Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грес за карета. Каква? И от къде ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грес за карета. Каква? И от къде ?

    Извинявайте за този въпрос но от това което прочетох не е без значение каква грес да сложа в каретата на джипката. От прочетеното разбрах че везните клонят в полза на гресите на молибденова основа(за тези при полуосите). Но никой не казва каква точно, някой даже каза че пази тайна каква ползва за да има предимство в състезанията .
    Така че въпроса ми е към хората който са готови да споделят опит, а на гругите все пак пожелавам успех.

    Интересувам се от греси за карета на полуоски и от герси за карета на кардани(в последните забелязвам масово се ползват бяла на цвят сигурно литиева??) тя ли е по подходяща за карданните карета ?

    Благодаря предварително.
    God Got'a Glock

  • #2
    Re: Грес за карета. Каква? и от Каде ?

    Първоначално публикуван от GunGod
    Извинявайте за този въпрос но от това което прочетох не е без значение каква грес да сложа в каретата на джипката. От прочетеното разбрах че везните клонят в полза на гресите на молибденова основа(за тези при полуосите). Но никой не казва каква точно, някой даже каза че пази тайна каква ползва за да има предимство в състезанията .
    Така че въпроса ми е към хората който са готови да споделят опит, а на гругите все пак пожелавам успех.

    Интересувам се от греси за карета на полуоски и от герси за карета на кардани(в последните забелязвам масово се ползват бяла на цвят сигурно литиева??) тя ли е по подходяща за карданните карета ?

    Благодаря предварително.
    То май е по-добре да зададеш въпрос каква грес използват сервизите. Защото едва ли много от нас сами си гресират джипките.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Сервизите ползват какавато намерят най-евтина. Едва ли в някой сервиз някой ще може да обясни разликите и причините да се използва точно определена грес за даден възел, а причината е че ги мързи дори да четат на български. Затова и кракът ми в сервиз не стъпва, колкото и да ми струва това. Аз моя камион го мажа по къретата и шлиците само и единствено с молибденово дисулфидна грес. Така пише в тефтера на колата и за нищо на света не сменям предписанията на производителя. Този тип грес е препоръчителен при възли с ниски скорости и високи натоварвания, комбинирано с достъп до вода. Преди я взимах от Шел но там мислителите зели да внасят само 20кг бидони и спряли 300мл картуши. Всички опити да намеря по другите фирми за смазочни материали, картуши се оказа безполезна дотогава докато не намерих в Liqui Molli. В момента май само и единствено там се намират картуши за гресиращ пистолет.
      Поздрави
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от D-MAX
        Затова и кракът ми в сервиз не стъпва, колкото и да ми струва това.
        ...
        В момента май само и единствено там се намират картуши за гресиращ пистолет.
        Ами то това хубаво, ама пълзешком на тротоара пред блока като да не е най-удобния начин да гресираш всичко, каквото трябва. Освен това, гледам, че в сервизите използват машини. С ръчния можеш ли да свършиш работа като хората?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Продават едни тайвански певматични пистолети за гресиране, много съм доволен от него, но и обикновен ръчен върши същата работа. А за тротоара все пак който търси намира, аз съм 190см и тротоара ми е малко ниско но не непознато. Все още се намират тук там мостове на които като нормален човек влизаш отдолу правиш оглед(ЗАДЪЛЖИТЕЛНО) за поражения и разбира се гресираш за 10 мин макс. И след това караш спокйно без да се притесняваш от чуждите творения.
          Това е, мисля че не е сложно, пък и ми прави кеф аз да си ги правя тия работи.
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от V93
            Ами то това хубаво, ама пълзешком на тротоара пред блока като да не е най-удобния начин да гресираш всичко, каквото трябва.
            Нисък ти е детевоза Аз под моя минавам с лек приклек
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #7
              Ако искате най-доброто тогава препоръчвам синтетична грес или грес за морски приложения (което значи същото). Но тя е скъпа - от порядъка на 22 лева за картуш... Но няма по-добро...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                МоS2 грес

                молибденова ди сулфатна грес мисля ,че продават в OMV в есни кели цилиндрияни туби струва о0коло 5,9 лв купих я преди около 5 дни.

