Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TERCEL vs SHUTTLE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TERCEL vs SHUTTLE

    Колеги,има ли някои наблюдение над тези две 4х4 коли,нещо плюсове и минуси,знам че имат 4х4 плюс понижаваща предавка,.
    SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

  • #2
    Re: TERCEL vs SHATTLE

    Първоначално публикуван от BOBI_27M
    Колеги,има ли някои наблюдение над тези две 4х4 коли,нещо плюсове и минуси,знам че имат 4х4 плюс понижаваща предавка,.
    Боби ти от от трън та на глог (от панда 4х4 та на терсел 4х4)

    виждал съм Терсел от старите има бавни. Но никакъв офф-роуд носачите са си като на лека кола.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      ..

      Нима има място за сравнение между италянска караджаика и японска машина???Аз по принцип сам фен на Германските/Опел,АУДИ-А-сериите/но карал съм 1м shattle,ами приказка кола,харчи малко за 110к.с.,а върви и е мн стабилна на пътя.Един братовчед сега взе терцел 87г 1,5б все едно от магазина/ама е 3000лв/
      SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

      Коментар


      • #4
        100% позитивни отзиви за Шатъл 1986 1.5 12v, притежавам я от 11 години, внесена от Швейцаря, над 100 х.км сме и навъртяли, най големия дефект- счупена торсионна щанга, иначе само консумативи са сменяни регулярно, в последните години колата се използва за работна - 8-10 торби цимент, дървен матерял и т.н, като от 2 сезона я ползвам за лов- по Родопите, "пътищата" са доста off там, така че за лек офроад става като се има предвид понижаващата предавка и 4х4, забравих да спомена че и направих сиромашки "тунинг"- който повдигна колата и съм доста доволен- сменени задни прожини с по високи/неизвестно от каква кола бяха/+ задни аморт. от москвич алеко/delfi/ , натягане на торсионните щанги отпред, планирам и джанти 14 цола със 185R14, общо взето като за 1-2к.лв става!
        Disco II td5
        2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
        planed: air locker, rear D44bumper

        Коментар


        • #5
          ...

          Благофаря на Иваномир,мен ме интересува по-новата 1,6 16в,твоята е била с бутон за задното ако не се лажа,аз искам по-новата.като и за терцела ме интересува 1,5б а не старото 1,4.Много сам запален по шатала,обаче тази на братчеда ме е омотала,като нова е.
          SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

          Коментар


          • #6
            по новиа шатъл е "риал таим 4х4", задняи мост зацепва само при забоксуване,предното окачване е на пружини, като вървеж в по добра но като проходимост едва ли, има междинки 88 -89 старото купе и трансмисия с мотора 110кс, е това е добрия шатъл, а се сетих и че новия вътре е доста по тесен от стария!
            Disco II td5
            2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
            planed: air locker, rear D44bumper

            Коментар


            • #7
              ..

              А Терцел 1,5 86-7г с какво задвижване е?
              SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

              Коментар


              • #8
                По начало хондата е постоянно зацепена говоря за тази хонда която е след88г.с д16 мотор . А също така може да се отцепва задния мост има малко лостче на скоростната кутия което се намира близо до привода на километража .Също много трябва да се пази от прегряване защото мотора си отива.
                Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                тел. 0898327627
                Радослав

                Коментар


                • #9
                  Сега да кажа аз за ШАтъла след 89 с 16В, имам я от година и половина и съм страшно доволен, много удобна кола и стабилна. За проходимост в сняг и кал е невероятна обаче е нисичка, засега съм я качил на Ласса зимна шарка 14" със размер 75 на 180 или нещо подобно не ми се слиза да я погледна, това е максимума вече почва да опират в подкалниците.
                  Ползвам я за ходена на балканската къща 5 км преход по нещо което е трудно да се каже останки от някогашен път с огромни копки и след това 2 дерета и жълта кал-просто назад не знае.
                  Място за товарене бол, гние от задните врати назад много-не знам как са го изчислили обаче при всички е така.
                  Реал Тима може да се изключва но не съм го правил, малко обичам да карам бързичко и вече 2 пъти в опасни завой и на камъчета при преплъзване ме спасява от ходено в шанеца.
                  Значи щом търся още една за части предположи дали съм доволен.
                  А частите не са евтини но пък са качествени, днес дори един приятел с Астра караше след мен и цитирам "На твоето каране Астрекът да се е разпаднал" -е аз предната ми бе астра и почна да се разпада
                  УФ КАто реклама на Хонда Шатъл ако намеря снимки ще кача да се похваля де я юркам.
                  ОК!НАслука
                  ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
                  Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

                  Коментар


                  • #10
                    ...

                    Ясно и мерси,а никои ли не кара терцел?
                    SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                    Коментар


                    • #11
                      Виждал съм във форума и снимки на такава тойота добре представила се в сняг, нещо от рода на спасителна акция бе заглавието.
                      А има модели с допълнително лостче -така че предполагам и проходимостта е по добра от на хондата.
                      Ще поживеем и нея ще пробваме
                      За субару с боксеров двигател и дълга база /пак е от този род на външен вид/съм виждал и чувал много положителни отзиви.
                      ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
                      Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

                      Коментар


                      • #12
                        ...

                        Точно за този терцел с допалнителното лостче имам впредвид,даже има вътре някави урудки за наклона да измерват
                        SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                        Коментар


                        • #13
                          ..

                          А шатала и Терцела дали могат така като Субару-то?В смисал кола като Терцела има лостче за задното,а дали може да се кара постоянно на това положение?
                          SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                          Коментар


                          • #14
                            В какъв смисъл само на "това положение"?
                            При шатъла с ключ отпред нейде се ровищ да изключваш но не съм се занимавал.
                            При по стария модел от вътре с бутон , абе и това че е по лек го прави по проходим от този 16V.
                            Ако ти е за проходимост вземи стария че и по моргите има части за него докато за по новия е направо супер ЛИПСА
                            ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
                            Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

                            Коментар


                            • #15
                              .....

                              Аз почти съм се навил на Терцел-а,"това положение" имам впредвид ръчката вътре за задното,дали може да се кара постоянно на задно,т.е. на 4x4,да речем 1-2км.
                              SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X