Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2,5TDI - съвет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2,5TDI - съвет?

    Здравейте колеги!
    Нещо напоследък малко съм кривнал и ме е обзела натрапчивата идея да си купя джипка. Не че имам нужда от друга кола ( с жена ми си имаме по една нова), ама много обичам да се губя в гората или планината и нещо ме човърка отвътре да си взема вседеходче, та да отида и на по-нодостъпни места. разбира се идеята е първата година да го потъркалям и в града, а после да го заточа на вилата и да го ползвам само по предназначение
    Та пиейки си бирата и ровичкайки из нета започнах и да избистрям и марката и модела. Мисля, че моят джип трябва да е Паджеро ІІ, дълга база, дизел, автоматик и т.н.
    Много оферти в нета, много кенефи по автокъщите и направо се хванах за главата...
    После се замислих - защо не с десен волан?
    По-евтини, по-малко вероятно да са досъсипани в БГ, повече екстри.
    Рових, рових и в диапазона 5000-6000 лв. намерих следното:

    4x4, 7 - местна, Buy back, Аларма, Десен волан, Ел. Огледала, Ел. Стъкла, Застраховка, Имобилайзер, Климатик, Кожен салон, Лети джанти, Металик, Нов внос, Ролбари, Серво управление, Стерео уредба, Халогенни фарове, Центр. заключване, Шибедах
    Модел 1995г., дълга база, дизел, автоматик, първа рег. 2003 англия, напълно обслужен+ходовата част, перфектно състояние, пълно каско, регистрация, данък, подгряване седалки, двукръгов климатроник, касетофон

    Ама си ме е малко шубе.... Парите трудно ще ги намеря, аз самият си имам затруднения, но нали ми е влезнала идеята под кожата...
    Ами ако е няква пръчка?
    Моля дайте съвети!
    Донавийте ме или пък напълно ме откажете.
    То и без това не е пушка пукнала, мога да си намеря оправдание да изчакам до пролетта
    Благодаря ви за разбирането и помощта
    Последно редактирано от Kid; 26-09-09, 08:21.

  • #2
    До: Паджеро 2,5TDI - съвет?

    2,5 на дълга база не е много добра идея.
    Мойто е късо, но с големи гуми (32") и по-високите скорости хич не му се нравят. Докъм 90км/ч е ОК, на магистрала може и към 110, но нагоре ...
    Не че не може, но не е приятно, а и разхода скача драстично.
    Ако искаш непременно дълга база - по-добре бензиново.

    Иначе, ако го искаш основно за горски приключения, мотора се справя съвсем прилично. Но там пък дългата база е по-скоро недостатък.

    Десния волан няма да го коментирам - аз не бих си взел.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      До: Паджеро 2,5TDI - съвет?

      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
      2,5 на дълга база не е много добра идея.
      Мойто е късо, но с големи гуми (32") и по-високите скорости хич не му се нравят. Докъм 90км/ч е ОК, на магистрала може и към 110, но нагоре ...
      Не че не може, но не е приятно, а и разхода скача драстично.
      Ако искаш непременно дълга база - по-добре бензиново.

      Иначе, ако го искаш основно за горски приключения, мотора се справя съвсем прилично. Но там пък дългата база е по-скоро недостатък.

      Десния волан няма да го коментирам - аз не бих си взел.
      т.е. искаш да кажеш, че за предпочитане е къса база, бензин?
      По-проходима, по-икономична и по-евтина ли лизлиза?
      чел съм, че дизеловия двигател е много добър...

      Коментар


      • #4
        До: Паджеро 2,5TDI - съвет?

        Не, искам да кажа, че 2.5тд пасва чудесно на късата база, особено ако няма да се слагат по-големи гуми (това, разбира се, при условие, че мотора и всичко около него - помпа, турбо, колектори и т.н. - е в добро здраве).
        2.8тд е по-силен, но като че ли предимствата му се изчерпват с това и факта, че е с верига, а не с ремък. Разходът му е по-висок, особено с автомат, сателитните агрегати са по-сложни за поддръжка (най-вечи при по-новите, които са ЕФИ)
        Бензинов мотор на къса база не е добър вариант, понеже няма място за газова бутилка. А без газ разхода, особено в града, е доста сериозен.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          До: Паджеро 2,5TDI - съвет?

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Не, искам да кажа, че 2.5тд пасва чудесно на късата база, особено ако няма да се слагат по-големи гуми (това, разбира се, при условие, че мотора и всичко около него - помпа, турбо, колектори и т.н. - е в добро здраве).
          2.8тд е по-силен, но като че ли предимствата му се изчерпват с това и факта, че е с верига, а не с ремък. Разходът му е по-висок, особено с автомат, сателитните агрегати са по-сложни за поддръжка (най-вечи при по-новите, които са ЕФИ)
          Бензинов мотор на къса база не е добър вариант, понеже няма място за газова бутилка. А без газ разхода, особено в града, е доста сериозен.

          Хмм, мерси за инфото.
          Аз ходих да видя машината и на място и съм разочарован! Няма нищо общо със снимката (снимката е правена поне преди 3-4 години), колата е яко занемарена, гумите са с 5-6мм по-изтъркани отколкото на снимката, коженият салон е накъсан (на снимките е супер). Само работата на двигателя ми се стори прилична, тиха, но тава е въпрос и на прибавки.

          Още не съм се отказал от идеята да си купя някаква такава кола, но определено няма да е тази конкретно.

          Ако имате идеи или препоръки - давайте

          Коментар


          • #6
            До: Паджеро 2,5TDI - съвет?

            При все, че карам точно такова Паджеро 2, 2,5 TDi, къса база и много си го харесвам, що не погледнеш това - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=71914
            и с болка на сърцето ще си призная, че за целите, които си описал в първия си пост, ми се струва по-подходящ...

            Коментар


            • #7
              До: Паджеро 2,5TDI - съвет?

              Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
              При все, че карам точно такова Паджеро 2, 2,5 TDi, къса база и много си го харесвам, що не погледнеш това - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=71914
              и с болка на сърцето ще си призная, че за целите, които си описал в първия си пост, ми се струва по-подходящ...

              Не е зле, ама старичко и без клима
              Мерси все пак, пак е по-добре да получиш съвет от професионалист

              Коментар


              • #8
                До: Паджеро 2,5TDI - съвет?

                Хм, аз все си мисля, че ще се срещнеш все пак с Лъчо Ботев...

                поне за да погледнеш ето това http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=70986


                успех в намирането на "твоя" джип

                Коментар


                • #9
                  До: Паджеро 2,5TDI - съвет?

                  Колегата Veni1, е предложил един не лош вариант за теб, и като пари и като модел. Само трябва да преглътнеш по-големият разход, но пък за сметка на повече к.с. Иначе, имайки предвид, че споменаваш че идеята ти е да го ползваш само за гората, препоръчвам ти да спестиш някой лев и да си вземеш десен волан, за предпочитане къса база, която е и по-евтина. Вече за типа двигател, зависи от това дали ще я доработваш или не.

                  "2.8тд е по-силен, но като че ли предимствата му се изчерпват с това и факта, че е с верига, а не с ремък. "

                  Смятам , че това са доста важни предимства + 2.8тд дълга база фабрично е и по-висок.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X