Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лов на сърна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Лов на сърна?

    Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
    Цецо ти си по прасетата. мани ги тия ципи така им викаме при нас. наслука тази седмица.
    Не са ми интересни сърните, просто икам да знам къде в България се ловува групово на сърна.
    Весела КОЛЕДА на тези които не ловуват групово на сърна и да сте ЖИЛАВИ и здрави за да се грижите за дивеча който ни прави щастливи по време на ловния сезон, НА СЛУКА!
    Цветан Петров
    "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
    0888865583

    Коментар


    • #32
      До: Лов на сърна?

      Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
      Не са ми интересни сърните, просто икам да знам къде в България се ловува групово на сърна.
      Весела КОЛЕДА на тези които не ловуват групово на сърна и да сте ЖИЛАВИ и здрави за да се грижите за дивеча който ни прави щастливи по време на ловния сезон, НА СЛУКА!
      На слука. и весели празници на всички.

      Коментар


      • #33
        До: Лов на сърна?

        Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
        Няма ли друго за отстрел,че точно наи-красивото и беззащитно животно трябва да гръмнете. Или не ви се хабят патрони за чакали,лисици и подивели кучета.Ако някой съм обидил, да извинява,а ако започне да мисли като мен с удоволствие ще му стисна ръката.
        Не бих казал, че са толкова беззащитни.
        В нашата дружинка имаме случай на две пукнати ребра и доста синини от един сръндак.
        Колкото и невероятно да звучи.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #34
          До: Лов на сърна?

          Гледах един клип в който подивял елен направо стъжни живота на един ловец.И аз не вярвах ,но всичко си беше истинско. Зора какво ли не прави ??

          Коментар


          • #35
            До: Лов на сърна?

            Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
            Гледах един клип в който подивял елен направо стъжни живота на един ловец.И аз не вярвах ,но всичко си беше истинско. Зора какво ли не прави ??
            Ето питомен имали освем този на Дядо КоледаВЕСЕЛА КОЛЕДА и Наслука
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #36
              От: Лов на сърна?

              В дружинката, в която ловувам (към Ловно сдружение Руй, Трън) в последните две години получаваме разрешение за групов отстрел на сърна. Всичко е си е съвсем официално, според действащото законодателство.

              Между другото, доколкото съм запознат с практиките на ловните стопанство, то те също се съобразяват с различните периоди в годината и не си позволяват отстрел, по което и да е време, без значение за какъв дивеч става въпрос.

              Нямам нищо против мнението на хората, които не разбират лова, а даже някои от тях са върли противници. Ловното дело е второто нещо след най-старата професия вероятно, но и двете си имат противниции. Лошо, че малко от противниците си задават въпроса колко грижи полагат някои ловци за дивеча, а в същото време с охота хапват от "хуманно" закланото прасе на село. За съжаление голяма част и от природозащитниците са такива, само за да изявят някъде "уж" гражданаската си позиция от типа "не сечете гората". Само никой не си задава въпроса колко саморасли гори има за последните 20-30 години, как се отразява това на дивеча, има ли достатъчно пасища за домашните животни и т.н. Друг е въпроса, че има безразборна и бракониерска сеч, ама природозащитниците, за които споменах не са се събрали нито веднъж да блокират някоя цигенска каруца някъде, ама са готови да седнат по средата на Орлов мост.
              Изивнявам се за отклонението...поне и колегата със сърнешкия въпрос има един отговор в полза на баса си

              Коментар


              • #37
                От: Лов на сърна?

                А аз си спомням,че лектора ни каза,че на едър дивеч групово се ловува само на дива свиня.
                ROCK ON

                Коментар


                • #38
                  От: Лов на сърна?

