Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакво Г за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някакво Г за зимата?

    Здравейте!

    Намислил съм да си вземам някакво G за зимата, и ме интересува всички ли модели имат блокажи на дифeренциалите? Защото например Pajero повечето нямат...

    И може ли по нещо да се познае на пръв поглед дали има блокажи, или си трябва тестване?

    В частност 300GD добър избор ли е?

    Благодаря предварително!
    Последно редактирано от The Bear; 13-09-09, 17:01.
    Без блокажи си за никъде. :D
    Без лебедка, хептен...

    0887 731062 - Цецо

  • #2
    До: G 250GD

    "За зимата" не. Ако ще е само за зимата т.е. малко снежец, има много по-добри машини. За снега по шосето блокажите не са най-доброто решение. Г300ГД-92 конски сили, макс. скорост без да се пресилва двигателя 100км/ч, газ до дупка на 4000об-125км/ч, БЕЗ междинен диф, има преден и заден блокаж. Лостовете на двата блокажа са до листа за раздатката и се виждат. Напиши по-подробно за какво ти трябва. "Някакво Г" е много общо. Новите (463) са с междинен диф но цената е мноооого различна.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      До: G 250GD

      Ами, снега по шосето няма да е разринат, дебелината му е около 35-40см, понякога с дебела ледена кора отгоре. Пътя е стръмен, като там където машината вече много се "опира" и е време да се продължи със ските, се налага да се обърне, за да се върна надолу после. Не че не се оправям там и с джипка без блокажи, ама по добре да има, е така, за някое екстемче да пробвам... Другото е, пътя ми до халето, където работя си е 1км пак неразчистен път като стават коловози и дупки и какво ли не. Не ми се вре там с Пасата цяла зима... Също и в околоблоковото пространство става мазало... Те затова ми трябва. Пък и за лятно време градско (пак до халето, пък и из града, да не троша колата...).

      Горе-долу колко харчат лятно време при най-икономичния рижим? Може ли да се задвижва само задния мост?
      Без блокажи си за никъде. :D
      Без лебедка, хептен...

      0887 731062 - Цецо

      Коментар


      • #4
        До: G 250GD

        Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
        ...Горе-долу колко харчат лятно време при най-икономичния рижим? Може ли да се задвижва само задния мост?
        Taka като гледам ще излезе, че добре си се ориентирал. Щом няма да юркаш по магистралата 300ГД е супер. Цяло лято само на заден мост, при нормално извънградско 9л/100км. Колата е тромава и здрава като танк. За части ползваш инфо от колеги. Никога не купуваш без да питаш, че числата са едни..... Само с гуми-33" и леко усилени пружини шасито отива на 40 см от земята без да преправяш друго. Може повече ама там става сложно. За къса база е достатъчно. Като купуваш вземи някой който разбира.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          До: G 250GD

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Taka като гледам ще излезе, че добре си се ориентирал. Щом няма да юркаш по магистралата 300ГД е супер. Цяло лято само на заден мост, при нормално извънградско 9л/100км. Колата е тромава и здрава като танк. За части ползваш инфо от колеги. Никога не купуваш без да питаш, че числата са едни..... Само с гуми-33" и леко усилени пружини шасито отива на 40 см от земята без да преправяш друго. Може повече ама там става сложно. За къса база е достатъчно. Като купуваш вземи някой който разбира.
          Благодаря за информацията и съветите! Чета усилено из форума, че досега джипове не съм карал, с изключение зимата едно Паджеро замалко. Общо взето знам какво да гледам по една кола, па имам и висше техническо образУвание, по цял ден съм в железата. Не бяха ми ясни много-много раздатки, блокажи, фул тайм, парт тайм, ама сега горе долу добивам представа.

          За блокаж ми е казал един човек, че се пробва най-лесно на канавка - двете диагонални колелета да са във въздуха, и като включиш - трябва да излезеш, демек трябва да са блокирани и двата дифа. Друго засега не се сещам какво мога да пробвам на място преди да пазарувам на един джип, различно от кола.

          Поздрави!
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • #6
            До: G 250GD

            Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
            ...и като включиш - трябва да излезеш, демек трябва да са блокирани и двата дифа. Друго засега не се сещам какво мога да пробвам на място преди да пазарувам на един джип, различно от кола.

