 об. На какво може да се дължи или това си е нормално за този двигател ??
            нормално е над 3000об/м да става още по-шумен... какъв е звука, който те притеснява? да не е виене от турбината?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Не не е виене просто шума в купето е малко висок, след 3000-3500 утихва, трябва да го сравня с някои друг иначе не мога да преценя. А от колек торите не духа , не не е от тръбите , не знам ???

              Коментар


              • #8
                Може и такъв да си му е модела.
                Всъщност в сравнение с какво ти е шумничък.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от kinex
                  Може и такъв да си му е модела.
                  Всъщност в сравнение с какво ти е шумничък.
                  старата S-classe
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Ако имаш с какво да измериш децибелите виж колко са по технически данни на производителя и тогава търси проблем.
                    Моето впечетление е че Патрула е шумен по принцип.

                    Коментар


                    • #11
                      Маи да , така си е по принцип !

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Калиано
                        Проверих колектора, но маи всичко си е наред, на ниски обороти работи много меко и няма никакво виене или тропане . Може ли шума да идва от дюзите ? Може да ми се струва , но като заредя по-добра нафта става по-тих ???
                        Нормално, и при мен е така с лукойлска нафта(особенно ако е кръщавана) чука като трактор заради керосина и другите боклуци вътре. Затова си сипвам само от едно место вече повече от 1 год без да съм имал никакви проблеми. При мен също се появява някакъв по-особен шум към 2200 оборота обаче веднага след това или преди това тоя шум го няма. понякога това се появява от въздушния филтър, и затова някои дизели имат специален заглушител. Ама Вероятно нито твоя нито моя са с такъв заглушител. Карай с добра нафта и не бери грижи. Той дизела е затова, да е по шумен. Дизела е развален само ако пуши спре или няма достатъчно мощност. Във всички останали случай е в норма.
                        Поздрави
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • #13
                          Благодаря ти D-MAX Сега сипвам от Еко и маи е добра , само чакам да падне сняг , та да видим това нещо движи ли се

                          Коментар


                          • #14
                            това е правилното место за зареждане, но не е лошо като сипваш да поглеждаш дали от пистолета тече прозрачна или жълтеникава нафта. Правилната е първата. Все пак сме в БГ.
                            Поздрави
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #15
                              металическо чукане

                              Здравейте,

                              За модел 1990 ( същия двигател ТД 2,8 ) патрул днес гледах един с ясен металически шум от към двигателя, чукане все едно има разхлабено нешо вътре и чука постоянно, с подаване на газ се усилва леко .... за да придобиете представа на отворен преден капак двама души пред капака не могат да се чуят трябва да се вика(вчера карах сущия модел друг джип и на отворен капак си е супер тих и нежен дори звука при форсаж си е беше ОК, нещо е шумничък този последния..).... някакви идеи от какво и кой и как може да диагностицира подобни неща ??

                              Поздрави
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X