Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Производство на дизел в домашни условия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Производство на дизел в домашни условия

    ..всичко добре ако пазаруваме от бензиностанцията. иначе нафта има и по 1.2лв. а да не говорим че срещу скромната сума от 850лв. на дизела се слага една "уредба" и почваш да наливаш в резервоара олиото от фритюрника на жена си и ти излиза почти без пари. за тези които се съмняват мога да спомена, че вече над година няколко дизелови автомобила (и много бусове) някои от които са "комон рейл" вървят из Бг с олио = или от супера или от фритюрниците и са си ок....

    колкото и чудно да звучи е истина и си е чиста далавера!!!

    п.с. в доказателство на горното нека някой неверник да се опита да намери употребявано олио от цехове за бланширане или Макдонълдс или Кентаки .....няма! защото вече разни тарикати го изкупуват и си мълчат да не се отворят останалите хихихихих
    "..there is no substitute for cubic inches.."

  • #2
    Първоначално публикуван от fakir
    ...срещу скромната сума от 850лв. на дизела се слага една "уредба" и почваш да наливаш в резервоара олиото от фритюрника
    каква е тая уредба?

    аз пробвах с биодизел х1.20лв и нямаше никаква разлика /освен миризмата на пРЪжена цаца" /, но ми писна да се занимавам с преливане от туби и т.н. а чух, че имало на някои бензиностанции, но на същата цена като дизела
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от fakir
      ..иначе нафта има и по 1.2лв. а да не говорим че срещу скромната сума от 850лв. на дизела се слага една "уредба" и почваш да наливаш в резервоара олиото от фритюрника на жена си и ти излиза почти без пари. ...
      или от супера или от фритюрниците и са си ок....

      колкото и чудно да звучи е истина и си е чиста далавера!!!
      Като гледам, из руските форуми току припищи някой, дето е карал с крадена нафта. Щото случил на такава, дето не била читава и икономията му излязла солена ...

      При положение, че не съм собственик на заведение, за да зареждам джипката "от фритюрника" жена ми май ще трябва в несвяст да пържи картофки и да раздава наляво-надясно. Като сложа в сметките цената на олиото, картофите и тока, нещо далаверата ми се губи ... да не говорим, че мога и бой да си изкарам, ако й предложа такъв вариант

      Относно предложението да наливам олио "от супера" просто нЕмам думи. Щото литър от въпросното олио беше май 2 лв или отгоре ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        който кара дизел може сам да си прави гориво от употребявани растителни мазнини (каквото и да е олио). технологията е адски проста и става във всеки гараж. рандемана е около 85-90% чист биодизел и това в гаражни условия иначе над 95%. разходите за реактиви и ток са около 15-20 стотинки на литър биодизел (пак за гаражно производство). качеството е сравнимо с това по бензиностанциите.

        какви метани и подобни газове?! домашен биодизел му е майката!!!

        п.с. олиото в литрово шише е около 1.50лв/литър. на едро е около левче. употребяваното се намира на по 20-40стотинки от разни цехове.

        п.сс. уредбата е канадско производство и се състои на практика в един топлообменник (на принципа на изпарителя при АГУ-то) кадето се загрява олиото преди да влезе в помпата за да му падне вискозитета. е, има и няколко клапана разбира се за превключване на нафта и обратно.
        "..there is no substitute for cubic inches.."

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от fakir
          който кара дизел може сам да си прави гориво от употребявани растителни мазнини (каквото и да е олио). технологията е адски проста и става във всеки гараж. рандемана е около 85-90% чист биодизел и това в гаражни условия иначе над 95%. разходите за реактиви и ток са около 15-20 стотинки на литър биодизел (пак за гаражно производство). качеството е сравнимо с това по бензиностанциите.

          какви метани и подобни газове?! домашен биодизел му е майката!!!
          Много обичам "прости" рецепти за "голяма далавера"!
          Резервоарът ми е 92 л. Та, откъде казваш в домашни условия намирам необходимите количества "употребявани растителни мазнини"? Или да грухам 3-4 месеца само на пържени картофи, та белким събера за 1 резервоар?

          После, какво беше казано че се случва на разните му там гумени уплътнения при използване на 100% биодизел? А, ако не се използва 100%, а се долива само 10, 20 или 30% към обикновения дизел, каква излиза сметката за икономията?

          А бе, едно време имахме едно лАпе във фирмата, дето, за да намери нещо с 2-3-5 лв по-евтино, обикновено губеше поне по половин ден и изгаряше бензин за 2 пъти по толкова ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            повтарям. вариантите са два:

            1) купуваш употребявано олио (всякакво) и го превръщаш в биодизел с разходи 15-20 стотинки на литър плюс парите които си дал за олиото. ако наистина се интересуваш можеш да намериш количества достатъчни за лична употреба и то не за да си напълниш 92 литровия резервоар ами цялата ти фамилия да си напълни резервоарите. относно "гумените уплътнения" биодизела наистина е малко по-агресивен към тях, но само ако караш с голям % биодизел в нафтата или на чист биодизел. и не са уплътнения ами ....горивния мъркуч. и няма да се скапе за един месец ами за ..2 години примерно. почти всички дизелови коли след '96 година се правят със синтетични такива уплътнения така че ако бангията ти не е над 10 годишна проблем с това нямаш.

