Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортисьори фронтера Б

    бихте ли ми дали съвет относно избора на амортисори.колата е къса база спорт 2.2 дтл дизел.Имам я отскоро и вози много твърдо,направо ми разби бъбреците....Търся възможно най-мека возия.Ако някой може да помогне конкретно с тип и марка ще сам благодарен..

  • #2
    До: Амортисьори фронтера Б

    Първоначално публикуван от misho2000 Преглед на мнение
    бихте ли ми дали съвет относно избора на амортисори.колата е къса база спорт 2.2 дтл дизел.Имам я отскоро и вози много твърдо,направо ми разби бъбреците....Търся възможно най-мека возия.Ако някой може да помогне конкретно с тип и марка ще сам благодарен..
    С амове няма да получиш возия на луксозна лимозина.Няма да друса като див катър а само като катър.Карай с по-меки гуми и според мен резултата от тази процедура е максимума за плавно возене при Фронтера къса база.

    Може и да не съм прав разбира се.Казвам го защото знам че ще опиташ всичко докато не се сетиш че това не е х5 например.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • #3
      До: Амортисьори фронтера Б

      Абсолютно. Едни 31-ци на 1.6 атмосфери и ще получиш максимума от тоя кон.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        До: Амортисьори фронтера Б

        извинявам се но какво е 31 единици

        Коментар


        • #5
          До: Амортисьори фронтера Б

          Гуми!!!
          Споко, материал за четене има доста в подфорума, ще навлезеш в материята!
          Успех!
          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

          Коментар


          • #6
            До: Амортисьори фронтера Б

            Първоначално публикуван от misho2000 Преглед на мнение
            извинявам се но какво е 31 единици
            Гуми с деаметър 31 инча. Или 78.74 см. И понеже са по-големички и балонести, се карат на 1.7 атмосфери. Като ги оставиш на 1.6 ще поемат дребните неравности например павета или трамвайни линии и други Виж на капачката на резервоара или на някоя от вратите там пише колко се помпат гумите. Има много голяма разлика във возията при 1.6 атм. и 2.5 атм както ги карат повечето хора. Даже при офроуд каране някои карат и под 1 атм.
            Пробвай преди да наливаш пари в друго.

            Коментар


            • #7
              До: Амортисьори фронтера Б

              Първоначално публикуван от misho2000 Преглед на мнение
              извинявам се но какво е 31 единици
              Доколкото си спомням беше от Варна май?
              Ако си същият Мишо дето наскоро си е взел тъмносиня Фруктера и живееш близо до Макдоналдс е крайно време да се включиш във Варненската група!
              Там ще получиш отговорите на всички твои въпроси!
              А как да се свържеш със нас, ако не си ми погубил телефона се обади, ако си го погубил го вземи от Къцето дето ти сменя маслата и си пиете ракията заедно!!!!
              Хайде със здраве!!!!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #8
                До: Амортисьори фронтера Б

                Не знам дали въобще има маслени амортисьори за Фронтера Б, но ако има и ги сложиш ще имаш малко по-мека возия. ПРовери първо твоите какви са и пиши.

                Коментар


                • #9
                  До: Амортисьори фронтера Б

                  EXALIBUR
                  адаш ти ли си.да загубил сам ти тел.защото откраднаха моя.тел.ми е 0878611605 обади се.а относно кръстио- да отврвеме на време пием.
                  сега ще намаля налягането на гумите и ще видя какво ще стане.
                  Благодаря на всички.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Амортисьори фронтера Б

                    Добре де при толкова атмосфери(1-1.6)няма ли да се изкривят гумите?Нали им трябва минимум 2,0.За офф съм чувал,че помпят над 2,5.При 1атмосфера няма ли да се разцепи гумата на някой камък примерно?
                    Последно редактирано от STROIL; 16-09-09, 06:02.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Амортисьори фронтера Б

                      Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                      Добре де при толкова атмосфери(1-1.6)няма ли да се изкривят гумите?Нали им трябва минимум 2,0.За офф съм чувал,че помпят над 2,5.При 1атмосфера няма ли да се разцепи гумата на някой камък примерно?
                      Аз карам с 1,5-1,6 не съм имал проблеми с гумите. Ако ги напомпиш над 2, едно че може да се сцепят по-лесно от камъни, друго че сцеплението е доста по-малко. Офф никой не съм чувал да кара дори и на 2, какво остава 2,5.
                      Логиката при 1 е грешна, колкото по-мека е гумата, толкова по-лесно приема формата на препятствието (примерно остър камък) и има къде камъка да потъне в гума, докато ако е напомпена яко можеш да я сцепиш много лесно - тежестта на джипката няма да се рапредели на по-голяма площ поради стойката на гумата.
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • #12
                        До: Амортисьори фронтера Б

                        Правилното налягане е 1.8 пише го в книжката.Моята вози доста меко за къса база,но все пак не е като форд сиера
                        Jeep Гранд Чероки 3.1

                        Коментар


                        • #13
                          До: Амортисьори фронтера Б

                          Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                          Добре де при толкова атмосфери(1-1.6)няма ли да се изкривят гумите?Нали им трябва минимум 2,0.За офф съм чувал,че помпят над 2,5.При 1атмосфера няма ли да се разцепи гумата на някой камък примерно?
                          Единствения риск при каране с меки гуми е когато се удариш странично и разбордираш гумата.Тук един добър компресор за около 100 лв върши чудеса.В крайна сметка ще пробваш проходимостта в кал ,в пясък ,в сняг и на асвалт с меки и с твърди гуми и сам ще откриеш "седемте "разлики.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Амортисьори фронтера Б

                            Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                            в пясък ,в сняг и на асвалт с меки и с твърди гуми и сам ще откриеш "седемте "разлики.
                            Е ?Сподели!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Амортисьори фронтера Б

                              Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                              Е ?Сподели!
                              Е то какаво да споделя.По проходимо на неустойчив терен е с меки гуми.На асвалт вози по меко но протектора изчезва по-бързо.Поради височината на джипа с меки гуми на асвалт има вероятност гумата да се разбордира на завой ,след което джантата да закопае в асвалта и кълбетата ще са толкова повече,колкото скоростта ви е по-голяма.На мек терен риска от разбордиране на гума с помощта на странично застанал камък също е възможно но пък проходимостта е по-голяма.С твърди гуми по асвалт енерцията е по-голяма следователно разхода на гориво ще бъде по-малък...но друса повече.Да теоритизирам ли още или да оставим нещо и за другите да споделят-преживяно ,чуто,видяно ???
                              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X