Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

    Всички които ползваме NiMH зареждаеми батерии сме се сблъсквали с основният им проблем... големият саморазряд... т.е. зареждаме я, но точно когато ни потрябва тя вече е разредена... Вече няколко компании имат батерии които са презареждаеми и то с 1000 цикъла (според производителите) и при това имат по-малко от 20% разряд за една година съхранение... При това запазват работоспособност при температури под -10... Въобще технологията изглежда повече от обещаваща... Тествах няколко такива батерии и на пръ поглед всичко е както пише... Ще се радвам ако някой има повече информация за това как се държат за по-дълъг период от време... И ми е много любопитно колко години могат да останат работоспособни... това никой никъде не споменава... Защото стандартните NiMH повече от три години не изкарват...
    VPetrov.photography

  • #2
    До: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

    Амм, самата марка модел? Къде можем да ги намерим и цената посилна ли е за обикновения "снимач" ?

    Коментар


    • #3
      До: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

      Преди време мисля че попаднах някъде на информация из нета че изобретателите на самата технология са Sanyo. А техните батерии се казват Sanyo Eneloop, също подобни батерии произвеждат и Varta, Energizer и въобще по-големите производители на батерии имат и такива от този тип но именно те май използват лиценз за производството им. Иначе дали работят с години то това е спорен въпрос зависи от циклите на заряд и разряд начина на експлоатация на самите батерии, сигурно издържат толкова само ако се ползват по стандарта по който отговарят за тези брой цикли но като цяло самата технология е обнадеждаваща. Цената на споменатите батерии варира около 5-7 лева парчето така че са напълно достъпни. Един от недостатъците им е по-малкия капацитет е в сравнение с Ni-Mh батерии и имат предимство за такива устройства които се ползват по рядко и на по-големи промеждутъци от време именно когато се получава и споменатия саморязряд на батериите. Ето тук има малко характеристики за циклите на живот на батериите eneloop, въобще на сайта на Sanyo има доста информация за самите батерии технологията на изработка и различни харектиристики които са много полезна информация.

      Коментар


      • #4
        До: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        ...И ми е много любопитно колко години могат да останат работоспособни... това никой никъде не споменава... Защото стандартните NiMH повече от три години не изкарват...
        Никой не споменава, защото отговорът малко засяга и биенето на негрите.

        Иначе, процесите на обратим саморазряд и необратимо деградиране (стареене) на батерията са доста свързани. След като са преборили саморазряда, вероятно, дори само косвено, са намалили и стареенето. Например, конкретно eneloop, и в по-малка степен клонингите им, са със много малко вътрешно съпротивление, което им дава добро предимство във връзка с корозията на положителния електрод. Която е главен приносител на повишеното съпротивление (един от факторите за спадане на параметрите при остаряване).

        И разбира се, "работоспособност" е относително понятие. За някого например 70 или даже 50% от първоначалния капацитет след 3-4г е задоволително.
        Последно редактирано от Ясен; 24-09-09, 16:46.

        Коментар


        • #5
          До: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

          Аз за тези по-долу по чужди форуми четох добри отзиви и се чудя дали тях или на саньото да си взема.

          http://www.thomasdistributing.com/sh...apm1blqnsqbi90

          Коментар


          • #6
            До: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

            Първоначално публикуван от latzi Преглед на мнение
            IMEDION
            също много добри. Малко по-голям капацитет от eneloop, за сметка на малко по-лошо поведение на студено. Имам само един чифт, не мога да разказвам дълги впечатления. Не зная дали се саморазреждат по-бавно или по-бързо.

            Коментар


            • #7
              До: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

              Упс тва за студеното ме спъна.

