Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигационна Карта на България ТОМТОМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Навигационна Карта на България ТОМТОМ

    Здравейте,

    Има ли Навигационна Карта на България която да работи с TomTom GO 730 и ако има, от къде мога да я закупя ?

    Предварително благодаря за отговора и се извинявам ако повтарям въпроса, не виждам никаде бутон "Търсене".

  • #2
    До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

    OFRM няма. Има България в картата на източна Европа, която продават за Томтом. Нямам представа от къде може да си я купите.

    Картата обсъждана в този раздел на форума е само за Гармин устройства.

    Коментар


    • #3
      До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

      Благодаря, наистина има карта на България в 3 варианта за TomTom (Eastern Europe, Central and Eastern Europe и DE_AT_CH and Eastern Europe), но и в трите варианта е само 54 % покритие.

      Коментар


      • #4
        До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

        За съжаление засега покритието на картите за ТомТом е 54%.
        А това е така защото ползват картата на Телеатлас.
        Но нещата се развиват доста бързо.
        Няма да е далече времето, когато картата ще покрие по-голямата част от пътната мрежа в България(във и извън градовете).
        Засега покритието е само 54%, но картата е доста точна и с коректно отбелязани забранени и еднопосочни улици.
        Забелязвам че при ъпдейтите на картите се ъпдейтва и тази информация.
        Не съм сигурен с кой работи в България за Телеатлас, но явно фирмата е сериозна. Същата карта се ползва и от гугъл мапс.

        Надпреварата за "по-подробни" пътни карти, на българските фирми доби "уродливи" размери. Няма да конкретизирам, но един повлече крак с безумното сканиране, векторизиране и вкарване на всевъзможни градски планове и другите да не останат по назад го последваха. Надпреварата е кой повече градове ще има с търсене по адрес или улица. Тези градски планове(а не точни карти) може и да стават за търсене, но за навигация са много далече от истината. Дори действат ужасно объркващо, по простат причина, че улиците и кръстовищата нямат нищо общо с реалните GPS кординати.
        При Телатлас не съм забелязал подобна практика и затова предпочитам да ползвам тяхната, макар и не особенно подробна карта.
        www.panoramio.com/user/752959

        Коментар


        • #5
          До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

          Чесно да си призная, когато ми кажат 54% покритие на България и направо се шашкам! Петдесет и четири процента покритие!!! Ми като са стигнали 54% колко му е да стигнат до 100%
          Добре, някой може ли конкретно да ми напише какво означава 54% покритие?! Любопитно ми е да разбера в тези 54% включва ли се хоризонтали през 25м, DEM модел на България, зелени площи - гори, резервати и т.н., хиляди километри офроуд пътища, брой населени места с възможност за търсене на блокове, брой населени места с възможност за търсене по конкретен адрес и номер, брой населени места само с улици (както много от вас знаят има много села в България, които просто нямат адреси!), брой POI точки в картата, възможност за безплатни ъпдейти и т.н. Мисля, че ми разбрахте идеята на въпроса! Защото ако картата на Телеатлас е 54%, тогава колко е ОФРМ - 154% ли?

          астерикс

          Коментар


          • #6
            До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

            При тези карти мисля че точно покритието в проценти означава или от покритие от общия брой население или покритие на републиканската пътна мрежа но сега не мога да се сетя точно кое от двете е. А за точността на картата на Телеатлас може да се поспори по лични наблюдения от картата им за Варна. Всеки сам може да си прецени колко е точна и какво покрива картата на Телеатлас за България като си отвори Гугъл мапс а те използват именно нея.

            Коментар


            • #7
              До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

              В гугъл мапс е точно картата на Телеатлас.
              След купуването на Телеатлас от ТомТом са сключили договор с Гугъл за ползването на картите.
              www.panoramio.com/user/752959

              Коментар


              • #8
                До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

                сигорно е така
                Пламен

                Коментар


                • #9
                  До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

                  картата на телеатлас за БГ е доста добра, всеки може да я види в gmaps. Това е единствената карта за ТomTom, и един от вариантите за iGo.
                  обновява се всеки няколко месеца, има и сайт за обратна връзка (демек може да им пратите информация за нето4ност).
                  специално за София е МНОГО читава, според мен по добра от OFRM.

                  но разбира се, в нея не фигурират черни пътища или пътеки.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

                    Картата на Телеатлас е пълна с грешки, като всяка друга карта в източна европа.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

                      То и Телеатлас имат един сайт за поддръжка който не става за нищо Не може да се направи в него корекция за свързване на нови улици.
                      Опитах им се да им пратя корекция за пробива на бул. Цар Освободител в района на В и К тук във Варна просто го няма това продължение, а това там е много груба грешка. Тези промени са направени преди години но реално няма актуализация макар да има по нови версиr на картата което само ми говори че данните които ползват от Телеатлас са много стари и не знам как си ги актуализират. Иначе ето мястото за което става дума от сателитната снимка и наложените върху нея улици се вижда грубата грешка.
                      http://maps.google.com/maps?f=q&sour...06968&t=h&z=18
                      Иначе наистина бих казал че Телеатлас имат карти и на някои от по-малките населени места които ги няма при други източници, но определено явно имат да поработят относно точността и грешките.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

                        Здравей те,
                        Има ли някой информация, за последната версия карта на източна Европа за томтом и как се качва на устройството?
                        Последно редактирано от Pacific; 22-12-09, 17:27.
                        Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
                        Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

                        Коментар


                        • #13
                          До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

                          Първоначално публикуван от vivanov Преглед на мнение
                          Здравей те,
                          Има ли някой информация, за последната версия карта на източна Европа за томтом и как се качва на устройството?
                          За много Години Живи здрави,прави и корави

                          и мене ме зайнтересува.Брат ми има том том и бих се поровил малко и в неговата навигация
                          Кой каквото си надроби,това ще сърба!!!

                          Kia Sorento 3.5 V6

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Навигационна Карта на България ТОМТОМ

                            Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                            Чесно да си призная, когато ми кажат 54% покритие на България и направо се шашкам! Петдесет и четири процента покритие!!! Ми като са стигнали 54% колко му е да стигнат до 100% Добре, някой може ли конкретно да ми напише какво означава 54% покритие?! астерикс
                            Ами например на мен Велики Преслав на Ovi Maps ми го показва като кафяво петно с една главна улица. Отразени са само кръстовища. Няма имена, няма дявол.
                            Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X