                Коментар


                • #9
                  Малко уточнение: Молибденовия дисулфид като съставка на съответната грес има за цел да осигури смазване дори и в моментите когато греста като смазка е недостатъчна за да осигури смазването на каретата. Това е незаменимо за този по принцип натоварен и лошо смазващ се възел.
                  Поздрави
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                    Ако искате най-доброто тогава препоръчвам синтетична грес или грес за морски приложения (което значи същото). Но тя е скъпа - от порядъка на 22 лева за картуш... Но няма по-добро...
                    А за какво стига един картуш? Щото за гресиране на някои места взимат по 2 лв на точка. Т.е. - пак там, при това без да се знае какво използват.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                      Ако искате най-доброто тогава препоръчвам синтетична грес или грес за морски приложения (което значи същото). Но тя е скъпа - от порядъка на 22 лева за картуш... Но няма по-добро...
                      Само за каретата или за всички точки за гресиране е най-добра? Кажи някаква марка и производител

                      Коментар


                      • #12
                        Синтетичната грес може да замести произволна друга обикновена грес. Въпросът е доколко е оправдано нейното използване за определени неотговорни възли в предвид на цената и. Иначе тя е много по-издръжлива на вода като дори може да осигури смазване на възлите при наличие на до 30% вода...

                        Тази грес е задължителна за лебедките например и естествено желателна за всичко друго...

                        А за производител мога да посоча например:
                        http://www.permatex.com/

                        Соча тази фирма защото нейните продукти могат да се купят и тук. За разлика от да кажем Шел които след месец проучване ми казаха че имат такава грес но не могат да я доставят а BP пък ме уведомиха че могат да доставят такава грес в България само след тримесечна процедура за вземане на разрешение от НАТО...

                        А за какво стига един картуш? Щото за гресиране на някои места взимат по 2 лв на точка. Т.е. - пак там, при това без да се знае какво използват.
                        За повечето точки в автомобила отива много малко грес така че един картуш ще стигне за всичко без предните карета и главините. За там отиват по картуш на главина и до два на каре...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          аз съм забелязал, масово за карета на кардан се слага светла, грес, а в глвините и карета, графитна...

                          Коментар


                          • #14
                            А имате ли идея синята грес каква е, защото братовчед ми донесе кам 1 кг една такава синя, 1 час ме убеждаваше,че е най добрата. Да не е някав ментьок а?

                            Коментар


                            • #15
                              Г-н Петров, може ли да обявите точното наименование на BP marine grade греста, за да може да я проуча малко по-обстойно. Аз 5 годни внасях и продавах лепила и уплътнители с MIL Specifications без да се налага да се изисква каквото и да е разрешение най вече от НАТО. Хората продават радиоактивни материали по интернет, камо ли за някакви си греси, пък и цената и не е чак толкова висока за да показва че не е общодостъпна. НАТО има доста глобални проблеми за да се занимава с разрешение за някаква грес от 20-30лв опаковката. Работата май опира до мързела на някой който го мързи да се занимава или не му е изгодно да внася малки количества. Иначе тая грес определено би била добра за лебедките, въжетата, но се съмнявам да е така за каретата и шлиците. В края на краищата се касае за съвсем различни възли, натоварвания, и условия на работа. Няма универсални неща на тоя свят. Разбира се че всяка друга грес ще свърши работа, въпросът е обаче какво ще кажат каретата по въпроса, а те както всички знаем мълчат до момента който изпрегнат и почнат да хлопат, чукат и плачат за ремонт. Тогава идва и момента за преценка на риска от използване на неправилни смазочни материали. Всеки да смазва с каквото иска или има, но е добре да се прави справка преди всяка процедура съгласно инструкцията за експлоатация на автомобила, какво препоръчва производителя, а той със сигурност знае най-добре! Може и да греша, все пак очаквам името на греста
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X