            Поздрави!
            На канафка се излиза и само с един блокиран диф(преден или заден) Ако колата има междинен него пръв го включваш. После пробваш праден и заден по отделно.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              До: Някакво Г за зимата?

              Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
              Здравейте!

              Намислил съм да си вземам някакво G за зимата, и ме интересува всички ли модели имат блокажи на дифeренциалите?
              В частност 300GD добър избор ли е?
              Може би съм пристрастен към марката и модела и затова ще ти кажа, че изборът ти е чудесен и сам ще се увериш, че не е джип само за зимата , а за всички сезони и терени, мисля, че не случайно държат такива цени. Успех при покупката и гледай внимателно, че после боли глава..., и да не забравиш да се похвалиш с продобивката!
              Последно редактирано от Yaro; 25-09-09, 08:50.
              I want out !!!

              Коментар


              • #8
                До: Някакво Г за зимата?

                Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                Здравейте!

                Намислил съм да си вземам някакво G за зимата, и ме интересува всички ли модели имат блокажи на дифeренциалите?
                В частност 300GD добър избор ли е?
                Може би съм пристрастен към марката и модела и затова ще ти кажа, че изборът ти е чудесен и сам ще се увериш, че не е джип само за зимата , а за всички сезони и терени, мисля, че не случайно държат такива цени. Успех при покупката и гледай внимателно, че после боли глава..., и да не забравиш да се похвалиш с продобивката!
                Има ли някъде информация из форума какво точно да се гледа, та да не боли глава?
                Сега един 300GD Puch излезе, дълга база. Какво им е различното на тези, та са "Puch"?
                Последно редактирано от Yaro; 25-09-09, 08:51.
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • #9
                  До: Някакво Г за зимата?

                  Има значение и колко сухо си приготвил за да караш зимата. Успех с покупката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Някакво Г за зимата?

                    Имам проблем с ВИН-а. На 90% съм сигурен, че го преписах правилно и го проверих след това два пъти --> WDB46033317901379

                    WDB-то не го пише, ама прочетох че се добавя. В програмките ми казва че не е намерен тъкъв ВИН.

                    Аз го преписах от една табелка като отвориш предния капак на средата под стъклото се пада и пише още STEYR DAIMLER PUCH AG

                    Пише още 460.3

                    И отдолу на още една табелка някакъв номер и още 2-3 цифри, ама тях не ги преписах.

                    Дълга база, 1985 набор, PUCH, пет скорости, мотор 300 GD.

                    Някакви идеи?
                    Без блокажи си за никъде. :D
                    Без лебедка, хептен...

                    0887 731062 - Цецо

                    Коментар


                    • #11
                      До: Някакво Г за зимата?

                      Щом ще е за зимата никак не подценявай състоянието на мАтората!
                      Не,че основен ремонт на дизел на цедес е сума ти лев,ама много зависи кой,и как ще го направи,де!По мое мнение дизел на Мерцедес,който е на повечко годинки рядко ще е на под половинмилион километра,което си е нищо,ако возилото е поддържано нормално,ама ако не е ....Е-за около 3-4000лв. ще направиш добър основен ремонт на мАтората и помпата(ако има нужда).
                      Успех в търсенето и пиши докъде си я докарал-и аз имах голям мерак за такЪва жипка,ама за една година така и не попаднах на читава,и се отказах да се сдобивам с изгнил,позакърпен и криво-ляво пребоядисан таралясник с издухал дизеляк,та за добро,или лошо(май за добро!)си купих Тойота LJ-70.

                      P.S. По мое лично мнение под минимум 20 000лв.не можеш да се сдобиеш с що-годе читава дизелова Гега(не перфектна!)-дано да греша!
                      Последно редактирано от mbenz; 23-09-09, 22:04.
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Някакво Г за зимата?

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Щом ще е за зимата никак не подценявай състоянието на мАтората!
                        Не,че основен ремонт на дизел на цедес е сума ти лев,ама много зависи кой,и как ще го направи,де!По мое мнение дизел на Мерцедес,който е на повечко годинки рядко ще е на под половинмилион километра,което си е нищо,ако возилото е поддържано нормално,ама ако не е ....Е-за около 3-4000лв. ще направиш добър основен ремонт на мАтората и помпата(ако има нужда).
                        Успех в търсенето и пиши докъде си я докарал-и аз имах голям мерак за такЪва жипка,ама за една година така и не попаднах на читава,и се отказах да се сдобивам с изгнил,позакърпен и криво-ляво пребоядисан таралясник с издухал дизеляк,та за добро,или лошо(май за добро!)си купих Тойота LJ-70.

