Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

    Някой може ли да каже има ли някакви тънкости, проблеми, страности при смяна на масло на Isuzu Trooper 3.0 TD coman rail двигател, или всичко си е като при стандартните двигатели.
    А също знаете ли добър магазин за качествени консумативи и части за това Исузу?
    Благодаря!

  • #2
    До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD coman rail

    Има два маслени филтъра. Единия от тях се сменя през един път спрямо другия, както сам ще установите, прочитайки наръчника на автомобила си.

    Коментар


    • #3
      До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD coman rail

      Благодаря за отговора! Ще го търсим къде е втория, че не знаехме и не сме го видяли до сега. А за наръчник....ми аз търсих тук във форума, но като че ли точно за този двигател не можах да намеря. Той е 3.0 TD coman rail 4JX
      Между другото някой ако знае хубав магазин за консумативи за този двигател ще сме благодарни. В Bosh нямат масления филтър, който ни трябва, също така не можахме да го намерим и в един магазин за японски авточасти...странна работа, а в Bosh казаха, че никога не са поръчвали такъв филтър....

      Коментар


      • #4
        До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

        Дизеловият мотор разполага с горивна система Common rail от първо поколение, която дава доста висок процент дефекти. Често се случва инжекторите с електронно управление масово да протичат. Понякога горивото попада в мазителната система на двигателя, което в особено тежки случаи дори пречи да бъде загасен. Трябва да се заменят уплътненията на инжекторите, защото се оказва, че моторът продължава да работи на нафтата в масленото корито и в колите с автоматична трансмисия на практика не може да бъде спрян изобщо.
        Това като дефект иначе като цяло много здрав двигател с огромен ресурс !
        А за маслени филтри опитайте да потърсите в сервиз Митвас в София или в София ауто и Дженеръс ауто ,като търсите филтри за Опел Монтерей от същата година като Исузу(то);

        Поздрави !

        Коментар


        • #5
          До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

          Много благодаря за отговора...бях се отчаяла вече, че някой нещо ще каже
          Филтри намерихме, макар и трудно, намерихме си такъв за Isuzu на странно високата цена от 60лв, но важното е, че все пак намерихме.
          Сега актуален е проблем с клапаните, имат много малки хлабини, мотора леко тресе и като е студен прекъсва. Някой знае ли дали пуловите за клапаните стават от Опел Монтерей? А ако някой случайно е правил такъв ремонт на този двигател, може ли да сподели дали е свалял коман рейла и дюзите, за да стигне до изпускателните клапани? Ако трябва да се свалят се притеснявам, че май не става без компютър тая работа, поне така попрочетох тук-там и сега....кофти!

          Коментар


          • #6
            До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

            Опел Монтерей 3.0DTI 16V е с двигател на Исузу !

            Коментар


            • #7
              До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

              Да, така е, благодаря. Но явно не всичко е същото, защото маслените филтри например са други. Но може би други неща ще стават.

              Коментар


              • #8
                До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                Интересно, че има няколко такива Исузута, които се продават на части, днес звънях и питах дали имат дюзите и се оказа, че на всичките са вече продадени. Та чуденката ми е как и къде хората, които са си ги купили ги подменят...нали трябва компютър за тая работа, а в Бг няма....
                Иначе ние вече установихме, че имаме проблем с едната дюза и сега се чешем умно по главите и се чудим какво да измислим. Ще е полезно ако знам как някой друг си е решил този проблем.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                  Проблемът с дюзите е установен от производителят. Той и е извикал всички произведени двигатели (от 2004 г. на сам) в предтавителствата си по местоживеене, да им бъдат сменени дюзите безплатно. По номера на шаси във всяко представитество на исузу, трябва да ви кажат дали на вашия автомобил това е направено. За смяната им няма нужда от препрограмиране на новите дюзи. За сметка на това, имайте предвид, че те се работят благодарение на маслото и трябва да бъдат обезвъздушени. Успех

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                    На мой приятел Трупчо е 2000 година 3.0 Duty коман рейл и му ги смениха абсолютно безплатно и за сега няма проблем. Значи ги сменят и преди 2004 година.
                    Две уточнения: смяната на дюзите е извършена във Франция и двигателят е на 70 000 км. Може би за това да няма проблем все още. Надявам се и да няма скоро

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                      Кахърите,за които говори kiriko:
                      http://www.jeepolog.com/download/4JX...rs_Article.pdf

                      Наръчник:
                      http://pdftown.com/Isuzu-Trooper-Workshop-Manual.html

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                        Много благодаря за линковете, УНИКАЛНИ СА

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                          Дюзите се сменят без проблем и компютър.Свалят се,после голямата тръба(рейката) дето ги подхранва с масло и се достига до клапаните.Това е механичен ремонт и неизисква компютър.Хубаво е да се сменят уплътненията на дюзите дето прилепват към рейката те не се предлагат но се заменят с О-пръстени.Аз имам една дюза ако не си си намерила 0878571457.Незнам колко са хубави тези джипове но частите са уникално скъпииииииии.
                          Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                          Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                            Чела съм и съм чувала, че компютър трябва, защото в него са зададени някакви параметри на дюзите...иначе свалянето и качването е ясно, че е механично Но явно може и без компютър....Между другото първия линк, който е дал Torque е много хубав, за дюзите е, там ще видиш, че освен външните три гумени уплътнения, има и две вътрешни и често проблема на тези дюзи е именно в тях, те също имат определен живот и се подменят.
                            А иначе аз всъщност не търся дюзи, мен джипа си ми вървеше добре, но пълнеше мотора с масло от някъде...след като извадихме целия мотор и видяхме, че е добре, няма някакви драстични проблеми по него, се предполага проблем с помпата за високото налягане на маслото, на която и дават живот около 150 000.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

                              Не разбирам (пълнеше мотора с масло).Не е помпа. Ако е вдигал нивото на маслото на пръчката напразно сте разглобили мотора. Ако искаш обади ми се 0884679260

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X