Обява

Свий
Няма добавени обяви.

идея за джип с нисък разход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: идея за джип с нисък разход

    от споменатите в началото на темата, РАV4 не е особено икономична... може да се побългари с АГУ...
    До колко пари можеш да отделиш?
    вече излизат на пазара 4х4 от по-новата генерация, които са доста икономични Нисан Х-трейл и др. дизели...

    ако пък се прежалиш и вземеш десен волан, с разликата в парите може да купиш бензин за 2 години напред...
    Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 23-09-09, 14:39.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      До: идея за джип с нисък разход

      не е много джип но смятам,че ще ми свърши работа
      спрях се на рено сценик 4х4 ако имате впечатление от такова возило ще съм благодарен да споделите + и - му

      Коментар


      • #18
        До: идея за джип с нисък разход

        Сценик?
        Много и то много големи проблеми.
        Първо са сбирщина от различни модели на рено.Второ части за тях няма, ако има са на баснословни цени.Бензиновият вариант - постоянни проблеми с електрониката.Дизеловият-също не е цвете.Видимост напред-гадна-колонките ти крият поне по 30 градуса в двете посоки.Задължително си пускаш силно музика и се клатиш наляво-надясно в такт-да си мислят че се кефиш на музиката а не че нищо невиждаш.Назад- паркирането е забавление, наистина нищо невиждаш.Интериора - пълно дърво, дрънкат пласмасарии...
        Пример - разбито каре на кардана- предлагат ти кардан?Цената не се сещам точно в момента ама....Става каре от някакъв бус на мерцедес за около 30лв.
        И така се почва едно побългаряване....

        Коментар


        • #19
          До: идея за джип с нисък разход

          Е, каре се купува по размер, от край време. Това си е универсална част. Не е побългаряване.

          Иначе за останалото - и аз съм на същото мнение. Един комшия има, та съм разглеждал. Не ми харесва никак.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: идея за джип с нисък разход

            Аз пък карам такова от доста време и като изключим, че паркирането назад си е наистина приключение, макар и по-голямо, отколкото с другите две в подписа ми (резервна гума отзад = влошена видимост, какво да се прави), за другото съм точно на обратното мнение, ама аз моето го взех на доста малко километри и си го поддържам както трябва. До тук единствения проблем, който съм имал е клеясали клеми на датчика на Хол. За 20 лева ги почистиха в официалния сервиз, хем бях отишъл да купувам направо нов, но бяха чак изненадващо коректни . Това е и предимството на Рено в България, в официалния сервиз цените на частите са по-ниски, отколкото за разни браки при арабите . Видимоста напред е прилична, е да колонките са малко дебели, но са под ъгъл, то няма новя кола, минала разните NCAP-ове, при която да са по-тънки. В момента моето е на 90 000 км, предимно по български пътища (и украински, т.е. още по-ужасни), ново е купувано тук, все още нищо не се е раздрънкало, а разположението на уредите, поне на мен ми е много удобно. Моето няма ESP, за сметка на това виското и тракшън контрола се държат много адекватно, за разлика от разни други паркетници, при които повече пречат при завои и катерене на заледени баири.

            Обаче си е висока лека кола, за по-сеиозно изкарване извън пътя и дума не може да става. Предно окачване, кормилни накрайници и т.н., са си като на лека кола. Задното уж е усилено, в сравнение с обикновенния Сеник, ама...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #21
              До: идея за джип с нисък разход

              Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
              Вэеми си бенэинова и я гаэифицирай
              И аз съм на това мнение. 10-12 на 100 газ е доста по добре от 8.5 на 100 нафта.
              Да не говорим, че си има газифицирани вече на добри цени в мобилето. И моята тук:
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...832#post828832
              Последно редактирано от Beco; 26-09-09, 10:32.

              Коментар


              • #22
                До: идея за джип с нисък разход

                Основното за което купихме нашата кола (виж подписа) беше приемливия раход на гориво. При средна скорост от 110-120 км/ч магистралния разход е около 7 л/100 км. За градски условия е около 10.5...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #23
                  До: идея за джип с нисък разход

                  Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                  Сценик?
                  Много и то много големи проблеми.
                  Първо са сбирщина от различни модели на рено.Второ части за тях няма, ако има са на баснословни цени.Бензиновият вариант - постоянни проблеми с електрониката.Дизеловият-също не е цвете.Видимост напред-гадна-колонките ти крият поне по 30 градуса в двете посоки.Задължително си пускаш силно музика и се клатиш наляво-надясно в такт-да си мислят че се кефиш на музиката а не че нищо невиждаш.Назад- паркирането е забавление, наистина нищо невиждаш.Интериора - пълно дърво, дрънкат пласмасарии...
                  Пример - разбито каре на кардана- предлагат ти кардан?Цената не се сещам точно в момента ама....Става каре от някакъв бус на мерцедес за около 30лв.
                  И така се почва едно побългаряване....

                  колега направо ме разубеди на 90%
                  а сега де ???

                  Коментар


                  • #24
                    До: идея за джип с нисък разход

                    Първоначално публикуван от jey Преглед на мнение
                    колеги,кое е по добър избор
                    RAV4 стария модел96-98,HONDA или KIA SPORTAGE 2.0 diesel
                    по принцип да е дурако устойчиво и да гори по-малко
                    рибар съм и черните пътища са ми повечко
                    мерси предварително
                    Subaro E10, E12, Libero или Джъсти - за риба това са автомобилите.