                        P.S. По мое лично мнение под минимум 20 000лв.не можеш да се сдобиеш с що-годе читава дизелова Гега(не перфектна!)-дано да греша!
                        Абе, според мен на повечето джипки едва ли са навъртяни повече от 250-300К. Дори за тия 25г, все пак това си е джипка, не е баш за всекидневна употреба и то за дълго каране. Дано да съм прав.
                        Ми то май читава на 25 години просто няма, затова не си намерил. И аз тая дето я гледах днес, отдалече изглежда добре, ама отблизо в долната една педя от вратите и калници и прагове са си някакви слоеве кит и пръскано с боя отгоре и пантите долните изпонабъбнали, гнилоч отвсякъде, макар и скрит под боята. Ма нали това уж било козметика, пък шасито наистина си изглеждаше добре. Палнах, видя ми се доста добър мотора, въпреки че без подгряване при 20 гредуса като врътнах едвам развъртя нещо като че беше паднал акумулатора, от втория опит запали почти с врътването, не пушеше никак, мирише на хубаво от ауспуха, трака си добре. Основната забележка, без да съм го карал, засега е повсеместната корозия по тенекиите...
                        Без блокажи си за никъде. :D
                        Без лебедка, хептен...

                        0887 731062 - Цецо

                        Коментар


                        • #13
                          До: Някакво Г за зимата?

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          ....Е-за около 3-4000лв. ще направиш добър основен ремонт на мАтората и помпата(ако има нужда).
                          ...P.S. По мое лично мнение под минимум 20 000лв.не можеш да се сдобиеш с що-годе читава дизелова Гега(не перфектна!)-дано да греша!
                          Колега, аз купих за 3500лв. мотор 2,5 ТДИ 150коня, скорости 722.6-петстепенен автомат, заедно с цялата кола в движение, перфектно състояние и документи.
                          Смятам, че ремонт за 4000лв е пресилено. Това не е Тойота все пак.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            До: Някакво Г за зимата?

                            [QUOTE=The Bear;858038]
                            Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение

                            Има ли някъде информация из форума какво точно да се гледа, та да не боли глава?
                            Сега един 300GD Puch излезе, дълга база. Какво им е различното на тези, та са "Puch"?
                            Виж в 4Х4 систематизирана информация. Пух и МБ са едно и също, но за различни пазари.

                            Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                            Благодаря за информацията и съветите! Чета усилено из форума, че досега джипове не съм карал, с изключение зимата едно Паджеро замалко. Общо взето знам какво да гледам по една кола, па имам и висше техническо образУвание, по цял ден съм в железата. Не бяха ми ясни много-много раздатки, блокажи, фул тайм, парт тайм, ама сега горе долу добивам представа.

                            За блокаж ми е казал един човек, че се пробва най-лесно на канавка - двете диагонални колелета да са във въздуха, и като включиш - трябва да излезеш, демек трябва да са блокирани и двата дифа. Друго засега не се сещам какво мога да пробвам на място преди да пазарувам на един джип, различно от кола.

                            Поздрави!
                            ...И да се счупи така е лесно. Най-добре погледни колата на канал и се опитай да възпроизведеш офроуд историята й.

                            Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                            Здравейте!

                            Намислил съм да си вземам някакво G за зимата, и ме интересува всички ли модели имат блокажи на дифeренциалите? Защото например Pajero повечето нямат...

                            И може ли по нещо да се познае на пръв поглед дали има блокажи, или си трябва тестване?

                            В частност 300GD добър избор ли е?

                            Благодаря предварително!
                            "Г" с блокажи има два допълнителни лоста до този на раздатката. Другото е по механизмите на самите мостове. Ако няма- няма.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              До: Някакво Г за зимата?

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Виж в 4Х4 систематизирана информация. Пух и МБ са едно и също, но за различни пазари.
                              Форума не ме пуска в систематизираната информация и на още куп други места, да не говорим, че от раздела за LR май нищо не мога да отворя. Каква е тая система не знам...

                              Благодаря за информацията!
                              Последно редактирано от Yaro; 25-09-09, 08:53.
                              Без блокажи си за никъде. :D
                              Без лебедка, хептен...

                              0887 731062 - Цецо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X