Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се оплача и аз, откраднаха ми катализатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да се оплача и аз, откраднаха ми катализатора

    Колеги пускам тази тема като предупреждение на тези които Джипките им са от вън на паркинг а не в гараж.Сряда срещу четвъртък се сбълсках с проблема с нощните автокрадци.Най-спокойно са легнали под колата и с някакъв ВиК инструмент /поне такива са хипотезите на полицията/са прерязали тръбите на средното гърне и са го откраднали/катализатора/.Първоначално всичките бяхме на мнение че е поръчка за друг Гранд,но като пообиколихме Бургас се оказа,че има и други откраднати катализатори същата вечер.И всичките коли са високи.Джипки микробуси и т.н.Явно са имали някаква акция.ПAЗЕТЕ се.Не ми се мисли какво щеше да стане ако го бях набарал отдолу.Да не говорим също и за цената на нов катализатор.Сега съм решил да сложа на алармата и JSM-известяване.Дано съм полезен.Ако модераторите сметнат да преместят темата другаде.
    Прикачени файлове
    Mitsubishi Outlander

  • #2
    До: Нагли крадци

    Първоначално публикуван от dino81 Преглед на мнение
    Колеги пускам тази тема като предупреждение на тези които Джипките им са от вън на паркинг а не в гараж.Сряда срещу четвъртък се сбълсках с проблема с нощните автокрадци.Най-спокойно са легнали под колата и с някакъв ВиК инструмент /поне такива са хипотезите на полицията/са прерязали тръбите на средното гърне и са го откраднали/катализатора/.Първоначално всичките бяхме на мнение че е поръчка за друг Гранд,но като пообиколихме Бургас се оказа,че има и други откраднати катализатори същата вечер.И всичките коли са високи.Джипки микробуси и т.н.Явно са имали някаква акция.ПЕЗЕТЕ се.Не ми се мисли какво щеше да стане ако го бях набарал отдолу.Да не говорим също и за цената на нов катализатор.Сега съм решил да сложа на алармата и JSM-известяване.Дано съм полезен.Ако модераторите сметнат да преместят темата другаде.
    Колега - жалко за станалото .....
    Не може да върнеш времето назад , но :
    Прегледай стари вестници ( Бургаски ) и открии обявите за изкупуване на стари катализатори - около 25 лв/кг .
    Иди на този ( или тези ) адреси и си потърси катализатора .
    Естествено е това да става с полицията .... иначе ще се усетят и скрият.
    Може даже във фирмата която изкупува да не знаят как хората се снабдяват с катализатори.... ама ..... едва ли.....
    Тялото което е вътре в катализатора се използва за газовите печки - плочката зад пламъка . Ако имате производител на газови уреди в Бургас - проверете го деликатно.....
    Иначе - вероятно уреда с който режат е с дълга дръжка и за това търсят само по-високи коли ( джип , бус ).
    Благодаря за предупреждението !
    ето един адрес :

    http://audibg.com/index.php?showtopic=41507
    Ако се разтърсиш - има доста купувачи на катализатори ....
    Последно редактирано от bgbul; 27-06-09, 09:12.

    Коментар


    • #3
      До: Нагли крадци

      Съдейки по снимката е използвана "ролкова ножица"... Явно цената на катализаторите (заради платината) се е повишила, или някой в Бургас плаща добре. Просто трябва да се провери кой изкупува стари катализатори.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        До: Нагли крадци

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        ... или някой в Бургас плаща добре ...
        Май не е само в Бургас. Онзи ден в Балканстар чух клиент да се оплаква, че са му отрязали катализатора.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Нагли крадци

          Баси, толкова ли огладняха вече.... а полицията нищо не прави, и няма да направи...както винаги...

          Коментар


          • #6
            До: Нагли крадци

            Първоначално публикуван от dino81 Преглед на мнение
            .Да не говорим също и за цената на нов катализатор.
            Здравей колега съжалявам за откраднатия ти катализатор но сега има и универсални който са на цена от 120 до 160 лв. ако толкова държиш да имаш, но все пак на кой му се дават ейтака.

            Коментар


            • #7
              До: Нагли крадци

              Явно първо са ме освободили мен от катализатора, после са навестили и теб. Дано си подал оплакване в полицията. Явно не съм само аз. А както съм въоръжен с 45 калибър......... невиждана наглост. Дали ще ги хванат а?
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                До: Нагли крадци

                За огладняването - изглежда са огладнели , понеже на нас миналата седмица ни изчезна един служебен Форд Ескорт , да е максимум 87-а година , щяхме да го даваме в Металекс в края на годината , през ден го бутаха да запали , струва не повече от 500 лв.

                Коментар


                • #9
                  До: Нагли крадци

                  Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                  Явно първо са ме освободили мен от катализатора, после са навестили и теб. Дано си подал оплакване в полицията. Явно не съм само аз. А както съм въоръжен с 45 калибър......... невиждана наглост. Дали ще ги хванат а?
                  Колега,че съм подал оплакване съм подал,ама тия от каското не искат да признават нещо ,че бера ядове с тях.При теб как е?
                  Mitsubishi Outlander

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нагли крадци

                    А какви пари се вземат от 1 катализатор?
                    Преди години откраднаха от кола оставена в сервиз.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нагли крадци

                      по окло 140-50лв. за по запазен сигурно повече.
                      Последно редактирано от sparow; 29-06-09, 17:39.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нагли крадци

                        Моя го дадох 200лв на тези дето изкупуват.
                        Веднага го познаха че е от Гранд Чероки.
                        Катализатора е първото нещо което махам от колата.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нагли крадци

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Моя го дадох 200лв на тези дето изкупуват.
                          Веднага го познаха че е от Гранд Чероки.
                          Катализатора е първото нещо което махам от колата.
                          На по новите не става, защото има ламбда сонда и след катализатора.
                          Като го махнеш електрониката разбира и светва чека.
                          Най ме е страх от хора без мечти...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нагли крадци

                            Всъщност твоята не е ли от по "новите".
                            Не ти ли светва чека.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #15
                              И аз съм чувал че от бързото издухване електрониката се сбърква, но реално проблем не съм забелязал.
                              При бензиновите WJ , кислородните сензори винаги са преди и след катализатора.
                              Слагал съм права(в смисъл отворена) генерация на 4.0 и 4.7 - нищо не светва.
                              Само на един Вранглер 4.0 с два катализатора, като го отпушихме, почна да пропуква над 4000об/м, ама с правилното гърне се оправи.

                              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                              Всъщност твоята не е ли от по "новите".
                              Не ти ли светва чека.
                              Все още е WJ V8. То тва е толкова тъпо, че нищо не му свети.
                              На WK 5.7 предполагам че ще имам проблеми с MDS, ама ще го мисля като му дойде времето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X