            2) купуваш си уредбата за 850лв. и караш само на олио. в метро в 10 литрови туби е по 1.20/литър. ако се сдобиеш с такова нещо тези дето ще ти го сложат ще ти подскажат каде има и колонки от кадето ще си наливаш олио за по левче.

            аз примерно не бих си сложил на новия МL CDI уредба за олио, но има и такива случаи (няколко даже) така че ...въпрос на гледна точка. един познат кара Алфа JTD с такова нещо и твърди че цепи мрака....

            та за икономията. ако за теб разлика от 50 стотинки на литър или около 23 кинта на твоя резервоар не е икономия не зная какво би било...
            "..there is no substitute for cubic inches.."

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от fakir
              повтарям. вариантите са два:
              Що да са само 2?
              Що да не почна, вместо да купувам зеленчуци от пазара, да си кОпна някоя лехица край блока и да си насадя ред доматки, ред чушки, ред краставици?
              Пък после ще пълня буркани и ще ги варя край блока, щото, нали, така и консервите ще са ми по на далавера.
              В мазето ще взема да си храня едно прасе, щото мръвката и тя скъпичка.
              Жената ще я хвана да уплете някое пуловерче, вместо да купувам

              и т.н. Назад към самозадоволяването!

              Или пък друг един вариант: Да не се занимавам с несвойствени глупости, ами да си гледам работата, та да си изкарам достатъчно парички за това, което ми трябва?
              Както казват някои хора "Не ме е страх от високи разходи, страх ме е от ниски приходи" ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                И ..сега остава да разберем къде (с на кого) трябва да ги дадем тия 850 лв.
                за да станем любители на мазното

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Slick
                  И ..сега остава да разберем къде (с на кого) трябва да ги дадем тия 850 лв.
                  за да станем любители на мазното
                  .....не казвам. ще се зачете като реклама а това е

                  з а б р а н е н о!!!!
                  "..there is no substitute for cubic inches.."

                  Коментар


                  • #10
                    ми кажи на ушо де (л.с)
                    а то какво иначе .. излиза все едно "бе тука съм фанал една работа .. ако стане, първо ваз ще оправям"

                    Коментар


                    • #11
                      Нещата не толкова прости. Голяма част от автомобилите не могат директно да ползват олио за гориво - разяждат се различни гумени уплътнения, горивопроводи и др. Става доста неприятно. Производството на биодизел в домашни условия също не е лесно. За да е ефективно са необходими производства поне от 1.5 - 2 тона. При ниски температури биодизела не може да се ползва.

                      Колега Fakir не съм забравил за водката.
                      Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                      Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                      Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Barbaron
                        Нещата не толкова прости.
                        Как да не са прости - прости са. Я виж какво разказва "гаражният производител":

                        Биодизелът е метилов естер. Произвежда се чрез естерификация на растителни масла с помощта на метанол в присъствието на катализатор (калиева или натриева основа). При производството се отделя глицерин. Естествено е да се продава биодизел на много места. В общи линии ноу-хау няма. Всеки си прави установката според възможностите, знанията, опита и достъпа до различни видове арамтура. Контролира се pH, влагосъдържание, процент на естерификация, неутрализационно число и т.н. Как се контролират е друг въпрос. По-точно всеки както реши, че го устройва. След известно време при малки отклонения от установения технологичен процес може и без непрекъснат контрол. Така или иначе стандарт няма и покупката на този вид гориво си е изцяло риск на купуващия. Не, че на другите като има стандарт рискът е споделен или пренесен вътрху продавача/производителя. Горе долу как да познаете пълната боза от приемливото за ползване гориво написах по-горе. Най-сташното в повечето случаи е, че "производителите" не го перат. Натриевата основа която е останала в горивото при контакт с водата от резервоара (във всеки резервоар с нафта има вода) прави сапун. Бял, твърд, качествен. Сапунът попада в помпата ... и повече помпа няма.

                        ...
                        Олиото (ако не е екстракционно) е поне лев литъра. Отделно ти трябват още към 30 стотинки за преработка. Отиваме на 1.30 лв/литър. Добавяме ДДС и се получава 1.56 ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          Разгеле- аз от доста време си наливам олио (биодизел) на мерцедеса и грижи няма- даже работи по-безшумно и мирише отзад на пържено и то само при палене.
                          А това че разяжда гумени уплътнения на порация, разяжда боята на колата и какво ли още не - ми това са митове, верни са до толкова, колкото че кока-колата ще разяде червата на човек.
                          Маркучите за гориво не протекоха- преди време си ги смених профилактично със маркучи "Семперит", боята също не беше повредена- нарочно омазах капака на багажника от вътрешната страна, където боята няма лак. Единствено разяде една ментурска стъргалка за лед по стъклата. Смесен с нафта оказва осезаемо благотворно влияние на работата на мотора.
                          http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                          Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                          Коментар


                          • #14
                            Колеги, извинете незнаещия да зададе въпрос. Тъй като аз се разделих с дизеловата си кола преди около година вече не съм много в час с новите горива замествщи нафта. Та въпроса ми е - аз в момента карам на метан и там нещата с разхода са малко комплицирани. Та това олио как го харчи колата демек ако гори 6/100 нафта колко гори олио?
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #15
                              Извинявам се за намесата в разговора но когато Ото Дизел е измислил първият двигател,петрола все още не е бил открит като гориво.Познаите с какво Ото е поткарал дизела.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X