Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    255/55/18 e фабричен размер гуми и не закача никъде. 1.9 бара за нископрофилна 18-ка е смехотворно, независимо какво пише в книгите (а се съмнявам, че пише така за точно тоя размер).
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      Така пиши нзависимо от рамера и хората в колата предните все са 1,9

      WHEELS & TYRES

      7J x 16 (steel wheel)
      215/75 R16 Pirelli Scorpion S/T 107T
      235/70 R16 Michelin XPC* 105H
      235/70 R16 Goodyear Wrangler HP 105H

      7J x 16 (alloy wheel)
      235/70 R16 Goodyear Wrangler HP 105H
      235/70 R16 Michelin XPC* 105H

      8J x 16 (alloy wheel)
      255/65 R16 Goodyear Wrangler HP 109H
      255/65 R16 Michelin XPC* 109H

      8J x 18 (alloy wheel)
      255/55 R18 Goodyear Wrangler HP 109H

      Loading condition Pressure - bar
      Normal operating conditions
      Front 1.9
      Rear 2.6
      Vehicle loaded to maximum gross vehicle
      weight
      Front 1.9
      Rear 3.2

      аз за това ги правя 2.3 но дали да не ги правя 2.5 или 2.6?
      Последно редактирано от Anonaki; 09-11-15, 06:27.

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        Д2, стандартно на пружини, с 245/75/R16 Дуратрак - нямам никакви проблеми !

        Опс, имах - с резервната гума
        . Решен за 20 минутки.

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Бях се заровил да търся гуми като се бях спрял на въпросните Дуратраци (които ги дават летни във въпросния сайт) и попаднах на 2 вида BFG АТ едните летни като гореспоменатите, а другите всесезонни.
          ALL TERRAIN T/A KO
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_4222.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5694420
          AT TA KO2 RWL
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_24736.jpg
Прегледи:2
Размер:97.7 КБ
ID:5694422
          Сега вече съм раздвоен м/у Дуратраците и първите на BFG заради идеята ми да карам и в сняг.
          L.R. Discovery 2 TD5
          Suzuki SV1000

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            Горното е старата шарка на Гудрич АТ, долното - новата, която обаче не е ясно може ли вече да се купи тук.
            По отношение на снега - Дуратракът е много по-удачен от стария Гудрич, особено на втора, трета и т.н. зима. За новия Гудрич - още е прекалено нов и липсват сведения за зимното му поведение.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              И аз най на края се сдобих с Дуратрак 245/75/16. Нямам никакво мнение за тях защото времето на вън е супер слънчево, но мога да кажа, че са по-безшумни от старите ми Lassa all terrain. Само не знам защо колегата има такъв проблем (който цитирам по-долу) аз съм със стоково окачване и оригинална броня и разстоянието от бронята ми е около 3-4 пръста. При завой при дупки никъде не стърже.
              Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
              245/75/R16, това ти прави дупка на предната броня, закача на завоите, за Д2 говоря, сега съм с метална няма проблем. И не съм сигурен, но на снимката или е повдигана или ако е на въздух е на режим офф. Поздрави.
              L.R. Discovery 2 TD5
              Suzuki SV1000

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
                И аз най на края се сдобих с Дуратрак 245/75/16. Нямам никакво мнение за тях защото времето на вън е супер слънчево, но мога да кажа, че са по-безшумни от старите ми Lassa all terrain. Само не знам защо колегата има такъв проблем (който цитирам по-долу) аз съм със стоково окачване и оригинална броня и разстоянието от бронята ми е около 3-4 пръста. При завой при дупки никъде не стърже.
                И аз съм със същите и нямам проблеми. Окачването е стоковото с възд. възглавници отзад. От миналата година имам 20 хил. км, не личи да са износени.
                Струва ми се, че заради по-големия размер се появи една турбо дупка преди 1800 - 1900 оборота. Спидометъра показва с около 5 км/ч по-ниска скорост от реалната и километража отброява с 5% по кратко разстояние... да го имаш предвид ако засичаш колко ти е качил разхода

                Коментар


                • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  baro_bg, откъде се сдоби с тях и на каква цена, ако не е тайна?
                  Discovery I, 300 TDI

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                    baro_bg, откъде се сдоби с тях и на каква цена, ако не е тайна?
                    Пратих ти линк на съобщение.
                    L.R. Discovery 2 TD5
                    Suzuki SV1000

                    Коментар


                    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                      Докато се ровех да си избирам нови гуми попаднах на много нестандартен и в същото време много удобен за мен размер: 235/75/16

                      http://www.gumi14.bg/index.php?route...roduct_id=6097

                      Някой карал ли е досега с такъв размер гуми?
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        Здравейте, с фабрично диско 2 съм и гуми 255/55/r18 искам да попитам какъв размер мога да сложа по-висок и по-тесен без да опират някъде?

                        Коментар


                        • AT гуми за Диско

                          Здравейте колеги,идва зимния сезон,и предвид това че катеря и горски пътища,имам нужда от гуми за камиончето,които няма да ме изоставят в кал,коловози и сняг/респективно лед/.Ще съм благодарен на всякакви съвети за покупка,говоря за стандартен размер и възможно най-ниска цена.Преходите са ми около 100 км на ден,като около 80 са на асфалт.

                          Коментар


                          • От: AT гуми за Диско

                            Гумите за кал и коловози, сняг и лед, и с ниска цена, са на три различни рафта в магазина. Всичко останало е компромис. В твоя случай вероятно някакви всесезонки, но зимата горските пътища могат да бъдат много коварни. Тук има много теми за АТ и всесезонни гуми.

                            Коментар


                            • От: AT гуми за Диско

                              Първоначално публикуван от Tanatos123 Преглед на мнение
                              Здравейте колеги,идва зимния сезон,и предвид това че катеря и горски пътища,имам нужда от гуми за камиончето,които няма да ме изоставят в кал,коловози и сняг/респективно лед/.Ще съм благодарен на всякакви съвети за покупка,говоря за стандартен размер и възможно най-ниска цена.Преходите са ми около 100 км на ден,като около 80 са на асфалт.
                              За кал коловози и сняг (неотъпкан) стават БФГ МТ (мъд терен).
                              Ако си вземеш АТ не са толкова добри за кал и коловози но по добри за отъпкан сняг.
                              Ти си решаваш кое е по важно.
                              Иначе само за асфалта зимни гуми
                              Аз си карам Диското с БФГ АТ i зиме и лято - но в големи калища не влизам а зимата мноооого внимавам на лед и отъпкан сняг.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: AT гуми за Диско

                                Гуми за момента Goodyear Wrangler Duratrack 245/75/16 която е мека АТ гума рошава и удобна за зимата. Мека за лятото.
                                БФГ АТ старата шарка след 3-тата година е доста пластмасова но става за кал, с пуснат блокаж и бавни през зимата няма проблем, стига да не е доста дълбока кал или такава която няма стабилна основа отдолу.
                                БФГ АТ новата шарка уж е по стабилна има изнесени странични ламели за подобряване на сцеплението в кал при странично свличане, старата шарка на странично свличане не държи хич.

                                Това са мнения на колеги с който караме целогодишно с АТ гуми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X