Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самодиагностика на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самодиагностика на Витара

    Колеги Витарата ми гръмна на газ, имам предпазна клапа на която и се беше отместила гумичката от "взрива", след като я поставих на мястото и запалих жипката и установих че ми свети чека на таблото и на бензин и на газ. Махнах клемата на акомулатора за 10 минутии след като я запалих отново след 2-3 секунди отново светна чека.
    Витарата е 1,6 16 клапана 1996г.
    Ако някой може да предостави информация за САМОДИАГНОСТИКА НА ВИТАРА но на Български. Аз намерих на Руски ,но не разбирам всичко.

  • #2
    До: Самодиагностика на Витара

    каво значи гръмна на газ?
    аз като изклуча клапана за рециклиране на газовете светва на таблото една лампичка на скоро за пред прегледа се наложи да си го вклуча пак но лапичката си светеше и за целта махам само минусувата клема за кратко и ми изчезва.
    поздрави

    Коментар


    • #3
      До: Самодиагностика на Витара

      Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
      каво значи гръмна на газ?
      аз като изклуча клапана за рециклиране на газовете светва на таблото една лампичка на скоро за пред прегледа се наложи да си го вклуча пак но лапичката си светеше и за целта махам само минусувата клема за кратко и ми изчезва.
      поздрави
      В българия караме и на газ ( пропан бутан ) сигурно си забравил ?
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #4
        До: Самодиагностика на Витара

        Само като идея, ако е заминал дебитомер - изривай инжекциите и само на газ. В представителството на Сузуки подскачат като чуят 16 клапанова на газ, това на 3 места все така. В тая тема сме дискутирали на дълго и широко:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F2%EE%EC%E5%F0

        Коментар


        • #5
          До: Самодиагностика на Витара

          Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
          ...Витарата е 1,6 16 клапана 1996г.
          Ако някой може да предостави информация за САМОДИАГНОСТИКА НА ВИТАРА но на Български. Аз намерих на Руски ,но не разбирам всичко.
          Ако годината, която си дал е на производство, а не на първа регистрация, би трябвало куплунга на диагностиката да се намира до акумулатора, първата иконка.
          Всички консуматори (парно, фарове, радио, климатик и т.н.) изключени.
          Подготвяш си една жичка, с която да дадеш накъсо контактите B и D, гледай да контактува стабилно. Набутваш я предварително в единия от тях, примерно в В.
          Даваш на контакт, изчакваш 10-15 секунди и даваш контактите на късо.
          след това гледаш как точно мига check engine.

          Първите мигания се броят за десетици, следва пауза около секунда и нещо, следващите мигания са единици. Тоест едно мигване, пауза, две мигвания са код 12 (всичко ОК).
          Между отделните кодове паузата е по-дълга, около 3 секунди.

          Изглежда объркано, но като го пуснеш, ще го разбереш веднага.

          Ако не успееш да се ориентираш от първия път, повтаряш операцията.

          Това всичкото е по данни на Аутодата, само дето не съм сигурен дали не трябваше да се окъсят контактите преди да се даде на контакт, но може и да се бъркам с по-стария модел, дето буксата е долу в краката.

          Така или иначе, няма какво да повредиш, само гледай да не объркаш контактите

          И след като приключиш, извади жичката!
          Грешките са на втората иконка.
          След като приключиш, откачаш акумулатора за десетина минути и повтаряш операцията! И ако кодовете са същите, ще умуваме нататък.
          Ако клапата на дебитомера ти е заминала, то се вижда и без диагностика, придобива много любопитна форма.
          П.П. Ако витарника е от по-стария модел, с букса в краката, там проверката е друга.
          Прикачени файлове
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            До: Самодиагностика на Витара

            Благодаря tef4o,
            направих диагностика и се оказа грешка 34, не мога да разбера каква е тази маса, според мен е изгоряло нещо вътре в дебитомера, но пък джипа работи перфектно и на бензин и на газ, само дето свети чека.

