Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хлабина клапани ЮМЗ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хлабина клапани ЮМЗ.

    Налага ми се смяна на гарнитурата на главата на тракторчето ЮМЗ 6КЛ.
    Каква е хлабината, коята се оставя на клапаните? Прерових нета и нищо не успях да намеря( с руския не съм много добре).

  • #2
    До: Хлабина клапани ЮМЗ.

    Не вервам да е повече от 0.30
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      До: Хлабина клапани ЮМЗ.

      Разгледай тази книга,
      https://htftp.offroad-bulgaria.com/N...c%d0%a2%d0%97/
      LZ1NBN

      Коментар


      • #4
        До: Хлабина клапани ЮМЗ.

        Хлабините са 0,30мм и на двата клапана.

        Коментар


        • #5
          До: Хлабина клапани ЮМЗ.

          чувал съм чел съм и ги правя така : 0.25 мм. всмукателни-0.30 мм. изпусквателни.

          Коментар


          • #6
            До: Хлабина клапани ЮМЗ.

            Аз ги правя по 0.25 и на смуктелни и на изпускателни, и няма проблеми.
            Но по-добре е клапаните да са леко хлабави, отколкото да са лека стегнати, та прави по 0.30 на изпускателните-няма лошо.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              До: Хлабина клапани ЮМЗ.

              Смело ги прави на 0,30 и двата,внимавай със всмукателния,не го натягай,че ще започне да бумка във филтъра!
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                До: Хлабина клапани ЮМЗ.

                В учебниците по ремонтно дело за регулиране хлабината на клапаните на трактор "Беларус" са дадени размери 0,25мм. за смукателни клапани и 0,30мм. за изпускателни.По принцип колегата е прав по-голяма хлабина не пречи,но когато е малка или я няма става прогарене на клапаните и гнездата.При по-голяма хлабина ще се чува чукане в газоразпределението/кобилица-клапан/.

                Коментар


                • #9
                  До: Хлабина клапани ЮМЗ.

                  Благодаря за съветите.
                  В крайна сметка дългогодишен механик на такава техника регулира клапаните на око ( нямаше подръка хлабинометър)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хлабина клапани ЮМЗ.

                    Първоначално публикуван от mhz Преглед на мнение
                    Благодаря за съветите.
                    В крайна сметка дългогодишен механик на такава техника регулира клапаните на око ( нямаше подръка хлабинометър)

                    ,,Луфтомер,, му е името.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хлабина клапани ЮМЗ.

                      Скоро пак ще си в бокса с тоя майстор, търси луфтомер и си довърши ремонта
                      Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хлабина клапани ЮМЗ.

                        Някога в ТКЗСто правеха реглаж на клапаните на Беларусите и ЮМЗта на око но най си е точно с луфтомер.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хлабина клапани ЮМЗ.

                          Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                          Скоро пак ще си в бокса с тоя майстор, търси луфтомер и си довърши ремонта
                          Аз два пъти съм регулирал клапаните на моето ЮМЗ "на слух". И след двата пъти е нямало проблеми....
                          Което естествено не означава, че това е правилен метод. Луфтомерите за това са измислени. Ама като си на зор, а нямаш, и при наличие на достатъчно опит и тренирано ухо-става.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хлабина клапани ЮМЗ.

                            Добрия майстор като клати гърбиците усеща луфтаНа аджамията не луфтомер а микрометър да му дадеш се товаНа мадарата у Дапа най добър реглаж ми направи Коце Заяка при 90 градуса температура трябва леко да се въртят повдигателните пръти и тогава затягаштова е било 82-83 година.Перфектен реглаж
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хлабина клапани ЮМЗ.

                              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                              Добрия майстор като клати гърбиците усеща луфтаНа аджамията не луфтомер а микрометър да му дадеш се товаНа мадарата у Дапа най добър реглаж ми направи Коце Заяка при 90 градуса температура трябва леко да се въртят повдигателните пръти и тогава затягаштова е било 82-83 година.Перфектен реглаж
                              Колега това е много несериозна работа и си е чисто експеримент едно време части колкото щеш като изгори или счупи клапан не го плащаше майстора а дап и няма проблем сега се бъркаме ние,при по голям луфт ще чука, при по малък ще замине клапан рано или късно и няма да работи ефективно двигателя,от такива пишман майстори мерси,е в крайна сметка колеги да не откриваме топлата вода,ако не е трябвало няма да има луфтомер.
                              Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X