Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW Х5, някой има ли впечатления от надежноста?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    моето мнение е че автомобила е добър във всичките му модефикации, здрав надежден, много комфортен, стои на пътя перфектно. но според мен има нещо объркано в концепцията. примерно МЛ, туарег и повечето такива имат бавни имат блокажи, стават за офроуд /много скъп офроуд/, а Х5 няма нищо по него, което дори да загатва, че евентуално би могъл някога да се пробва да слезне за малко от асвалта

    каква е идеята тогава да си купува човек това комби с повишени експлоатационни разходи

    за парите за които се купува Х5 4.8 /най - хубавото Х5 в момента/ човек може да има БМВ 750 Л което неминуемо е по - добър шосеен автомобил

    но в крайна сметка явно има хора които не мислят така
    drive alive

    Коментар


    • #17
      По принцип имат проблем със скоростите, който се появява на около 150 000 км - вият, самоизключват.. лечението е подмяна на скоростната кутия с нова (8000 лв)- едно приятелче вкарва неговата в бокса преди 2-3 седмици, негови познати със същите автомобили също се оплакват от това. Неговата е дизелова, но доколкото разбрах проблема се появява и при бензиновата.
      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Flat 6
        Мога да дам мнение за 4.6is и то е, че за 130000км няма никакви ремонти, които са различни от смяна на консумативи и бързо износващи се детайли при 4х4 автомобилите...
        но като динамика и поведение на пътя, почти няма аналог! разхода е към 21-22 в града, но и кубатурата е голяма....

        За гумите - наистина са скъпи и това се дължи на повишените изисквания към гумите на повечето SUV автомобили... За 4.6 конкретно само гумите са към 4000 -5000лв...
        Кои са му бързо износващите детаили.
        Иначе гумите на х5 не са по различни от гумите на другите джипове.Дваисет цолова гума е 600лв.

        Коментар


        • #19
          Понякога карам сужебно х5 и впечатленията ми са:
          На пътя (вкл. заледено и сняг) е повече от перфектна. - Динамика, стабилност, комфорт и сигурност. Удоволствие за шофиране.
          Карал съм и ML 320 и Х5 и мога да кажа, че БМВто е класи над МБто..
          MLът, обаче има бавни а Х5 няма.
          Извън пътя - (разкалян черен път) където всеки москвич би минал , без замисляне не съм я вкарвал в по-сложна ситуация (дано не разбере шефката) - просто не става. Тази кола е чудесна за асфалт, ако не се притеснявате от експлоатационните разходи. За надеждност - не зная - още е много нова. Предполагам, че след известно време ще има бъгове с многото глупости по нея. Колата е добра, но мястото и не е в този форум.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Flat 6
            Мога да дам мнение за 4.6is и то е, че за 130000км няма никакви ремонти, които са различни от смяна на консумативи и бързо износващи се детайли при 4х4 автомобилите.
            Аз пък мога да дам мнение че за 50 000 км каран от мен и навъртени общо 230 000км,моя 4x4 автомобил няма никакви бързо износващи се детайли.
            Колега дай моля хем пояснения,хем инфо за тези въпросни детайли.
            4x4 автомобилите (тук им викаме джипки,не е правилно ама върши работа) по принцип са доста по-скъпи от леките автомобили,така че ако се износват и по-бързо,то купувача им трябва да се чувства прецакан отвсякъде.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #21
              ами на Х5 много бързо свършват накладките и дисковете, а те са скъпи. слабо място са курмилните накрайници и рейката, както и тампоните на задото окачване, да не забравяме и биалетките. това са неща които за 30000 - 40000 км човек сменя поне по веднъж /накладки 10000, дискове 20000/

              това са въпросните детайли
              drive alive

              Коментар


              • #22
                го го го ,я ти поясни дали съм разбрал правилно. x5-цата иска смяна на накладки на 10 000 и на дискове на 20 000?
                още един аргумент срещу нея.
                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                Коментар


                • #23
                  даммм, работата е проста. Х5 има системата против приплъзване кояято стабилизира колата на хлазгаво с принудително спиране на някое от колелата, докато ти вътре даваш газ. разбирасе и МЛ има такава система но тя работи на 1/3 от тази на БМВ. това и причината за уникалната стабилност на Х5. освен това колата си тежи към 2.4 т. /безновата/. това води до бързо износване на спирачките, а те са скъпи. знам за един случай когато на едно Х5 му смениха накладки за 5000 км но там пилота беше виновен, много газ дава
                  drive alive

                  Коментар


                  • #24
                    Диското също има такава система ..
                    и аз му давам сос прилично .. но моите ги смених на 30 000 км.
                    Дисковете са си читави.

