Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакво Г за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Някакво Г за зимата?

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение

    ПП The Bear, нали ти казах за посиняването. А честито.
    Благодаря, благодаря! Сега е по-удобно!
    Без блокажи си за никъде. :D
    Без лебедка, хептен...

    0887 731062 - Цецо

    Коментар


    • #32
      До: Някакво Г за зимата?

      Вальо, и на мен ми е трудно да дам определение за офроуд.
      На Десо бистрицата (2008 ), обаче е последното нещо, което може да се нарече рейд.
      Опитваме се да дадем акъл на човека. Иска "Г", дълго, ОК!
      Да му е честито. Как ще си го кара, нека да се оправя!
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #33
        До: Някакво Г за зимата?

        Пък на мен ми се струва, че иска Г, щото е "модерно", но май не много наясно какъв кокал се опитва да захапе. Такъв, дето оглежда Г-та по 3-4-5 К май не е много за Г според мен... От скромния си опит с търговия на коли съдя, че щом един от първите въпроси е "Колко гори и евтина ли е поддръжката?", човека не е за скъп автомобил. По-добре се ориентирай към нещо по-народно, колега, за да не плачеш после...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          До: Някакво Г за зимата?

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Пък на мен ми се струва, че иска Г, щото е "модерно", но май не много наясно какъв кокал се опитва да захапе. Такъв, дето оглежда Г-та по 3-4-5 К май не е много за Г според мен... От скромния си опит с търговия на коли съдя, че щом един от първите въпроси е "Колко гори и евтина ли е поддръжката?", човека не е за скъп автомобил. По-добре се ориентирай към нещо по-народно, колега, за да не плачеш после...
          Колега, ако исках нещо, щото е "модерно", надали щеше да е някакъв гнилоч на 20+ години. Да ти кажа честно, допреди няколко дни се чудех и дали да си не взема някаква Нива, но четох някои неща и се отказах. А и тези, които са за 2000лв си ги знам какви ще са - изгнила жигула. А пък 7-8000 за по-нова такава не ми се дават. Едно от нещата, заради които съм се ориентирал към Г, е че шасито им било много здраво, та се надявам поне то да изкара още някоя година. Другите ламариняци все някак ще ги оправям. Доста от нещата мога и сам да си ги направя, напр. зъбни колелета и всякакви други части, каквито се сетиш. Имам наблюдения върху дизелов двигател на мерцедес, на бус МВ100: преди 9 години съм го купил от Германия, и не съм му ремонтирал нищо. А и двигатели за мерцедес и части за тях - колкото искаш. Пък и не обичам да троша четириколесни - разбирай, няма да се завирам с джипа на супер гадни терени (съответно няма и да има щети много) - за тая цел си имам моторетка, и съм се навозил из горите, повярвай ми. Само че зимата, за моторетка не става.
          И накрая, досега съм се оправял и без джип, ама понякога те щурва нещо нанякъде, и почваш да го гониш.

          Поздрави от Враца!
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • #35
            До: Някакво Г за зимата?

            Зъбни колелета?
            Браво бе!
            И аз имам едно за правене, ще ми го направиш ли?
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #36
              До: Някакво Г за зимата?

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              Зъбни колелета?
              Браво бе!
              И аз имам едно за правене, ще ми го направиш ли?
              Изпарти снимка или скица нещо, за да видя за какво става въпрос. Лошото е, че нямам зъбошлайф, а по автомобилите повечето са шлифовани.

              Искам да питам двигателя на Г 240 дето е 75 коня, липсата на мощ, отразява ли се на движението по пресечен терен, примерно когато караш на първа, втора бавна? При премнаване на препятствия, усеща ли се липса на мощ, не говорим за някакъв дълъг и стръмен баир, където трябва да се "изрежеш" предварително?
              Буса ми е точно 75 коня, празен тежи 1800кг, значи горе-долу знам за какво иде реч, но като си е на 1-ва и 2-ра предавка въобще не усещаш че е слаб.
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • #37
                Готино клипче

                http://www.youtube.com/watch?v=_p1c8d_Hieg
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • #38
                  До: Някакво Г за зимата?

