Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втулки за амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Втулки за амортисьори

    колеги , разбити са ми долните втулки на предните амортисьори. бихте ли ме насочили от къде да си ги купя .джипа е паджеро '94г амортисьорите са с реглаж от купето
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

  • #2
    До: Втулки за амортисьори

    Чест проблем с много просто решение - тампони от амортисьори на лада....
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #3
      До: Втулки за амортисьори

      ще пробвам ,мерси
      емил златков
      паджеро 2.5тд
      ве стром 650

      Коментар


      • #4
        До: Втулки за амортисьори

        днеска в сервиза видяхме че предния ляв амортисъор ми е разбит долу - лежи на носача от неизвестно колко време.

        Доколкото разбрах дори е завартян болта настрани, демек сигурно е скъсан, и естествено майсторите викат ще се сменя (дори искат предните два направо), но по-принцип всички майстори имат навика да сменят наред, така че не се впечатлявам... ако някой разбира за какво говоря и е правил подобно нещо на паджеро I, нека сподели.


        Инак ми писна от правене на тая предница- има няма през половин година нещо сменям. Има преден горен шарнир(отдясно) за смяна, както и може би паразитен хебел вляво!

        кажете какви марки/модели/откъде да взема че да ме искарат по-дълго! то това не е възможно, фиат да имах нямаше толкоз често да го правя.

        Коментар


        • #5
          До: Втулки за амортисьори

          Първоначално публикуван от dreado Преглед на мнение
          днеска в сервиза видяхме че предния ляв амортисъор ми е разбит долу - лежи на носача от неизвестно колко време.

          Доколкото разбрах дори е завартян болта настрани, демек сигурно е скъсан, и естествено майсторите викат ще се сменя (дори искат предните два направо), но по-принцип всички майстори имат навика да сменят наред, така че не се впечатлявам... ако някой разбира за какво говоря и е правил подобно нещо на паджеро I, нека сподели.


          Инак ми писна от правене на тая предница- има няма през половин година нещо сменям. Има преден горен шарнир(отдясно) за смяна, както и може би паразитен хебел вляво!

          кажете какви марки/модели/откъде да взема че да ме искарат по-дълго! то това не е възможно, фиат да имах нямаше толкоз често да го правя.
          Колега има еди производител от Япония - 555 - в София са по 55 лева шарнирите, защото горни и долни излизат еднакви на каталога!
          Късмет с частите и много безаварийни километри!

          Коментар


          • #6
            До: Втулки за амортисьори

            Първоначално публикуван от dreado Преглед на мнение
            днеска в сервиза видяхме че предния ляв амортисъор ми е разбит долу - лежи на носача от неизвестно колко време.

            Доколкото разбрах дори е завартян болта настрани, демек сигурно е скъсан, и естествено майсторите викат ще се сменя (дори искат предните два направо), но по-принцип всички майстори имат навика да сменят наред, така че не се впечатлявам... ако някой разбира за какво говоря и е правил подобно нещо на паджеро I, нека сподели
            Aз съм го правил. Идеята взех от тук, обаче не ми харесаха тампончетата от Лада (май бяха?) късаха се и сложих на тяхно място търкалящи лагерчета. И край. Но беше отдавна и нито съм снимал, нито помня номерата на лагерчетата. Масово се хвърлят здрави амове на Паджеро 1 поради този проблем, слабо място е, обаче на мен такива не ми минават

            Коментар


            • #7
              До: Втулки за амортисьори

              колега Паджеровод, нали знаеш какво е отношението на нашенските сервизи към клиента, ако отида при тях с алтернативна идея ще бъда осмян и отхвърлен. Дай да го направим някой ден заедно (: тамън ще запознаем кучетата (:

              Коментар


              • #8
                До: Втулки за амортисьори

                Първоначално публикуван от dreado Преглед на мнение
                Дай да го направим някой ден заедно (: тамън ще запознаем кучетата (:
                Само че ще е по-нататък, защото утре лягам под ножа (операция) и известно време няма да мога да се търкалям в канала...

                Коментар


                • #9
                  До: Втулки за амортисьори

                  късно виждам отговара! успех под ножа и безавариийно възстановяване.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Втулки за амортисьори

                    Преди Паджерото имах Фероза-там имах същия проблем-реших го с поставянето на втулки от мерцедес,немога да ти кажа какъв модел щото и от магазина не ми казаха,ама аз си измерих размера и пробвах и така се получи.От тогава немам грижи-11 лв. мисля ,че е бройката и влизат бая със зор!!!Успех!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Втулки за амортисьори

                      можеш ли да ми покажеш горе долу как изглеждат тези на мерцедеса?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Втулки за амортисьори

                        Ще снимам утре и ще пусна-може е за други да е полезно!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Втулки за амортисьори

                          докато чакаме колегата MimoLinori да покаже неговото решение на въпроса, искам да попитам гледайки линка на Паджеровода



                          за да се хване това чудо за носача, дупки ли му пробививаме?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Втулки за амортисьори

                            Според мен планката с втулката и болта се слага на мястото на другата джаджа. Ще го пробвам и при мен.Много сериозно захващане изглежда.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Втулки за амортисьори

                              къде в Пловдив мога да намеря някой който да вземе размерите и да ми направи подобна планка, идейно е но аз нямам способностите сам да я изработя?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X