              Коментар


              • #8
                До: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

                Ето едно интересно сравнение:
                http://www.calvinstudio.net/?p=472

                Иначе в момента ги тествам и двата модела и общо взето всичко е както и в теста пишат с тази разлика че според моята зареждачка разликата в капацитета е малко по-голяма...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: До: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  също много добри. Малко по-голям капацитет от eneloop, за сметка на малко по-лошо поведение на студено. Имам само един чифт, не мога да разказвам дълги впечатления. Не зная дали се саморазреждат по-бавно или по-бързо.
                  Да, Имедионките, не са лоши, но саморазрядът на Саньо Енилууп е най-малък от всички никелметалхидридни акумулаторни батерии за цивилна употреба. Всъщност според мен те са и най-добри и препоръчвам да позлвате предимно тях, ако искате да разчитате на акумулаторите си в произволен момент.
                  Други предимства на Саньо Енилууп (освен ниският саморазряд): ниско вътрешно съпротивление, ясно изразено минус delta U даже и при относително нисък заряден ток (примерно 700 милиампера са достатъчни за сигурното задействане на прекратяването на заряда с качествено "умно" зарядно устройство при АА ), добре се представят и при относително ниски температури, ако ги гевезите в качествено зарядно устройство ще можете вероятно да ги ползвате поне 4 или 5 години без сериозно занижаване на параметрите (имам предвид белите).
                  Не на последно място факт е, че Саньо неслучайно са избрани да произвеждат акумулаторни батерии за много други фирми, продаващи ги с тяхната си марка, като например: Панасоник, Варта, Енергайзър, Канон, Никон, Кодак, а даже и Унирос (те произвеждат също нелоши такива, даже преди няколко години пуснаха тяхна серия Хайбрио, с нисък саморазряд (имам даже и такива, до вече са на доизживяване), но няколко месеца след това ги замениха с такива, произвеждани от Саньо) и др.
                  Доста повече по темата (ако ви се четат петдесет и няколко страници) сме писали аз и колегите, но в друг форум:
                  http://hardwarebg.com/forum/showthre...8%D0%B8/page52
                  Ако има още въпроси - питайте смело !

                  Коментар


                  • #10
                    От: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

                    Така и така е повдигната темата - дисквалифицирам Immedion. От излизането на eneloop на пазара имам все още останали 4 или 6, работят заедно с новите и резултатът от всяко зареждане е предсказуем. Доста бройки ми откраднаха, но нито една не съм изхвърлил като негодна. От 8 Immedion които взех през 2009-2010 не е останала нито една.

                    Коментар


                    • #11
                      От: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

                      Има ли такива на Саньо, които стават за рециклиране на 12 волтов пакет за аку-бормашина?
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

                        А защо няма масово литиеви акумулатори за тези цели /R6/, като има вече такива автомобилни, на които им дават да не се променят параметрите им ако стоят 1 год и повече от 1000 цикъла?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

                          За Майстора:
                          Зависи какви амперчасове ти трябват и в каква форма са оригиналните.

                          Коментар


                          • #14
                            От: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            А защо няма масово литиеви акумулатори за тези цели /R6/, като има вече такива автомобилни, на които им дават да не се променят параметрите им ако стоят 1 год и повече от 1000 цикъла?
                            То има. Ама от тях само проблеми - все се намира кой да ги навре в устройство, което изпада в пълен ступор от 3 пъти по-високо напрежение.
                            Поради това масовите литиево-йонни са 18650.

                            Коментар


                            • #15
                              От: NiMH батерии с малък саморазряд, нещо особено практично...

                              Аз ползвам няколко на Turnigy (http://hobbyking.com/hobbyking/store...Batteries.html) от тези с нисък саморязряд. Водят ги LSD (low self discharge). За сега е само от година, но зареждачката е умна и показва колко aH е набутала в батериите. Съответно стареене не съм забелязал. А и за цената си са уникални .

                              А тия (hobbyking) предлагат и доста LiPo батерии. Със всякакви форми, капацитети и конфигурации. От това което съм разбрал са един от най-евтините качествени източници на батерии. 18650 купувани от dx.com (уж читави) си заминаха, ама zippy и turnigy-тата от hobbyking държат още доволно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X