                    Коментар


                    • #25
                      До: идея за джип с нисък разход

                      Първоначално публикуван от jey Преглед на мнение

                      колега направо ме разубеди на 90%
                      а сега де ???
                      ако позволиш да те разубедя за останалите 10% - със сценика без климатик на дъждиво/мъгливо време хептен нищо няма да виждаш от запотяването на стъклата. А освен вече описаните проблеми, това беше модела на Рено с най-много проблеми с компютрите...
                      имаше и доста хора с разтекъл силикон от 4х4то от влизане в ниви (помня 2-3 случая)

                      аз бях с много добри впечатления от хондата (СРВ 2003 бензин) на асфалт в града (малко < от 10л/100 при здраво юркане), на черно не знам как се държи - но за риба ми се струва, че ще става и сигурно ще е в тези граници (8-9/100)

                      Коментар


                      • #26
                        До: идея за джип с нисък разход

                        отказа стана 100% а иначе ми харесваха
                        май ще е Honda
                        между другото предложиха ми едно исузу от Швейцария и тука само техно теста станал 980лв и отделно мито и 10% и ДДС 20% малеее какво става накрая

                        Коментар


                        • #27
                          До: идея за джип с нисък разход

                          За Honda-та - преди да купуваш, разгледай една отдолу. По-скоро отзад. Клиренса май няма да ти хареса. На мен поне никак. Предпочитам RAV-4 пред това, при това без никакво колебание.

                          ПП: Става въпрос за RAV 4 "междинка". Не знам кои години са, ама са след 2000-та със сигурност.
                          Последно редактирано от sparkybg; 01-10-09, 13:09.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            До: идея за джип с нисък разход

                            Първоначално публикуван от sparkybg
                            Предпочитам RAV-4 пред това, при това без никакво колебание.
                            Проблемът с равките е дефицита на чаркове или по-скоро цените им. Ето примерни цени за Хондата първа генерация:

                            1. Биалетки - 30 лв предни/задни.
                            2. Тампони задни носачи - 60 лв оригинални.
                            3. Амортисьори - около 80-100 лв.
                            4. Съединител 3 части - 290 лв.
                            5. Водна помпа - 70-80 лв.
                            6. Ремък ангренажен - 40-50 лв.
                            7. Ролка - 50 лв.
                            8. Шарнири на носач долни - 20 лв.
                            9. Сегменти - 70 лв (Ибей)
                            10. Сегменти + бутала - 150 лв (Ибей)
                            11. Хидравлична рейка - 400 лв (Ибей)
                            12. Комплект клапани - 130 лв (Ибей)
                            13. Външно каре + полуоска + вътрешно каре - 200 лв (Ибей)
                            14. Кит предно окачване - 380 лв (Ибей)
                            15. Гуми Бриджстоун Дюлър/Близак - 170-180 лв (Интернет)

                            Горепосочените цени от Ибей/Интернет включват и доставката. Когато избирах преди време Хондата проучвах цените на частите, понеже първо вземахме стара кола, второ ползваме я чат пат за черно. Смело заявявам, че след Лада Нива, ЦРВ първа генерация има най-евтини части като за машина 4х4.

                            П.С. Просветът е 20 см, колко е на Рав-а?
                            Vitara 2.0 V6
                            Honda CRV (Gen 1)
                            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                            ВАЗ 2131

                            Коментар


                            • #29
                              До: идея за джип с нисък разход

                              Каква цена си определяш за покупката?

                              Коментар


                              • #30
                                До: идея за джип с нисък разход

                                Нямам RAV4. Не знам за поддръжка, може и да си прав. Тойотите обикновено наистина са с по-скъпи части.

                                Понеже стана дума за части, ето и за тераното, по твоя списък:
                                1. Биалетки - 20 лв предни/задни. (оригинални - 40/50)
                                4. Тампони горен носач - 2x25лв оригинални.
                                2. Преден тампон долен носач - 60 лв оригинален.
                                3. Задни тампони долен носач - 2x25 лв оригинални, или 2х10лв неоригинални. Реално до към 200000км по предницата се сменят само тия, веднъж, на около 100000.
                                5. Амортисьори - не знам но пак някъде там 80-100 лв.
                                6. Съединител 3 части - пак толкова от eBay - около 300лв.
                                8. Ремък ангренажен - няма с колела е
                                9. Ролка - няма пак заради колелата
                                10. Шарнири на носач долни - 40 лв.
                                11. Шарнири на носач горни - 40 лв.
                                12. Кормилни накрайници - между 20 и 30 лв. от UK
                                13. Пълен ремонтен комплект предна главина - 70лв. от UK. Оригинален - около 100лв на страна - това са 3 семеринга и 3 лагера.
                                14. Външно каре + полуоска + вътрешно каре - тук определено съм по-скъп, но се сменя предимно поради скъсани маншони. Виждал съм няколко на по 200 и кусур хиляди, с оригиналните си.
                                15. Накладки - предни и задни - около 150лв общо.
                                15. Гуми - каквито си харесаш. Започват от около твойте пари в интернет.

                                Та виждаш че разликите не са огромни. А въпроса е и колко често се сменят.

                                Конкретно какво недолюбвам в CR-V-то - много виси тоя заден диф, неговата кожа. На RAV4 първа генерация пък отзад са набутали едни тънки щангички, че и ниско при това - не ти е работа. Не помня при вторите как беше, но май вече ги нямаше.

                                Бе де да знам. Точно тоя клас автомобили ми е малко мътен като предназначение.
                                Последно редактирано от sparkybg; 01-10-09, 22:29.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X