                  Ще дойде слаб, фабрично трябва да е с по къси скорости 1-ва и 2-ра. Както се казва "липса на ряз". Трудно е да се обясни, усещането е такова, като липсва ряз, те бори масата на колата, няма инерция за да "олекне" колата.
                  Ще седи на калния баир, ще копае, но на едно място. Съжалявам, но 75 коня са като за самурайка.
                  Все пак полезното е, че така ще се натрупа опит. За г-то най ценното е, че всичко като окомплектовка, мотори, скоростни кутии е съвместимо за различните модели от даден вид, от леки коли също пасват доста неща, а от бусовете на МБ стават спирачни системи и т.н.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #39
                    До: Някакво Г за зимата?

                    Разбирам, че трябва да забравя за 24(5)0GD, за да имам все пак някаква мощност ;-(.


                    Алтернативите са:
                    300GD (ОМ 617), 3005ccm, 88 коня, петцилиндров, и този е на границата на компромиса;
                    290GD 2874ccm, 98 коня, петцилиндров, май рядко се среща;
                    300GD (OM 603), 2996ccm, 113 коня, шестцилиндров.

                    Горните данни са от g-class.ru, англичаните обаче продават някаакви 300GD, 2998ccm, 100коня?!?! Какъв е този двигател?

                    Гледам и колегата drukman се отказва от 250GD, въпреки че си катери бабуната доста добре...
                    Последно редактирано от The Bear; 27-09-09, 20:31.
                    Без блокажи си за никъде. :D
                    Без лебедка, хептен...

                    0887 731062 - Цецо

                    Коментар


                    • #40
                      До: Някакво Г за зимата?

                      Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                      Алтернативите са:
                      300GD (ОМ 617), 3005ccm, 88 коня, петцилиндров, и този е на границата на компромиса;
                      това е на ръба на компромиса както сам казваш, немощен е та знае ли се.... хубавото е че много лесно му се поставя ОМ617 А, който е с турбо и е 125 коня, там нещата са по различни.
                      290GD 2874ccm, 98 коня, петцилиндров, май рядко се среща;
                      не съм запознат с този модел, това което знам е че е W461, след 90та година и съответно по скъп.
                      300GD (OM 603), 2996ccm, 113 коня, шестцилиндров.
                      Само W463, след 90та година , също ще ти се види маломощен макар и 113 коня.

                      англичаните обаче продават някаакви 300GD, 2998ccm, 100коня?!?! Какъв е този двигател?
                      не съм запознат с такъв двигател, най вероятно е неточност/грешка в обявата.
                      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                      Коментар


                      • #41
                        До: Някакво Г за зимата?

                        Като 460 има 250ДГ и 300ГД. другото го забрави. И двата са немощни. Това, че се качва на оная бабуна е само лакардия. Прави сметка да сменяш мотора. 2,5 ТДИ 150коня или 3,00ТДИ 177коня. Това вече бива.

                        463 отива много нагоре в цената.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #42
                          До: Някакво Г за зимата?

                          W460:
                          Дизел: 240, 250 (заменя 240 след 1986), 300 (петак, 88к.с.)
                          Бензин: 200 (122 к.с., само за Италия), 230 (до 1982 98/102к.с. карбуратор, след 1982 М102 125к.с.(122 с кат.) механична инжекция), 280 (156к.с./150 с кат., мех. инж.)
                          Това са заводските двиг. на Г460, всичко останало е трансплантант.
                          Моят съвет е да не игнорираш бензините- здрави са; частите по двигателя, както и цели двигатели са им без пари. Разхода се оправя с газ, а ако не си екстремист, няма да ти се налага и да сменяш двигател.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Някакво Г за зимата?

                            Не знам дали накрая няма да налетя на някой Patrol и да ме анатемосате... :-)
                            Без блокажи си за никъде. :D
                            Без лебедка, хептен...

                            0887 731062 - Цецо

                            Коментар


                            • #44
                              До: Някакво Г за зимата?

                              Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                              Не знам дали накрая няма да налетя на някой Patrol и да ме анатемосате... :-)
                              Въпрос на избор.
                              Имам Патрол GR.
                              Съвет: Недей.
                              Не, че не става. Много е корав. Ама.. Г-егата е по-корава.
                              Това горе за за бензините е истина ама ти спомена за дизел. Бензиновите мотори наистина са без пари и много здрави а на тежината на Г-егата метана няма да го усетиш като килограми.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • #45
                                До: Някакво Г за зимата?

                                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                                Имам Патрол GR.
                                Съвет: Недей.
                                :-)
                                Без блокажи си за никъде. :D
                                Без лебедка, хептен...

                                0887 731062 - Цецо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X