                    Коментар


                    • #25
                      Здравейте отново момчета...
                      Колегата по-горе добре спомена въпросните "детайли". От тях именно спирачките ги виждам като носни кърпи. И като имате предвид, че Х5 вози доста стегнато, то и биалетки, носачи, тампони.... се натоварват допълнитено. А Х5 има много общи детайли с 5 серия, но качени на по-голяма маса...

                      За скоростната кутия - на 4.6 е адски подсилена автоматичната кутия и не създава никакви грижи. От друга страна в спортен режим позволяма много агресивно каране, което прави невиждан кеф - даже бих казал, че в градски условия е трудно да я караш на спорт, защото държи много високи обороти и придвижването в задръствания става трудна задача... Но извън града виждаш как един "джип" може да се кара като спортен седан, което на мен най-много ми харесва...

                      За проходимостта - еми не е проходима като вашите коли, но не й е това целта. За мен всичките луксозни СУВ (Х5, Кайен, МЛ..) са непригодни за офроуд (и не само за мен)... Важното е да можеш да се придвижваш безпроблемно и в лукс по заснежени и заледени пътища. даже е достатъчно да й погледнеш профила на гумите за да го разбереш това. И точно поради тази причина не бих я сравнил като алтернатива на 7 серия примерно. Прибавете и високата позиция и допълнителната сигурност и ще разберете, защо е за предпочитане.

                      За гумите - колегата ако може да каже къде са по 600лв, защото аз такива още не съм намерил. Особено летните, който са още по-нископрофилни... Говоря за Дънлоп, защото за мене това е важно...
                      Поздрави

                      Коментар


                      • #26
                        Първо изкараи Кайена от непригодните.
                        Х5 кара същите гуми гуми като ГрандЧероки 235/65R17 104H
                        До колкото знам на х5 наи голямата оригинална джанта е 19" Може и 20" да е.
                        Гледах 275/45/ZR20 Кумхо или Тойо цената беше 600 и няколко лева.

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от kinex
                          Първо изкараи Кайена от непригодните.
                          Х5 кара същите гуми гуми като ГрандЧероки 235/65R17 104H
                          До колкото знам на х5 наи голямата оригинална джанта е 19" Може и 20" да е.
                          Гледах 275/45/ZR20 Кумхо или Тойо цената беше 600 и няколко лева.
                          Предните са 275/40/20
                          Задните 315/35/20

                          За Кайена - имам предвид, че по-скоро се приближава до Х5 и МЛ, от колкото до Чероки, Ланд Роувър, Нисан, Митсубиши и т.н.

                          Коментар


                          • #28
                            като писах за проходимост не съм имал предвид каране по екстремен офроуд. имах предвид дълбок сняг по стръмното изкачване на излизане от гаража

                            примерно МЛ пускаш бавните, блокажите, напомпваш окачването на най - високо положение и излизаш, а Х5 неможе така.

                            иначе за динамиката и стабилността, няма спор
                            drive alive

                            Коментар


                            • #29
                              До: BMW Х5, някой има ли впечатления от надежноста?

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Ако не я намерите статията ще взема да я сканирам и пусна тук...
                              Колега, ако имаш каквато и да било инфо по въпроса, би ли го споделил, моля те? Че нещо съм взел да залитвам по този Паркетник...

                              Мерси предварително!

                              П.С. Колкото и да е старо инфото, ми върши работа, тъй като силите ми ще стигнат най-много за първите модели - 2000, 2001-ва година.
                              "Живей бързо, умри млад и остави един красив труп след себе си." Е. П.

                              2007 Nissan Titan 5.6 V8 4WD

                              Коментар


                              • #30
                                До: BMW Х5, някой има ли впечатления от надежноста?

                                И на един приятел му смениха скоростната кутия с чисто нова. Това беше Х5 4.4 на 105000Км... Джип без ниски скорости??!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X