                  Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                  Здравейте колеги ловджий!Незнам за това и питам.Има ли прериод когато е разрешено обстрелването на сърни,или е абсолютно сабранено?
                  Здравейте колеги,
                  Случайно прочетах тук статията и той като имам регистрация искам да попитам нещо но преди това да разкажа следната история.Вчера в един слънчев следобед си бях на вилата в балкана и отидах да се разхождам из едни ливади .печеше хубаво слънце и аз и кучетата се излежавахме на една поляна.По едно време се чуха някви пукотевици от пушки и лай на кучета.Поляните са на около 400 500 метра от махалата в която ми е вилата а лова е започнал почти в нея.Та няколко ловци в викове,пуканици и гонене на кучета явно гониха сърни,защото след 5 минути от долу от дерето избяга първата сърна.Аз реших че на поляната не е хубаво да стоя щото тия ловджийски пияни лъкински тикви може да не ме видят и да ме застрелят примерно както стана преди 10 тина дни в Тополово пак с други ловджии и се изтеглям надолу.И по едно време на границата на ливадата и гората чувам че отдолу идва животно и то доста мощно издава звуци при движение.Помислих че е диво прасе и си вързах кучетата че са доста големи да не стане бой я с дивото прасе я с кучето на ловджиитте.Отдолу от гората излезе сърна простреляна в тънката част на дестия крак бягаща само на 3 крака.Явно беше в шок щото се спря на 10 15 метра отстрани на мен въпреки че ме виждаше много добре.Но крака и се вееше сякаш нямаше кост а просто се държи на самата кожа.Тая гледка много ме ядоса отидах долу и се скарахме с ловджиите що пукат в селото и що пукат по сърни те явно се уплашиха дори си заебаха и кучето.Имам още една подобна случка с един гамен дето стреляше в двора на комшиите тича и стреля щото вдигал животни.Кво ли ще стане както тича и стреля нагоре ако се спъне и примерно стрелне напред.Та от такива пиянки и въшкари правещи лова средство за набавяне на едно две кюфтета нямам положително мнение към ловджиите.Дайте мнение кво трябва да се направи за да се прекратят тия изпълнения на пияната лъкинска дружинка поне в моя район
                  Toyota 4runner
                  3000cc V6

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лов на сърна?

                    Първоначално публикуван от andon1980 Преглед на мнение
                    Здравейте колеги,
                    Случайно прочетах тук статията и той като имам регистрация искам да попитам нещо но преди това да разкажа следната история.Вчера в един слънчев следобед си бях на вилата в балкана и отидах да се разхождам из едни ливади .печеше хубаво слънце и аз и кучетата се излежавахме на една поляна.По едно време се чуха някви пукотевици от пушки и лай на кучета.Поляните са на около 400 500 метра от махалата в която ми е вилата а лова е започнал почти в нея.Та няколко ловци в викове,пуканици и гонене на кучета явно гониха сърни,защото след 5 минути от долу от дерето избяга първата сърна.Аз реших че на поляната не е хубаво да стоя щото тия ловджийски пияни лъкински тикви може да не ме видят и да ме застрелят примерно както стана преди 10 тина дни в Тополово пак с други ловджии и се изтеглям надолу.И по едно време на границата на ливадата и гората чувам че отдолу идва животно и то доста мощно издава звуци при движение.Помислих че е диво прасе и си вързах кучетата че са доста големи да не стане бой я с дивото прасе я с кучето на ловджиитте.Отдолу от гората излезе сърна простреляна в тънката част на дестия крак бягаща само на 3 крака.Явно беше в шок щото се спря на 10 15 метра отстрани на мен въпреки че ме виждаше много добре.Но крака и се вееше сякаш нямаше кост а просто се държи на самата кожа.Тая гледка много ме ядоса отидах долу и се скарахме с ловджиите що пукат в селото и що пукат по сърни те явно се уплашиха дори си заебаха и кучето.Имам още една подобна случка с един гамен дето стреляше в двора на комшиите тича и стреля щото вдигал животни.Кво ли ще стане както тича и стреля нагоре ако се спъне и примерно стрелне напред.Та от такива пиянки и въшкари правещи лова средство за набавяне на едно две кюфтета нямам положително мнение към ловджиите.Дайте мнение кво трябва да се направи за да се прекратят тия изпълнения на пияната лъкинска дружинка поне в моя район
                    Другия път като стане така се обаждаш на Полицията ако нямаш номер на горските а те ще им се обадят!
                    Не се наядоха тези МЕСАРИ!!!
                    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                    "Mud Angels" Stara Zagora

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лов на сърна?

                      Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                      Другия път като стане така се обаждаш на Полицията ако нямаш номер на горските а те ще им се обадят!
                      Не се наядоха тези МЕСАРИ!!!
                      На 112 от опит.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лов на сърна?

                        И там да е
                        Ама не ги оставяйте да браконерстват!
                        Всеки трябва да дъде наказван за деянията си!!!
                        Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                        Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                        "Mud Angels" Stara Zagora

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X