            Коментар


            • #7
              До: Самодиагностика на Витара

              Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
              Благодаря tef4o,
              направих диагностика и се оказа грешка 34, не мога да разбера каква е тази маса, според мен е изгоряло нещо вътре в дебитомера, но пък джипа работи перфектно и на бензин и на газ, само дето свети чека.
              34 е прецакан дебитомер (Mass Air Flow е начина за количествено измерване на влизащия въздх, бквално "маса, тегло на въздушния поток"), като НЕ е задължително дебитомера да е повреден наистина. Възможно е некачествено уплътняване на предпазителя (гумения пръстен или тапа, не знам как е при теб) или разместване на някоя част от въздховода или хлабава или извадена букса на дебитомера, провери внимателно. Всъщност, може и да е изваден или разхлабен маркч на сервото на спирачките, дава същата грешка.

              Е, може и да е дебитомера, ако е така, пиши с какъв си - според грешката си с клапа, погледни я като свалиш въздуховода, ако е крива си личи.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                До: Самодиагностика на Витара

                Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                В българия караме и на газ ( пропан бутан ) сигурно си забравил ?
                не съм забравил разбирасе но не ми стана ясно ,,гръмна на газ,,
                но както и да е биждам че колегата не го е грижа че някой нещо не е доразбрал.

                относно газ и тук вече има даже ти дават между 1000/1500 еврака ако си сложиш а и дочух че във Франция стига до 2000/2500
                само има един проблем нема газстанци
                поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Самодиагностика на Витара

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  34 е прецакан дебитомер (Mass Air Flow е начина за количествено измерване на влизащия въздх, бквално "маса, тегло на въздушния поток"), като НЕ е задължително дебитомера да е повреден наистина. Възможно е некачествено уплътняване на предпазителя (гумения пръстен или тапа, не знам как е при теб) или разместване на някоя част от въздховода или хлабава или извадена букса на дебитомера, провери внимателно. Всъщност, може и да е изваден или разхлабен маркч на сервото на спирачките, дава същата грешка.

                  Е, може и да е дебитомера, ако е така, пиши с какъв си - според грешката си с клапа, погледни я като свалиш въздуховода, ако е крива си личи.
                  Отново искренни благодарности за отделеното внимание, проверих въздуховода и маркучите към него, всичко е наред. Няма клапа, има някакви стърчащи елементи/незнам как се казват/, някои казват че трябвало да има тънка жица, но няма да не би да е имало и да е изгоряла?
                  А ако дърпа въздух не трябва ли да промени работата на мотора, защото той си работи перфектно, да чукна на дърво.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Самодиагностика на Витара

                    Проблема ти е в дебитомера-МАФ сензора.Най-вероятно ти се е счупила керамичната пластина.
                    На снимката-тази дългата по средата.
                    Прикачени файлове
                    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                    Коментар


                    • #11
                      До: Самодиагностика на Витара

                      Проблема ти е в дебитомера-МАФ сензора.Най-вероятно ти се е счупила керамичната пластина.
                      На снимката-тази дългата по средата.
                      Точно мислех да Ви помоля ако може някой да снима, за да видя какво е изчезнало при мен.
                      Точно така това дето стърчи при таб при мен вече го няма, има ли възможност да се смени само този МАФ сензор?
                      Ако не може, колко струва целия дебитомер и каква друга защита да сложа, ако евентуално отново гръмне ,да запази сензора?
                      Благодаря предварително!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Самодиагностика на Витара

                        Струва нов 1300 лв. в Миркат. Само пластинка не са казвали, че може да се смени.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Самодиагностика на Витара

                          Ако купуваш дебитомер, поразрови предварително из форума, че имаше посочени цени, които се различават в пъти. За ремонт - сигурно може, на мен не ми се е налагало и не знам.

                          За защита си сложи тапа, при газаджиите трябва да ги има. Представлява кръгъл клапан с много лека пружинка, по-ефективен е от гумения пръстен. И най-вече виж защо е гръмнало.
                          Успех!
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Самодиагностика на Витара

                            Благодарноости на всички!
                            Ще сложа и тази клапа, мисля че някой кабел ме е предал, времето беше влажно и вероятно в това е проблема.
                            Все пак не мисля да слагам нов/втора употреба/ дебитомер преди да съм открил виновника и да съм сложил допълнителната клапа.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Самодиагностика на Витара

                              Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
                              Благодарноости на всички!
                              Ще сложа и тази клапа, мисля че някой кабел ме е предал, времето беше влажно и вероятно в това е проблема.
                              Все пак не мисля да слагам нов/втора употреба/ дебитомер преди да съм открил виновника и да съм сложил допълнителната клапа.
                              Пак ще ти гърми,ако не си с газов инжекцион.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X