Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

    При избор за КНО се спрях на горните две възможности ...ако някой може да помогне ...коя е по подходяща с оглед на ежедневно скрито носене ? Опитал съм и GLOCK-19 но ми е неудобен стои някак хлабаво в ръката, също така CZ-75 няколко модификаций удобни направо "лепнат" но са тежки и големички, Walther P-99 просто го няма в продажба поне тук.
    DUM VIVIMUS VIVAMUS

  • #2
    До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

    И двете са нови оръжия, които още не са се доказали напълно. Не са им "лъснали" още недостатъците дето се вика. В същото време и двете не са от най-малките оръжия и всеки "компакт" може да ги бие в съревнованието по скрито носене.
    Имах възможност да стрелям и с двата и въпреки, че с ЧЗ-то направих по-добра група, лично моя избор би наклонил везните към H&K. Струва ми се някак по-изпипан, по-добре ми ляга както на ръката, така и на сърцето, докато ЧЗ-то ми стои някакси по пластмасово.
    Пробвай ги и си избери. Няма да се жениш за него, така че винаги можеш да го смениш с някой друг.
    Успех!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #3
      До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

      Благодаря за съвета ....няма как да ги пробвам тук...но впечатленията който получих докато ги разглеждах в магазина напълно се покриват със съвета ти. CZ на външен вид изглежда компактно но .....когато го хванеш е малко ъглово и неудобно .....Колкото до брака , ами общо взето това "желязо" прекарва повече време близо то теб отколкото жената .....статистически погледнато
      DUM VIVIMUS VIVAMUS

      Коментар


      • #4
        До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

        За мен H&K е по-добрия избор, но нямам реално опит с CZ-то. При H&K имаш три възможности да си го напаснеш на ръката и общо взето е средно удобен за носене. И аз съм фен на Walter P99, но съответно и цената е друга. Аз би те посаветвал да стреляш и с трите и да видиш как ще ги усетиш при стрелбата - при мен това беше водещо при избора.

        Коментар


        • #5
          До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

          Да стрелям и стрите би било идеалното решение ..........проблема е че в Бургас има едно стрелбище за КНО в което имат Макаров, Викинг и Аркус ........, за това и поисках съвет ....благодаря за помоща !
          DUM VIVIMUS VIVAMUS

          Коментар


          • #6
            До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

            Пластмасовите пистолети са извращение. Това е път към безалкохолната бира и надуваемите жени!

            Коментар


            • #7
              До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

              H&K са с полигонални цеви и са много лесни и удобни за чистене.

              Дали е пластмасов, голям или малък, всички пистолети правят едно и също - правят дупка.
              Трябва да ти е удобен на ръката и за носене, и, най- вече, да можеш да си служиш с него.
              Зима иде

              Коментар


              • #8
                До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

                Взимай Хеклера и изобщо не се чуди. На теб, както и на повечето, ти трябва пистолет за носене, а там полимерните са ненадминати - хем леки, хем от потта лятото нищо не им става.

                Освен горното, декокерът му е много приятен и полезен, веднъж като свикнеш, а удобството в ръката е над всички алтернативи в класа.
                Последно редактирано от Obersturmbahnfuehrer; 22-09-09, 11:06.

                Коментар


                • #9
                  До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

                  huko , Obersturmbahnfuehrer - благодаря и на двама Ви. Obersturmbahnfuehrerсамо с едно не съм съгласен с теб "На теб, както и на повечето, ти трябва пистолет за носене" - аз както и надявам се всички много ама много силно се надяваме да си останем само с носенето .....нали така ! Не говоря за стрелбищата или спорта .....говоря за реалния живот !
                  DUM VIVIMUS VIVAMUS

                  Коментар


                  • #10
                    До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

                    Вземи си Хеклера, ням да сбъркаш, стрелял съм и с двата, Хеклера е по-добър, но пък и цената е по-висока!

                    Коментар


                    • #11
                      До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

                      marksman благодаря , какви са ти впечатленията от двата модела , цената не ме притеснява, разликата в ценово отношение е минимална.
                      DUM VIVIMUS VIVAMUS

                      Коментар


                      • #12
                        До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

                        H&K P-30 ще е ...... сега остава да си го получа обратно след прострелката за да преценя дали съм бил прав ......къде мога да намеря аксесоари за този модел ....
                        DUM VIVIMUS VIVAMUS

                        Коментар


                        • #13
                          До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

                          Първоначално публикуван от PROTECTOR Преглед на мнение
                          H&K P-30 ще е ...... сега остава да си го получа обратно след прострелката за да преценя дали съм бил прав ......къде мога да намеря аксесоари за този модел ....

                          Точно за този модел, не виждам какви аксесоари ти трябват освен няколко различни кубура. Пистолетът е доста "завършен".
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #14
                            До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

                            Да но тази релса отпред все трябва да служи за нещо .....опитвам се да намеря лазерен целеуказател за нея ...... http://www.hkperfection.com/category/174-HK_Lasers.aspx
                            DUM VIVIMUS VIVAMUS

                            Коментар


                            • #15
                              До: CZ-75 P07 DUTY или H&K P-30 кое е по подходящо за лично КНО

                              И как точно ще го носиш с тази робокопска приставка? С кубур по поръчка? Дори с тъкъв носенето би било кошмар.
                              Светещите прибори са достатъчни според мен. Това, което липсва на пистолетът е само практиката с него.
                              Мое мнение.
                              Зима иде

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X