Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 33 от 33

Тема: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

Място
    Пловдив
    Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    1

По подразбиране От: Въпроси за Isuzu Trooper 3.0 TD common rail

Привет на Исузу почитателите ! Тъй като и аз си купих такава машина и се сблъсках с обичайните и болежки (нафта в антифриза ,4JX1 мотор) , видях разглобена глава и смяна на гумички на бренери (втулки) и на дюзите , разглобих една дюза и сега разни идеи в главата !
    Имам въпрос за маслените филтри - колко микронна са ( по моя информация - 40 микрона ) ?

Публикации
    103
    Точки (при гласуване)
    8

Не разбирам къде е проблема Гумичките се продават комплект Филтрите са два и се продават в магазина Колкото до дюзите който много пипа там после пита от къде да си намери дюзи за смяна Ако искате съвет не разглобявайте без да знаете причината за проблема Собствениците на този джип според мен най мно
    го страдат от майстори който не познават двг и от самодейност Успех
    Бренерите се вадят с специален инструмент за да не се повредят повърхностите на бренерите или главата аз имам такъв ако искате обадете ми се
    тел 0884 679 260
    Последно редактиран от boyko.v ; 24-02-17 в 14:50 Причина: допълнение

Място
    Пловдив
    Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    1

Благодаря за съвета . Проблема беше , че трябваше да са сменени , но уви бяха абсолютно спечени ! Сменени са вече , но свалиха цялата глава .Аз знам за Вас ,че ремонтирате тези двигатели .Преди да я купя изчетох този форум (плюс разни други) ,но модела ми хареса още на ,,първа среща " и след като обиколих половин България си купих моя -,,Мерака е пойче от акъла " .
    Аз не съм специалист по коли (на времето на Ладата само двигател ми остана да разглобя ), но техниката не ми е чужда .Поразгледах разглобената глава ,разглобих стара дюза , видях какво има вътре и ми дойдоха разни ,,бръмбари". Лошото е,че нямам много време .Направих и инструмент за изваждане на бренерите , който е изпробван (на друг двигател ) и работи .Та за филтрите - мисля , че 40 микрона филтър е доста голям за хидравликата на дюзата ( опит с хидравлични системи и това което видях в дюзата ) . Лошото в цялата ситуация е , че не намирам стенд за тези дюзи .Четох , че се продават ремонтни комплекти(нещо си плюс пружина ) .Мисля си дали не може на някой ,,стандартен" стенд плюс малко хидравлика и стойка за тази дюза няма да се получат нещата (поне за проби) ? Отдавна имам идея някой ден да намина към Вас да чуете машинката , ама пустото му време !?

Място
    Пловдив
    Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    1

Име:  o prasten duza.jpg
Прегледи: 224
Размер:  32.2 Кб Ей това е една от коментираните гумички вътре в дюзата .

Публикации
    103
    Точки (при гласуване)
    8

Аз имам такъв комплект но е много скъп Гумичките са германски пружините шведски за това ги монтирам когато съм убеден че дюзата е добре по електро и разпръсквачите не са повредени но въпреки това нямам сигурност за гаранция Ще правя стенд но какво ще излезе Божа работа

Място
    Пловдив
    Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    1

С удоволствие ще помагам , ако има въпроси за хидравликата и каквото и да е !

Място
    Пловдив
    Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    1

Иначе идеята е да се сложи филтър в системата за високото налягане на маслото 5-10 микрона и да се извади датчика за налягане на маслото отвън например .
    Според мен винаги си влиза по малко нафта в маслото (дори и при нова дюза) .Даже си мислих и как да я събирам на едно място тая нафта ?
    Относно стенд - като допълнение към някой съществуващ е добър вариант .

Публикации
    103
    Точки (при гласуване)
    8

Проблема ми е с хидравликата Не зная каква помпа да използвам Системата трябва да поддържа 50-60 атм динамично налягане но да мога да го свалям до 30
    Предполагам някакъв байпасен клапан по възможност ръчен и ще има манометър Това нещо трябва да се свърже с разни джунджурий които сега не знам от къде да намеря Другото е в общи линии измислено Благодаря предварително

Място
    Пловдив
    Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    1

Мислил съм по въпроса , но сега ще се заема малко по-сериозно .50 бара не е кой знае какво налягане ,Предполагам , че и дебита не е кой знае какъв при положение ,че сигнала е в порядъка на 1,1 милисекунди. Ще проверя за това масло каква помпа е подходяща като за първи вариант .Мислил съм и за вариант който работи по подобие на дюзата .От едната страна въздух натиска (грубо казано) на голяма площ , а от другата малко бутало натиска маслото .Налягането на маслото зависи от налягането на въздуха .Въздуха може и от компресор , може и от азотна бутилка ( азота е сух и чист!).

Публикации
    103
    Точки (при гласуване)
    8

Колега зарежи газовете звънни ми че ми писна да пиша

Място
    Видин
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте,
    Реших да сваля и почистя PRCV,защото по време на движение по някой път има едно леко придърпване.Може и да е от запушване в изпускателната система,но ще започна с клапана.Искам да го почистя и да видя дали ще се оправи.
    Днес пристигна ето това
    http://ivcho1vd.snimka.bg/automobiles/isuzu.949769.38191919

IPR(Injection Pressure Regulator)-регулатор на налягането при впръскване от FORD F-350 7.3 Diessel
    Като сваля оригиналния(когато ми остане малко свободно време),ще монтирам този за проба.

Ще пиша за резултата.

Поздрави.

Място
    Пловдив
    Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    1

Чакаме

Място
    Видин
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

За съжаление опита с IPR от Ford -неуспешен.Свалих RPCV и монтирах IPR.При контакт и въртене на стартер OPRS отчиташе нормално налягане в рейла(0,3V и 0,6V).
    Двигателя запали,но OPRS ,,полудя,,.Отчиташе постоянно менящо се налягане в рейла(от 0,9 до 1,13V),а трябва да е постоянно около 1,03V при празен ход.Дюзите не работеха правилно(двигателя тресеше и излизаше черен дим от ауспуха).Констуктивно IPR и PRCV са едно към едно.Предполагам че IPR има някакъв механичен проблем.Ще го разглобя за проверка.
    Разглобих и почистих RPCV(нямаше боклуци и задръстване).Монтирах го и всичко е OK.

Поздрави.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Продавам ISUZU TROOPER 3.0 D Common Rail
    От Preslav Peychev във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 26-06-09, 13:50
  2. Isuzu Trooper
    От peterbg1 във форум Архив
    Отговори: 15
    Последно мнение: 11-09-08, 19:37
  3. Isuzu Trooper 3.1TD Въпроси